כמה חיכינו לחיוך הזה.

עוד רגע קט ונגיד תם ונשלם. עוד כמה שעות במושגים של כמעט 2000 ימים, והוא כבר בבית, גלעד ששליט, שלנו, בבית. לפני הפרטים הקטנים, שאפו להחלטה. סופסוף יש החלטה! כמה קיווינו, כמה ביקשנו, כמה רצינו, כמה התייאשנו.

רצינו החלטה, החלטה לחיוב או לשלילה אבל תביאו לנמו החלטה, כי המצב של החוסר וודאות, האין החלטה, האין אונים, הרסה אותנו מבפנים. אז שוב, ביבי, שאפו להחלטה! זה היה קשה, מאוד קשה וכנראה ההחלטה היחידה שעשית, אבל החלטת. ממש החלטת. נחת, הרבה נחת. גלעד קיבל החלטה.

יששששששששששש!

***

נכון שההחלטה שלך החזיקה מעמד כמה שניות בודדות, כהחלטה עצמאית של ראש ממשלה שמודיע לממשלה ולעם מה קורה וממשיך הלאה, אבל אתה ביבי, מפחד רבות, משחק המון, הכל למען יחסי ציבור מזויפים. התקשרת לכל בזבזני האוויר והבורקסים בממשלה, אוכלי החינם מדובללי בִּינָה, ולהשתדל על אוזנם שיתמכו בך, בבקשה שיתמכו כי אתה רוצה להראות שכולם איתך, בעדך, מאחוריך, לידך, כי יש לך משילות, ממשלה איתנה, ממשלה של ביבי. אז אתה מתפלש קצת בעפר, מתחנן לצומי מליברמן ומטורפי הימין, איזו ברכה עקרה מעובדיה, העיקר מראית העין. וזו הבעיה. קיבלת החלטה! חתמת את העיסקה בשם מדינת ישראל, יש לזה תוקף משפטי מלא, אין צורך באישור ממשלה!! אין צורך!! אתה, ביבי, יכול להודיע לממשלה כי זה ההסכם שהושג וזהו. הם יכולים להסכים או שלא. הם יכולים להתנגד והם יכולים לצווח. הם יכולים לקפוץ לך, ושיקפצו גם לי, אבל הכיסא המחמם חשוב להם מאי פעם, אז הם לא יעשו כלום, ובמילא אין שום תוקף למעשים שלהם בנושא הזה. חתמת את העיסקה כראש ממשלה בשם עם ישראל, אזי היא כבר מאושרת, ושוב, בשביל זה אתה ראש הממשלה, מתי תבין?!

את ההחלטה קיבל שר הביטחון, ראש השב"כ, המתווך הגרמני וגרמניה, בעיקר המצרים. נכון? אז שלא, לא נראה לי. כן נראה לי שאת ההחלטה קיבל הכישלון של טרכטנברג, הוא שסגר את הדיל. אולי גם קריסת מערכת הבריאות תרמה. אבל כענראה שגם בעוון המבצע הקטן לחיסולים ממוקדים בעזה, בשיאה הדרמטי של המחאה, וגם אולי בזכות (טיפשי להגיד זכות), הפאשלות העצומות ואולי המכוונות שהיו בחדירת המחבלים מסיני. הכל כשר אצל ביבי בשביל הספין שימחק את הכישלון, ויעביר את זעם העם. הכל מתוכנן, בקור רוח של אהוד ברק, זה שלא רואה אף אחד ממטר. הרי את התשלום העצום והמר הזה יכולנו לשלם כבר לפני שלוש שנים, מעט מאוד השתנה מאז, מעט. השינויים שנעשו, הם התגמשות קטנה וזעירה שיכולה הייתה להיסגר ממזמן, אבל כנראה התזמון הפוליטי לא היה נכון. קשה לאזרחים רבים לראות את זה. קשה, וקשה לנו.

מה באמת השתנה מאז זעקות השבר שלך עוד באופוזיציה ובתחילת הדרך כרוה"מ. הרי זעקת שלא תשחרר מחבלים, ואחר כך מחבלים כבדים, ואחר כך התראיינת נגד עיסקאות שכאלו, כי המחיר גבוה. אתה היית ראש החץ של הנגד, בשחרור החבלים עבור גלעד, והנה כאשר יש לך מצוקה פוליטית, אזרחית, קשה ומעיקה, אתה שולף את הקלף של גלעד מהשרוול. כמה עלוב, כמה טוב שאין יותר קלפים כאלו. איזה תזמון פוליטי ציני קר ומגעיל.

פולחן האני-אני-ואני שאתה כל כך מאוהב בו נועד קודם כל לאוזניים בוחרות, נאום בחירות, לא נאום שחרור שליט. שלוש שנים חלפו בשביל שתשנה את דעתך, בשביל השרידות הפוליטית. שלוש שנים. אתה עדיין ואולי אף יותר, פשוט אדם לא ראוי. סע לשלום המפתחות בפנים. שחרר אותנו.

רבים לא ישכחו לך את ההתנהגות של יבחוש למשפחת שליט במשך כל התקופה. היו בפתח ביתך ימים ארוכים ארוכים, ואפילו שלום לא אמרת. לא פתחת חלון, לא הזמנת לחגים, לא שמעת אותם. לא נשכח את האטימות, לא נשכח כי זהו ביבי.

***

העיסקה רעה, מאוד רעה, אבל באין אופציה אחרת, אופציה ניהולית, אופציה אחראית, אופציה מנהיגותית, זו הרעה הכי טובה שיכולנו לקבל. הלוואי ולא יהיו עוד פיגועים, במיוחד מקרב המנצחים. החמאס ניצח, הרוצחים שלו נצחו. אם הם יחזרו לבצע פיגועים, מה נגיד אז? שחיי עשרות אזרחים לא שווים חיים של חייל וחבל שהוא חזר? אנחנו באמת בדרך לוויכוח הנורא הזה? לצערי, כן.

לצערי הנוסף יש לרוצחי החמאס הוריקן גבי לשוב ולרצוח, כי משחררים אותם לחופשי. עונש מוות למחבלים, זה הכרח קיומי.

אני מקווה, שאני טועה.

********** קליק על גוגל+ או שתף וזה מפורסם אצלכם ************
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

תגובה אחת »

  1. דודו.א. הגיב:

    כל מה שכתבת פשוט נכון. וזה רק מזכיר לי כמה אנחנו חושבים דומה.
    המצב וכל מה שקורה פה כל כך עלוב שכבר בכיתי.
    לא נכנס יותר לאתרי חדשות למיניהם. אין טעם.
    שהמדינה הזאת תעשה מה שהיא רוצה.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s