ראשון ראשון, אחרון אחרון. יופי ששלי נצחה. הצבעתי לה כי הגיע הזמן לשינוי מהותי בתפיסה החברתית ובעיקר כי מגיע לה על העבודה הקשה שעשתה בכנסת. צריך לתגמל ח"כים מצטיינים בהצבעת אמון ישירה. אני לא משוכנע לגמרי כי היא המתאימה מכולם, כרגע, להיות ראש ממשלה, ומצד שני, האם יש לנו מישהו בכלל מתאים יותר, מתוך אלו ששואפים להנהיג את העם? אולי היא תוכל להיות, אולי לא, כרגע היא הכי נכונה עבורי כיו"ר מפלגת העבודה, עוד במיוחד כשנצחה את פרץ והארגזים הידועים. הוא לעולם לא יקבל שוב את הקול שלי. אז יופי שלי, והלוואי ויהיה לזה ביטוי בבחירות הבאות, כזה שיראה לנו את האור בקצה מנהרת ההון-שלטון-"מה ששלי שלי, ומה ששלך שלי"-טייקונים.

***

טירת קנוסה לעולים לרגל (מהבלוג הזה)

לענייני דיומא, אלו הכי משעממים בעולם, צריך לדבר על ביבי אין שלום-אובמה מוסלמי מתחנף-אבו מאזן האהבל. אתם בטח מכירים את הביטוי הָלַךְ לְקָנוֹסָה (חָזַר בִּתְשׁוּבָה, נִכְנַע וּבִקֵּשׁ מְחִילָה, אבן שושן, Canossa). הסיפור כאן. מוסר ההשכל ממנו מעניין למדי, תקראו את סוף הסיפור. אם אני אנסה להשליך את קנוסה על אובמה, הרי שהוא לגמרי מתפלש בבוץ, הרפש והסחי הפוליטיים שלו בבית, אל מול הקול היהודי, בשביל שזה האחרון ייבחר בו שוב, ואולי בדרך ינדבו לו עוד זוז או שניים. הרייטינג של הסקרים, אלו שמנבאים עתידות וגורלות, מלחמה וכלכלה, הוא היו"ר אפיפיור התורן של מבצר קנוסה, בעולם הדיגיטלי של היום. כולם משתחווים לסקר היומי, ומתפלשים בבוץ לרגליו. אובמה הרי לא באמת שינה את יחסו לישראל ולביבי בעיקר, ובל נשכח את הזובור שביבי העביר אותו בשידור חי. הסטירה עדיין צורבת, אבל הסקר אמר שאובמה לא יהודי כהלכה בשביל הרפורמים והאורתודוקסים האמריקאים, אז הוא מפנה את הלחי השנייה, וממש עוד רגע נראה ברית מילה בשידור חי.

אני לא יודע אם אובמה הוא הנשיא הכי יהודי שהיה בארה"ב, הכי אוהד ישראל, או מוסלמי טהור בבית הלבן. זה גם ממש לא מעניין אותי, וההתעסקות הבלתי נגמרת עד כמה "הנשיא האמריקאי" הוא יהודי-פרו ישראלי או לא, די מיצתה את עצמה. הנשיאים בארה"ב מחוייבים לביטחונה של מדינת ישראל כי זה אינטרס לאומי בטחוני שלהם, עד שהאינטרס יחלוף לו, ואז נראה אם האינטרס הפוליטי חזק כתמיד. אני מהמר כי לאובמה יש כל כך הרבה צרות אחרות, מלבד ישראל והפלשתינים, שפשוט נמאס לו לטפל בנו, אפילו כאתנחתא קומית מריסוק הכלכלה האמריקאית לביליוני רסיסים. נמאס לו ואנחנו לא ממש הבנו למה (אנחנו כן נחמדים!), אז ציירנו אותו כשונא ישראל, אבל עכשיו, אחרי הנאום הליברמני שלו, הוא יהודי כשר. מקהלת ביבי בניו יורק, מאשרת בקול צוהל כי נצחנו את הפלשתינים, בעיקר כי שחקן הרכש החדש, הכושי בחמישייה הפותחת, לצידנו. מישהו בדק את החוזה ששימון מזרחי החתים אותו? איפה הגופייה צהובה?
מצד אחר, כי אני תמיד חושד בכשרים ומחפש צדדים אחרים, אובמה הוא היו"ר קנוסה של ביבי לעולם ועד, ויש לנו קנוסה כפולה. מתחת לפני השטח, ככה ברמיזות של עיתונאים בכירים, אפשר היה להבין כי נעשתה עבודת התפלשות במיץ זבל אמריקאי טהור בחודשים האחרונים, של ביבי וממשלתו המדינית, על מנת שארה"ב תאיים בווטו בהצבעה. ההתפלשות הזו הביאה לסיומו המוצלח של חילוץ המאבטחים מהשגרירות הישראלית במצרים, כי בלעדי ארה"ב זה לא היה קורה. ככה זה כשיש חברים. אז עכשיו ביבי חייב לאובמה על המצרים, והוא מתחנף כנדרש. אחרי הנאום הציוני של אובמה, ביבי חזר להתפלש בסחי מחוץ לקנוסה, עד הפעם הבאה. אם יש לכם ספק, אז לא ניצחנו בנאום הזה. המדינה הפלשתינית כבר קיבלה אישור מלא, אבל התהליך כנראה קיבל ארכה לגישור. מעניין שאת ההצעה לדבר ביבי העלה רק בניו יורק. אם ביבי שוב לא יעשה כלום והכל יוקפא בשבועות הקרובים, אבו מאזן יקבל אישור אמריקאי להגיע שוב לאו"ם, בזמנו הפנוי.

***

תנובה וזהבית, דנקנר ושופרסל דיל. תנובה חוטפת אחלה חרם, וחבל לי שהוא כל כך קטן וצנוע. כמחרים תנובה מאז הסיליקון, ונמנע לחלוטין מהסופרים של מגה ושופרסל, יש לי המון שמחה לאיד על ההתפתלויות של כל המנהלים-בעלים-עושקים בע"מ, אל מול התכווצויות נתחי השוק, שינויים בהרגלי הצריכה, אובדן בכורה בשוק, ובעיקר הפסדים כספיים. אני לרגע לא מאמין שהם מפסידים בגלל החרם, אלו רק תרגילים בחשבונאות יצירתית, אבל זה עדיין כיף לשמוע. חרם על שופרסל בחגים, והמחירים מתייצבים ליצידנו לתקופה ארוכה. אז תמנעו לכם מלהגיע, ותספרו לחברים לא להגיע. אם כל אחד מאיתנו יימנע מאחד אחר בלבד,לקנות שם כולל תנובה, הרי שנצליח ובגדול. כשהטייקונים ירגישו את לחץ המניות, הממשלה תרגיש את לחץ הטייקונים, ואז הדברים ישתנו. תזכרו שעדיין הממשלה אחראית למצב, לא הטייקון.

***

שני פיגועים אזרחיים היו לנו בימים האחרונים. כמעט ולא שמתם לב, אז אני כאן להזכיר. ועדת הריכוזיות של המשק, התחבאה לה בקול ענות חלושה מאחורי השמלה הגדולה של ועדת טרכטנברג לשום דבר ועניין. הוועדה אשר הייתה אמורה לעשות שינויים מבניים עמוקים בשוק של ההון הישראלי, בעליו ושליטיו, סיימה בקטנה. ככה עם המלצות פרווה, וכאלו שיתקבלו בשמחה גדולה בשביל הרושם והיח"צ, אבל ללא תועלת ומטרה. אם נניח כי דנקנר יוותר על "מכשיר פיננסי" אחד גדול, כמו קרנות או ביטוח, מי הוא האיש שאמור לקנות את זה? היש טייקונים במדינה שיכולים לקנות גם כספית וגם חוקית לאחר המלצות הוועדה?! שוב בזבזו לנו כמה מיליונים קטנים לוועדות של החברים הקרובים, פרופסורים כולם, אלף ₪ לשעה, חכמים אין אפס, אבל פרקטיקה יש אפס. ערב ראש השנה תשע"ב, והביבי אותו הביבי, הוועדות אותן וועדות. למה???

הפיגוע השני הוא המלצות הביניים של טרכטנברג למכון התקנים הישראלי. לפרק, לפרק, לפרק!! להפריט ומייד. ככה כולם ירוויחו כי יהיו הרבה מכונים לתקנים ואישורים למוצרים חדשים. המון רווח. לפני השורה התחתונה, גם אני מסכים שישי למכון הזה בעיה גדולה מאוד של אמינות, ריכוזיות, שוחד בלתי נגמר, שחיתות עמוקה והתנהלות כמו האח הצעיר של חח"י ורכבת ישראל. כל זה אומר לפרק? להפריט? להעביר את ההחלטה על תקינה של מוצרים, בטיחות, רעילות, סכנות חיים, למכונים פרטיים שיפעלו עבור מיקסום הרווחים שלהם?! רק אני רואה כאן את הקשר הכספי בין מכון פרטי ליבואן פרטי שרוצה אישור לייבוא?!??!!! במקום להתמודד עם מבנה המקום, האנשים, הוועד, התהליכים, מחליטים לפרק ולהסיר את ידי הממשלה מאחריות ציבורית כלפי האזרח. בסוף ההפרטות, האם נצליח לחיות כאן עם ועדות במקום ממשלה? ושאלת השאלות, כרגיל, למי כבר הובטח להרוויח מכל זה?!

***

רעקבת ישראל, כי זה מה שיש לנו. בנצי ליברמן, זה זה מיו"ש, הוא יו"ר ממ"י החדש כי זה מה שמגיע לנו.

********** קליק על גוגל+ או שתף וזה מפורסם אצלכם ************
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s