September 11, 2001 attacks in New York City: V...

Image via Wikipedia

ינואר 1991, רגע לפני המלחמה, אני מודח מקורס טיס עקב סירובי להיות נווט. ככה רצה הגורל, לטוס אני לא יודע, לנווט כנראה שכן. מזל של החיל שהודחתי כי אין לי ספק שהוא טעה, והייתי מפציץ את כוחותינו יום אחד, "התברברתי בניווט". הקורס שלי ידע כמה הרוגים עם השנים, ורע מכך, חלקם היו אוהל לידי, במחלקה שלי. שי לוינהר, נהרג באסון התאומים, וישן אוהל לידי. הרבה אני לא ממש זוכר, לא היינו חברים קרובים, הוא הגיע לקורס עם חברים מהבית, כך נראה, והיה מחובר אליהם חזק, כנראה בזכות הגיבוש.

אני זוכר שעשינו טירונות יחד, והוא היה בחור גבוה וגדול, עם חיוך מלא מאוזן לאוזן. אני לא יודע איך הוא הודח או מתי פרש מקורס. דרכרינו לא הצטלבו מאז. אחר עשור שמעתי את השם שלו באסון התאומים, וישר זיהיתי. אי אפשר היה לפספס. מרתק לקרוא עליו, על הכישרון שאבד והיכולות המיוחדות. השאיר אשה ובת אחת, שחוגגת עשור בלי אבא, ממש עכשיו. יהי זכרו ברוך.

***

הייתי בעבודה, כמו כולנו, השעה באזור ארבע אחה"צ, מריחים את סוף היום. לא משהו מיוחד, יושב מול המחשב, הרדיו ברקע (היתרון של חלון…), ומקשיב לדיווחים המדהימים על התרסקות מטוס לתוך התאומים. שידורי הטלוויזיה התחילו כמעט מיידית בדיווחים מארה"ב, האינטרנט געש, אמנם לא כמו גובה הגלים כיום, אבל אל תשכחו כי עשר שנים ברשת זו בריאה מחודשת. יש לי משפחה בארה"ב, ענפה למדי בניו יורק וקצת ג'רזי, ווסט אפר סטייט ניו יורק, במקום נחשב, אבל לא מהיקרים שיש. קרובים לי שני בלוקים מ- Zabar's וכמה בלוקים אחרים מ- H&H BAGELS. הסאבווי ממש מעבר לפינה. התקשרתי אליהם בין ההתרסקות על המגדלים. דודה שלי חשבה שמישהו מת במשפחה, כמה אירוני היה לדבר על מתים, אבל פולניה זו פולניה, וככה זה כשמפתיעים אותה בשיחת טלפון מוקדם בבוקר. זכרתי כי בעלה עובד צמוד לתאומים והתקשרתי לברר. מסתבר שהוא עדיין לא יצא מהבית, והם בכלל לא ידעו מה קורה. תוך כדי שיחה סיפרתי להם גם על הפגיעה השנייה. אז השיחות נפלו ואחרי יומיים חידשנו קשר. את היום הזה סיימתי בהמתנה מחוץ לחדר הלידה, עם חברים, מחכים ללידת בתו השנייה של חבר קרוב.

כמה ימים אחרי התרסקות אחד מסמלי הגאווה של אמריקה, עוד כשהפאניקה בשיאה, התחילו לצוץ רמזים ושמועות על קונספירציה של הממשל בוושינגטון, ממשל חדש רפובליקאי אחרי קלינטון. זה עם הבן בוש, שחייב נקמה בשם אבא שלו להוא מעיראק, סדאם אחד. התמונות הראשונות שהיו ערוכות בפוטושופ, הצחיקו אותי בין הזוועות, עם פרצופים ענקיים מתוך העשן המיתמר, דמויות של השטן בין הלהבות ושאר ירקות, והרבה מאוד כבאים מאובקים בכבדות. אין לי ממש כוח לחפש, אבל יש עוד אגדה אורבנית שקשורה לתאריך הזה 11901 שקשור למספר טיסה כלשהי, חלק מהקונספירציה. נוח יותר להאמין ל FBI גם ל CIA ועוד אחת קטנה שרק נולדה לה בשם NSA, כי אל קעידה הנוראה מכל, אחראית על האסון הזה, ודרכה כל המוסלמים בעולם חשודים כטרוריסטים.מעכשיו מותר לכוחות הביטחון האמריקאיים לעצור על פי צבע ומראה. ממש חוקי תורת הגזע הנאציים, איזה קטע.

כולם היו גאונים גדולים אחרי הפאשלה האדירה בשמירה על חיי אמריקאים משלמי המיסים. הם ידעו מייד שתשע עשרה מחבלים חטפו ארבעה מטוסים, והנה השמות והתמונות. מרביתם היו מסעודיה, אבל בוש הבן קיבל הוראה מאבא והחברים שלו לתקוף את סדאם ואפגניסטן. למה? ככה נוח יותר. סעודיה עשירה מדי עם דלק רב מדי. אלפי חיילים אמריקאים נהרגים בגלל אינטרסים פוליטיים וכספיים של הממשל שם. כרגיל, עולם כמנהגו נוהג.

מאז עברנו כברת דרך ארוכה של טכנולוגיה, עדויות, שימוע וחקירות רבות. עדויות רבות עוד יותר והכרזות של החוקרים מהקונגרס והסנאט כי כולם משקרים להם, במיוחד אנשי ממשל, צבא ובטחון כלליים. איזה יופי. האינטרנט נכנס לפעולה עם בלוגרים נשכניים במיוחד, וכמה חוקרים עצמאיים. לכולם יש מסקנות דומות, המגובות בעדויות חותכות, וראיות ספורות, כי את מרבית הראיות הממשל השמיד שניות לאחר שנמצאו, כדוגמת שאריות מתכת עם כדוריות מיוחדות, כתוצר לוואי של חומר בעירה מטורף שממיס ברזל ובטון, חומר אשר לא נמצא במטוסים.

ניתן להבין מכולם כי מסקנתם אחת היא: לא היה פיגוע טרוריסטי מוסלמי בתאומים. חוקי הפיזיקה, הכימיה והמתמטיקה כפי שאנחנו מכירים, לא מסוגלים בכלל להתקיים בהרס הנורא הזה, כולל שני הפיגועים האחרים, אחד מהן בפנטגון. טייס מהולל ומחזיק שיאי עולם העיד כי הוא עצמו לא מסוגל להטיס בואינג 757 בדיוק כזה לתוך הפנטגון, בגובה טיסה בלתי אפשרי, אז איך חובבי טיסה עם שעות בודדות הצליחו?! עוד יותר מוזר הוא כי שלוש מתוך ארבע טיסות הצליחו יופי לפגוע בול במטרה על ידי חובבים שלא עוברים פיילט סימולטור במחשב האישי שלהם. האם בכלל היו חוטפים מוסלמים קיצוניים על הטיסה?

כאן הם היו

אחרי שקראתי הררי מסמכים ובלוגים בנושא, נראה לי כי הסיפור העצוב יותר בכל יום האירועים הנורא הזה, הוא סיפורה של טיסת יונייטד 93 United AirlinesFlight, זו שסופר עליה כי התרסקה בשדה פתוח בין יערות, והשריף המקומי מצא בור גדול, חפור, עם שאריות מתכת בלבד. עדויות אחרות אומרות כי הטיסה נחתה בשלום בשדה מרוחק יותר, הועלמה להאנגר ענק, וגורלם של ארבעים וארבעה הנוסעים לא נודע מעולם, הסיפור הרשמי אומר כי שאריות גופותיהם זוהו בדנבר, הרחק ממקום ההתרסקות, אבל למעשה אין כל ראיות על גופות באתר ההתרסקות או שנאספו לאחר מכן. זה הסיפור העצוב. האם ממשלת ארה"ב רצחה וטבחה בדם קר את אזרחיה שירדו מהטיסה בשלום? אולי רצחו אותם בטיסה על ידי גז? לאן נעלמו והושתקו אותם בקרי הטיסה בשדות התעופה שניהלו את טיסת 93, אולי מתו עם השנים "בדרכים טבעיות"? אף אחד לא יודע גם למה מנהל התעופה הראשי של ארה"ב הורה לכל שדות התעופה להשמיד את כל הקלטות מאותו היום. אני מסרב לקבל את הקונספירציה כי היא מסוכנת מדי, אבל אין ממש ברירה, כי אין ראיות ועדויות סותרות, ומצד שני יש יותר מדי תומכות.

ממשלת בוש, אכן ניהלה ופגעה בתאומים ובפנטגון, והייתה בדרכה גם לבית הלבן (יונייטד). כמובן שבוש לא החליט על זה כי הוא טיפש מדי, אבל הסובבים אותו בנו את התוכנית הזו, בשביל לייצר רוע חדש בעולם, כזה שאפשר להזדהות נגדו כפטריוטים, והמוסלמים הביאו את עצמם לפינת הרוע הזו ביושר ובעבודה קשה בשלל מעשי טרור עולמיים. כל זה בשביל הסיבה האמיתית והיא העברת תקציבי ענק לחברות נשק שמממנות פוליטיקאים, סוכנויות שגדלו באופן מבהיל עם כסף שלא נגמר, חוזים פרטיים במאות מיליארדי דולרים ורבים מתוך אלו הלכו ישירות לסגן הנשיא, צ'ייני, דרך חברות רבות שהוא היה שותף להן או בעליהן הישיר. אולי הסיבה המסתורית מאחורי הסיבה האמיתית, כי סיפור חקירתם של אלפי מקרים של עברות פיננסיות כבדות על ידי עשירי הארץ, מעניין כמה רפובליקאים היו שם וכמה דמוקרטים השתתפו בחגיגה. זה היה בבנין "הקטן" שקרס בערב מבלי שנפגע ובלי סיבה נראית לעין.

רב השתיקה על הגלוי, ואני משער כי רק בעוד כך וכל שנים אולי מישהו מהמעורבים יפתח את הפה לעת זקנה, ואז אולי נדע מה באמת קרה שם. אני ממש מקווה שזה לא נכון, והממשל לא היה מעורב, רק בשביל לדעת שלעולם שלנו, המערבי, הנאור, הדמוקרטי, נשארה טיפה של שפיות. בינתיים אני מחזיק אצבעות שהממשל הקיים, עם האנשים שהיו מעורבים ועדיין בתפקיד, לא יודעים לקרוא עברית….

****

באיזו קונספירציה אתם מאמינים? שתפו בבקשה

»

 1. דודו.א. הגיב:

  הגיע הזמן לכנות – טרור חדש בעולם: פיגועים מוזמנים. טרור ממשלתי.
  המוסלמים הם רק שעיר לעזאזל (ונוח מאוד).
  כשהם יסיימו את תפקידם (אם בכלל) יהיה לנו כבר שעיר אחר לעזאזל (מי קרץ לעובדים הזרים ולא קיבל?…)
  תתחילו להבין כבר שכמו בכל נורמליות, יש אב-נורמליות. זה הכרח.
  לא רק ממשלת ארה"ב חוטאת בכך… גם ממשלת ישראל שכמובן מאוהבת בללמוד מהאמריקאים הכל.
  בושה זו לא, הגיון זה כן – יש פיגועים אמיתיים, כואבים, מלאי יגון ושכול שהקשר בינם לבין טרור הוא מאום.
  והקשר שבינם לבין ממשל, כסף-הון, אינטרסים פוליטיים וכו' הוא כל מה שהוא.
  שיהיה לנו לבריאות.

 2. שגיא הגיב:

  אה, זיו, נו…
  ישנה תאוריית קונספירציה על כך שהאדם מעולם לא נחת על הירח. על זה אמר אחד האסטרונאוטים: 'תקשיבו. היו כל כך הרבה אנשים מעורבים בעניין הזה, אז שאף אחד מהם לא יפתח את הפה באיזה שלב? וחוצמזה, עם כל העלות של להפיק קונספירציה כזאת, שווה כבר יותר היה פשוט לטוס לירח."
  ואני אומר, יש משהו לאכול? עם כל האלכוהול הזה, נהייתי קצת רעב.
  🙂

  • זיו הגיב:

   צ'מע, אני חובב קונספירציות, ובשלבים מסוימים אני מאמין שהנחיתה המפורסמת באמת לא התקיימה. היו רבות אחרות לאחר מכן ומכך ההסתרה המושלמת. מצד שני, יש הרבה מדי הוכחות חותכות בעד הקונספירציה, ודי לקרוא את יו"ר ועדת החקירה של הסנאט שאמר כי כל אנשי הממשל משקרים לו. מה באמת אוכלים עם קונספירציות?

 3. אמיר דקל הגיב:

  אם בתיאוריית קונספירציה עסקינן, יש אתר שלם על זה:
  http://www.loosechange911.com/

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לא מאמין

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s