בלתי ניתן לתיאור

כן, כן, כן!!! ניצחנו בגדול. לא, ניצחנו בענק!! לא, ניצחנו באופן מוחלט והיסטורי. אין עלינו. שרדנו את הקיץ הזה, החום, עונת המלפפונים של הכלום, וניצחנו אותם. אנחנו כל כך גדולים שאין להם פשוט אלטרנטיבה אחרת. עכשיו האוהלים מתקפלים, כי השגנו את כל מה שרצינו, ואנחנו נראה* מה הוא הישראלי החדש הזה, מה הוא יכול לעשות. איזה ניצחון מפואר מול חצי מיליון מפגינים, בטח אומר ביבי לחבריו הקרובים בטלפון, אלו ממרכז הליכוד. אני בטוח שמשהו ברוח המשפט הראשון עבר לו וליועצים שלו בראש ובשיחות סגורות (עד ההדלפות). ההכרזה כי המאהל לא ממש ימשיך, והמחאה תמשיך בדרכים אחרות, מסיימת את סוף פרק א' של הצדק החברתי החדש שאותו העם הזה דורש ומזדהה. יהיה פרק ב'? כנראה, אבל העוצמה שלו לא ידועה. אין תקומה למחאה שהוכרז על סיומה, מבלי להשיג כלום מהממשלה. זה בדיוק פרץ השמחה של ביבי הבוקר. אחרי תגובה רפויה לאנמית שהיועץ שלו הוציא אמש, כי מסר המחאה נקלט ויהיו החלטות עד ראש השנה, אפשר להבין כי ביבי והליכוד שרדו גם את זה, גם את הרופאים האומללים,. ביבי שרד אפילו את המימון המטורף של המחאה הזו בידי שונאי ישראל ערלים, כפי שפורסם במעריב, אבל כנראה במעריב לא צריך הוכחות להשמצות. אם זה כתוב בעיתון…. אז ביבי שרד, ואיתו גם הלוברמן (ליברמן + דוברמן) הנובח והמבוסם יין משובח, ובמיוחד אהוד, זה שאין לו עתיד פוליטי מלבדי ביבי. כולם שמחים שם היום. הם ניצחו, הם שרדו.

המחאה הייתה עם אג'נדה ברורה לחזור לסדרי בראשית כלכליים שהיו פה פעם עם קום המדינה, "העם דורש צדק חברתי", כי היה לנו קורטוב של לתת כתף ולבוא לעזור. אמנם לא ממש לאותם סדרים, אבל הרוח הארצישראלית התפוגג ונעלם לו מאז עלה הליכוד לשלטון וביבי במיוחד. הפכנו לקפיטליזם ישראלי-אוליגרכי עם שבעה מיליון משרתים קשיי יום לעשרים משפחות ענפות, וכל מה שחסר לנו להיות מדינה אפריקאית זה רק שלטון דיקטטורי צבאי, כזה שאומר אפילו מה מותר ומה אסור לעם לחשוב ולהגיד. אבל אנחנו לא שם. רק שליברמן לא יקבל רעיונות. למחאה הזו היה את הכל, חוץ מאותו דבר אחד קטנטן, עליו אני צועק כבר כמה שבועות בלא מעט פוסטים, אין לו מטרה. 'צדק חברתי' זו רק סיסמה לרוח גבית, אבל מה המטרה? האם המטרה להביא לשינויי סדרי עדיפויות כלכליות בישראל? לא. פשוט לא. זו הדרך למטרה, כי שינוי סדרי עדיפויות כלכליות לא יכול להתבצע על ידי שלטון שלא מאמין בשינויי סדרי עדיפויות כלכליות. הרי הפרדוקס בשינויים האלו הם שביבי יידרש להודות כי משנתו הכלכלית טועה היא, ואין לו טיקט בחירות כלכלי אחר טוב מזה, אזי שטייניץ צריך ללכת הביתה, כי הוא השעיר לעזאזל שמסמן את הטעות של נתניהו, כי נתניהו לא יכול לומר שהוא טעה. רק שטייניץ טעה. כואב לי הראש.

דוגמה קטנה היא שועדת טרכטנברג הפיקטיבית, קיבלה מנדט להמלצות לשינוי סדרי עדיפויות כלשהן, אולם רק במסגרת התקציב הנוכחי, וזה כבר סגור לשנתיים, כאסון כלכלי ודמוקרטי, אז מה יש לשנות בדיוק? להעביר מיליארד מפה לשם? איך זה יתבצע בתוך מסגרת סגורה? הרי בלי היכולת לבנות מחדש את גבולות המסגרת, אני שואל האם ניתן בכלל להגיע לשינויים שחצי מליון אנשים הפגינו בעדם אמש?! לא מובן לי בכלל. סתם ישראבלוף. אני שואל את המהללים של ביבי "שיעשה את השינוי ואנחנו רק צריכים לחכות ולראות": יש כבר תריסר שנים חוק יום לימודים ארוך בישראל. החוק עולה שלושה מיליארד בשנה, והוא רק נדחה מממשלה לממשלה. ביבי יכול היה לקיים אותו כשר אוצר ולקיים אותו כראש ממשלה, ולא עשה כן. אז למה שמשהו בתקציב ישתנה אם אין לו את הרצון לשנות פחות מאחוז אחד בתקציב עבור יום לימודים ארוך לכלל מדינת ישראל, ולא רק לש"ס?

ממשלת ישראל עוסקת בקידום פני המלחמה החדשה, והסיסמאות הביטחוניות מנצחות אצל עם ימני מיליטנטי. סוציאליסטים הביתה! שמאלני בוגד! אנרכיסטים ברוטשילד! (האם יש ימני אחד בארץ, כולל עיתונאי החצר של הליכוד, שיכול להגדיר לי מהו אנרכיסט? כי לפי ההגדרה כל המתנחלים הם כאלו). לא יהיו סדרי כלכלה חדשים במסגרת שלא מותאמת לכך. לא יהיו קיצוץ עמוק בביטחון, בטח שלא בדמי הביטוח הלאומי, בוודאות לא במיסים, על אחת כמה וכמה לא לעשירי הארץ. אתם יודעים כמוני שלא יהיה עוד כסף לרפואה ונסתדר עם אקמול, דיור בר השגה יש כבר היום למי שישי כסף בר השגה, כל השאר בכיינים, לא לי ולא לכם יבנו עיר חדשה עם אלפי דירות במימון ממשלתי כמו לחרדים, אז מה בדיוק אנחנו רוצים לשנות? מה המטרה?!!!??!

המטרה הבלתי נאמרת, שוב, בלתי מובן לי למה לא נאמרת, היא מטרה היא לשינוי סדרי שילטון, כי רק שילטון אחר שמתאים לישראל לשנת 2011 יכול לשנות את סדרי העדיפויות הכלכליות. אין לנו אופציות אחרות בשלטון הנוכחי וגרוע מכך אין לנו אופציות לשלטון אחר. אז נתקענו. המחאה פספסה את יעדה ככל שהנואמים המבריקים שלה נאמו, כולל זה של המלך איציק שמולי הראשון, שקיבל נאום כתוב, מיועץ בעל הבנה צלולה, ואמר הכל ולא אמר כלום. הכל היה נכון, רק שהוא שכח לירות את החץ למטרה לצהלות העם. המטרה היא להחליף את השלטון בישראל ואת סוג השלטון בישראל. זו מחאה נגד ביבי! זו מחאה נגד הליכוד! הוא ראש הממשלה שעושה לנו רק רע יותר כל אימת שהוא בתפקיד, וזה התפוצץ לו בפנים, בענק, פעם שלישית (כנראה לא זוכרים כי ביבי הגיע ליד אליהו בשלהי 99, ממש לפני הבחירות, ויד אליהו שלם צרח לו בוז ארוך, והוא הלך. זה היה לפני שהוא הפסיד. עכשיו חצי מיליון צעקו לו בוז בפריים טיים, פחות איציק שמולי אחד. את זה שמולי היה מחוייב להגיד. את זה אני הייתי אומר לו הייתי על הבמה.

הייתי אומר לעם המוחה כי המחאה הזו היא נגד הממשלה הקיימת, כי היא אשמה במצב, וכן, אני ואתם, רוצים להחליף אותה לממשלה אחרת, שתעשה מדיניות כלכלית אחרת, ברורה ושקופה בלי חוק ההסדרים. הייתי אומר לביבי שיסתכל בעיניים של חצי מיליון, שבאו להגיד לו שלום ולא להתראות. חצי מיליון שלא יצביעו לו בבחירות( ועוד מיליון שלא באו), כי הם מוחים נגדו, ולא מאמינים לו יותר, ומי שיצביע מקרב המוחים סתם הגיע להופעה חינם של אייל גולן. חצי מיליון שרוצים ממשלה אחרת, והדרך הדמוקרטית היא לבחור אחרת. חצי מיליון שיבחרו בממשלה אחרת, כי גופם ירעד אם ייקחו פתק של הליכוד, ואז, רק אז, בדיוק בנקודה הפוליטית הסינגולארית הזו, נגיע כעם ישראלי חדש, לכוח הראוי שיהיה לנו: הכוח לבחור את השינוי באופן עצמאי ולא שבטי. זה הכוח שמניע עמים, והביא את אביבי העמים הערבי לשכנינו. זה הכוח שמפחיד פוליטיקאים יותר מטלפון של טייקון במצוקה או חבר מרכז, עם הזמנה לבר מצווה. זה הכוח המוחלט מול שלטון אטום, יהיר, חמדן. הייתי אומר כי אם וכאשר תקום ממשלה אחרת, שגם כן לא תקשיב לעם, אזי נגיע שוב לבחירות ונזרוק גם את זו, ונבחר ממשלה אחרת, עד אשר נקבל ממשלה שעובדת עבור העם. זו השיטה הדמוקרטית היחידה הקיימת, והשאלה היא האם אנחנו עדיין דמוקרטיה?

***

הרופאים והמתמחים נדפקו שוב על ידי בית המשפט. הם יגישו מחדש את מכתבי ההתפטרות שלהם, הפעם בליווי משפטי צמוד, והקץ רק נדחה בחודש. מצד שני, מלבד בריחה המונית לחו"ל ללא הודעה מוקדמת, לא נראה לי שיש להם עוד מה לעשות. אפילו בית המשפט הפך להיות כלי ממשלתי נגדם.

* נִרְאֶה בחיריק

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. מ. הגיב:

  כל מילה בסלע זיו!!! כל הכבוד!
  יש הצלחה למחאה אם תיכנס לקיר שלי תראה את אשר פרסמתי

  ובאשר למתמחים
  אם נבחרינו ושופטי בית המשפט היו מטופלים בבי"ח כמונו
  כ- "אחד העם" המתמחים לא היו מגיעים למצב זה…
  כשמורמים מעם לא מצליחים להבין ולשמוע את זעקתו. חבל!!!
  ערב טוב לך ושבוע טוב ומבורך 🙂

 2. […] טייקון זה להיות בעל עוצמה של מחאה חברתית, אבל כל יום, כל שעה. אתה יכול להתקשר לראש הממשלה באמצע […]

 3. […] עוד בוקר טוב אליהו אחד לראש הממשלה ביבי נתניהו, כי הוא מבין שהפופולאריות שלו בירידה, האבטלה כבר מגיעה, המיסים חיסלו לנו את הכסף בכיסים, מבנה המשק שבנית לקטרים של טייקונים וחברות עשירות מובילות אותנו לאבדון, העשיר דואג רק לעשורו ולא מתחת לזה. אז בוקר טוב לך להבין את מה שמנסה מחאה אחת ארוכה להסביר לך, עוד לפני שקמה, כי אתה אטום ומנותק. אולי הפחד מבחירות שבהן תפסיד יגרום לך לעשות למען האזרח ולא למען האזרח העשיר. בוקר טוב אליהו לעם הזה שאולי מבין סופסוף את מה שאומרים על ביבי והליכוד הסמאלנים כמוני. אין לביבי עוד גלעד בכובע, רק אולי מלחמה. אין לנו מנהיג, אין לנו ממשלה, אין לנו מדינה שדואגת לאזרחיה, יש לנו מדינה שדואגת לאסופת השלטון. הגיע הזמן לחזור לרחובות. […]

 4. […] מפואר של יחסי חוץ שהתחילו לפני שלוש שנים עם מינויו של לוברמן (דוברמן וליברמן. זוכרים?), השפלת השגריר הטורקי בכוונה […]

 5. […] מפואר של יחסי חוץ שהתחיל לפני שלוש שנים עם מינויו של לוברמן (דוברמן וליברמן. זוכרים?), השפלת השגריר הטורקי בכוונה […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s