Kippa man - coming to a Jewish city near you

Image by eytonz via Flickr

אני בטוח שהתחבטתם בהגדרה הזו משכבר הימים. מיהו ומהו האנרכיסט הזה שהממשלה והימין מנסים להמציא ברחובות רוטשילד כחלק מהמחאה הגוססת? שתי הגדרות חשובות למען המשך הפוסט: אָנַרְכִיזְם: ל (ז') [מן אָנַרְכִיָּה] תְּנוּעָה מְדִינִית חֶבְרָתִית, שֶׁעִקָּרֶיהָ: שְׁלִילַת כָּל שִׁלְטוֹן בַּעַל סַמְכֻיּוֹת שֶׁל כְּפִיָּה, שִׁוְיוֹן, הִתְאַגְּדוּת חָפְשִׁית שֶׁל קְבוּצוֹת בְּלִי שִׁלְטוֹן וּבְלִי כּוֹחַ כְּפִיָּה. אָנַרְכִיסְט ל (ז'): 1. מִי שֶׁדּוֹגֵל בְּשִׁיטַת הָאָנַרְכִיזְם. 2. שֶׁאֵינוֹ מִתְחַשֵּׁב בַּחֹק, פּוֹרֵעַ חֹק. פשוט נכון? כמובן שיש לזה הרחבות רבות מאוד, מעבר לפירוש הממצה של אבו שושן. אנרכיסטים מזוהים בעולם כגוף שמאל רדיקלי המתנגד לשלטון התאגידים הקפיטליסטי, ובמיוחד בקשר ההדוק בין הון לשלטון. מהו אדם רדיקלי? נפנה שוב לאבן שושן: רָדִיקָל: ל (ז') [מלטינית: radicalis שורשי] אָדָם הַתּוֹבֵעַ תִּקּוּנִים יְסוֹדִיִּים בְּשֶׁטַח מְסֻיָּם – בַּחֶבְרָה, בַּמְּדִינִיּוּת וְכַדּוֹמֶה, קִיצוֹנִי בְּיַחֲסוֹ לִבְעָיוֹת מְסֻיָּמוֹת, הַחוֹתֵר לְהַגִּיעַ לְשָׁרְשָׁן וְלִיסוֹדָן. הבנתם? באופן פשטני למדי אנרכיסט הוא רדיקל הוא פורע חוק קיצוני ביחסו, השולל כל צורת שלטון, כפיה, ותובע תיקונים בחברה על שלל צורותיה.

כל פוליטיקאי תת דרג וזב חוטם ימני, אפילו לא קיצוני, האשים את המחאה כמנוהלת על ידי אנרכיסטים. אפילו עיתונאים ימניים, שמפוחדים עד עמקי נשמתם מאובדן ההכנסות המפנק של שלטון הימין, אמרו את אותם הדברים. אין ספק כי ההגדרות האלו מתארות במדויק את השמאל הישראלי, במיוחד את דרי האוהלים בארץ, כי לולא הייתם אנרכיסטים לא הייתם באוהלים, אתם הרי נגד הכפייה המדינית-ישראלית-חברתית-פנימית, לחיות רק ודווקא בדירה. אז כל מאות האלפים שבאו להזדהות איתכם בעצרות המחאה, הם כולם אנרכיסטים בפוטנציה, והולכו שולל אחרי אלפי אנרכיסטים מוצהרים בכל רחבי הארץ, וכולכם עברתם שטיפת מוח על ידי הקרן החדשה וגם סורוס וזועבי. הורדתי את המסכה מפניכם!! למה שלא תלמדו קצת מבחורינו המצויינים, עם הכיפה הסרוגה בשלל צבעים וצורות, דוגמאות לרוב, אפילו סמל קבוצת הכדורגל שלכם או היחידה שאתם משרתים בה (תכלס שמו להם סמרטוט צבעוני על הראש ואין בינו לבין כיפה לבין יהדות שום קשר). למה לא באמת?

אם נזקק את מהות האנרכיסט, הרי הוא פורע חוק נגד השלטון וצורותיו. עכשיו ננסה להלביש את שמלת השבת הזו על המתנחלים. מתאים? נראה לי תפור על ידי רב אומן. בחורינו המצוינים פרצו למחנה צה"ל, כנראה בעזרת חבריהם המצוינים המשרתים, והשביתו תריסר או יותר של רכבים, ונדליזם בבסיס ויאללה חזרה לחורים עד הפעם הבאה, וזו רק הפעם האחרונה. האם יש צורך להזכיר לכם את כל מעשי הבריונות והאלימות הקשים נגד צה"ל? נגד המשטרה? נגד בית המשפט העליון? נגד שלטון החוק בישראל? ולרגע לא שכחתי את טיולי השבת לכפרים ערביים, ירי מוצדק על גלגלי רכבים עומדים ודודי שמש, ונדליזם רבתי בשוק הכפר. מה עם הרס מוחלט של אדמות חקלאיות ומטעי זיתים של משפחות ערביות, שחיות שם כבר מאות שנים, הרבה לפני המתנחלים (ולהזכירם, כשבני ישראל באו לכאן, היו כאן שבטים אחרים, אפילו ערים שלמות. יריחו וירושלים היבוסית קמו לפני העם היהודי, ונכבשו). אז אני ארגיז אתכם ואטען נמרצות כי האנרכיסטים היחידים במדינה הם המתנחלים פורעי החוק, האלימים והוונדליסטים. הם אלו שלא מקבלים את שלטון החוק בישראל כשהוא פוסק נגדם, ואוהבים אותו רק כשהוא לטובתם. הם כופרים בזכות המדינה להחיל את החוק עליהם, כל עוד נפריד את החוק הכללי מהתקציבים, כמובן. כמובן נוסף, שלא כל המתנחלים כאלו, ואל תתרגשו מהכללה, או שכן, לא אכפת לי. מתי שמעתם על מתנחלים שעמדו לדין ונמצאו אשמים בכל מעשי האלימות הפליליים הקשים האלו, אחרי חקירה נמרצת של המשטרה והשב"כ? מעולם לא ולעולם לא.

הבעיה אולי נמצאת דווקא בדור הצעיר יותר, שלושים מינוס. זה הדור שראה את הניתוק מעזה מתקיים, למרות הבטחות משיחי השקר שלו, קרי "ראשי המתנחלים" והרבנים המגוחכים שלהם, מלכים שהומלכו עצמאית, גם מנהיגים מיוחדים שראו את משה בחלום, והחלום התנפץ לרסיסים. מצד שני, החלום שלי התגשם. אולי הדור הזה למד כי משקרים לו, כן, אותם אנשים שהוא התחנך להאמין להם באמונה עיוורת. אולי הדור הזה חי את המצוקות הכלכליות הקשות של שאר העם ואינו יכול לצאת נגד העדה בה הוא חי, ולבקש שינוי, אז יש להם דרך פורקן אחרת. אולי הם לא יכולים לשבור את מעגל הקסמים שמכריחים אותו לחיות לפיו, קרי תעשה מכינה קצרה (שירות הזוי של שנה וארבע בלבד, שעולה למדינה פי שלוש או ארבע יותר לכל חייל שכזה!), תתחתנו עד גיל 22, תעשו עשר שנים בקרוון, חמישה ילדים, נסבסד לך בית בהתנחלות עם ליווי צמוד של סיור ממוגן למכולת, ואולי תגדלו להיות משפחה מאושרת. אולי, לא ממש יודע כי אני לא חי שם, רק מלשמוע ברדיו ולקרוא בעיתונות. גם העיתונאים הימניים לא ממש עוזרים להם להציף את הבעיות, נהפוך הוא, הם חלק ממערך ההסתרה, וההסתרה היא חלק חשוב מההמשכיות. כמו בכל מקום אחר, זה יתפוצץ יום אחד, להורים של הדור הזה, ישר בפנים. המחנכים שם לא כאלו דגולים כמו שממהרים לתת להם שמות תואר רבים. מספיק לראות את מעשי התלמידים ולהבין כי יש יד מכוונת, ומורה על כל המעשים האלו. ההיסטוריה של מדינת ישראל אומרת כי כל מעשי האלימות הפוליטיים היו רק מכיוון ימין לכיוון שמאל. אף אנרכיסט שמאלני לא רצח איש תמים ימני, או פגע באושיות השלטון פגיעה פיזית. הפוך בלבד. זה מעיד על החינוך שם?

הדור הזה, הוא חוד החנית של הקצונה הצבאית שמאייש את הקצונה הצעירה והבכירה של צה"ל בעיקר בגדודים הלוחמים. יש שם רבים, אולי אפילו זה מקור פרנסה עבורם, להיות קצינים בקבע. זה דור הכיפות הסרוגות שמניף שלטים מול הרמטכ"ל במסדרים צבאיים, מסרב ללחוץ לא את היד או להצדיע, דור שמסרב פקודה לשמוע חיילות שרות, ועושה לעצמו דין מיוחד, דור כזה שמודיע כי יסרב לפנות התנחלויות, על פי החלטת ממשלה ריבונית בישראל, המדינה שמממנת אותם. זה דור הכיפות הסרוגות השחורות, שמתפלל, לאלוקים, באופן גדודי עם הרב הצמוד, לפני יציאה למבצע. זה הדור שמודיע כי הוא יתייעץ עם הרב שלו, מהמכינה הצבאית, או המערה הסודית, אם בכלל הפקודה שהוא קיבל חוקית או שעליו לסרב מצפונית. זה הדור שמכניס פוליטיקה ישראלית הזויה לתוך צבא ההגנה לישראל, ולא צבא ההגנה לעם היהודי בלבד. זה הדור שחותר תחת ההיררכיה הצבאית הקיימת, וזו אחת ההגדרות של מהו אנרכיסט. צה"ל מגדל וממנה דור של חובשי כיפות אנרכיסטים, בראש חייליו. שאלתם פעם מה יקרה אם אל"מ חובש כיפה יסרב לשלוח את החטיבה לפנות את היישוב שהוא עצמו מתגורר בו? הדור הזה מכניס את הדת ישירות ללב הקונצנזוס הישראלי, ולא ירחק היום בו חיילים שלא מאמינים בקיומו של אלוקים יסרבו פקודה גם כן. אם לכיפה מותר, הרי שללא הכיפה מותר גם מותר. צה"ל נצח מלחמות רבות, והגיע להישגים רבים, הרבה לפני הדור הזה עם הכיפות. כבר שכחנו את הקיבוצניקים? המושבניקים? סתם אזרחים מכל יישוב אחר בארץ שפיקדו, לחמו, נהרגו ושרתו את הצבא? למה אנחנו שמים את כל עתיד הצבא הלוחם, בידיו הבלתי בוטחות בפקודה, של דור הכיפות הסרוגות? איפה צה"ל של גבעת חלפון ושושנה דמארי? יש עוד צה"ל עם הרוח שנצחה מלחמות רבות?

********** קליק על גוגל+ או שתף וזה מפורסם אצלכם ************
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים

Related articles

»

 1. gilad.h הגיב:

  אכן תיאור נכון של המציאות, אך חשוב לומר : לא הכל שחור או לבן לא כל חובשי הכיפות הם אנרכיסטים , נתקלתי בהמון חובשי כיפה { שאומנם מוחם נישטף } שהם שומרי חוק !
  עוד משהו מעניין הוא , מה יקרה כאשר פרופסור טכטנברג יפרסם את מסקנותיו שיהיו לעד לרש ?
  אם ההמון שלא קיבל את מבוקשו יגיב באלימות? מה אז נאמר?
  מסקנתי? ממשלה שלא משכילה להבין את מצוקת אזרחיה מסתכנת באלימות ואנרכיה { לא שאני מסכים עם זה } ראש ממשלה ושרים שחושבים שהם אדוניי העם ושוכחים שהם משרתיי העם שלא יתפלאו כאשר קבוצות אנרכסטיות מכות בהם.
  אולי מהמחאה הזו נוכל להבין שיש ציבור שאני ואתה לא מסכימים איתו אך גם לו יש מצוקות שנופלות על אוזניים ערלות??? אולי ניתן היה לפעול עם ציבור זה בדרכים אחרות?
  גלעד

  • זיו הגיב:

   חלילה וחס אם תחשוב שאני מכליל את כל הציבור של חובשי הכיפות ככאלו. הבדלתי בשכבות הגיל, ובמיוחד במתנחלים, גם ציינתי כי אני לא עושה הכללות. יש הרבה מאוד חובשי כיפות שאינם מתנחלים.
   הפרופסור הנכבד יפרסם מסקנות שנכתבו מראש, ואין שם בשורה כי שטייניץ אמר שהוא יקצץ רק בביטחון ולא יקצץ אצל החרדים או המתנחלים. אם תוסיף על זה את ביבי שאומר כי מסגרת התקציב לא תשתנה, הרי שטרכטנברג עובד בגבולות ידועים ולמעשה אי טעם למסקנות שלו מלבד סוכריות לעם. העם כבר הוכיח כי הוא לא אוהב סוכריות, ע"ע מסיבת העיתונאים של ביבי לגבי הדיור.

   לצערי, אני חושב שהעם בדרך למחאה אלימה, כי הממשלה מנותקת ולא מבינה. אולי זו הדרך הנדרשת. בלי קשר לציבור אחר שלא מוחה, כתבתי שאני בטח שיש להם מצוקות דומות, אבל מונעים מהם למחות כנגד המצוקות האלו. ניתן לעשות הרבה דברים אחרת, אבל מי בדיוק יעשה אחרת?

   מסביב לאותה נקודה, אני שב וטוען כי בלי החלפת הממשלה, לא יהיה שינוי. תראה את שאר הפוסטים של המחאה.

   • דודו.א. הגיב:

    למה להחליף את הממשלה אם אפשר פשוט לגחך על כל העניין?

    מצחיק בוודאי.
    מעניין לאן נגיע עם טכטנברג. רק כה חבל לי שהזמן הוא האלמנט העיקרי שעל פיו נוכל למדוד. כי לא משנה מה ייעשה אני בטוח שההשפעות יהיו רק לטווח רחוק (אם בכלל!!!).
    אני אפילו לא מעז לצפות לשיפור מיידי. הס מלהזכיר!

    אנרכיסט גאה ומתגאה.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s