רגע עם הדרישות! מה נתתם??? (צילום: מיכל פתאל)

זוכרים פעם כשהוא היה רוה"מ? אמר כי במו"מ עם הפלשתינים חובה לשמור על עקרון ההדדיות, "יתנו-יקבלו, לא יתנו-לא יקבלו". עקרון מפואר ומיוחד, למעשה זו חוכמה אדירה להסביר לעולם את הכללים הבסיסיים של מו"מ. העקרון הזה היה התירוץ המושלם בשביל להתחמק מכל שיחה ותזוזה בנושא השלום. לא נתנו אז לא יקבל ואין על מה לדון, מצד שני העקרון הזה חל גם מהכיוון השני, קרי, אנחנו זה הנותן והם המקבל, עקרון שמאוד מקובל על העולם האחר שמחוץ לגבולות ישראל, נניח יבשת אירופה או מדינת ארצות הברית של אמריקה. מכיוון שאנחנו עם כובש על פי כל הגדרה בינלאומית, הרי שאנחנו צריכים לתת, אזי אם ניתן, נקבל. זה מה שהיה, כנראה שממשיך עד היום. מדיניות שלום אין, סיכמנו הרגע, אז מה עם מדיניות הפנים האזרחית? קחו את העקרון הזה, ותנסו להחיל אותו על מחאת האוהלים, וקצת למעלה מזה, על עם ישראל העובד ומשלם המיסים. אפשר לומר כי אנחנו נותנים, הרבה מאוד נותנים למדינה, ולא ממש מקבלים חזרה ממנה. למעט הטייקונים והחברים של הממשלה, כנראה שמיליונים מאיתנו מסכימים לכך, אחרת המחאה לא הייתה מצליחה לצמוח ולהגיע עד הום.

בעוד יומיים יעלה המס על הדלק בעוד עשרים אגורות, וחודש לאחר מכן בעוד עשר אגורות, ללא קשר למחיר הבנזין בעולם, כי ככה קבע שטייניץ ומשרד האוצר, ואותם לא מזיזים מדרכם האימפוטנטית שנקבעה כבר בתקציב שעבר. ככה זה, ללא קשר לנעשה בארץ ובעולם, בלי מחאה ועם מחאה, הממשלה עדיין ממשיכה בדרכה הייחודית לדפוק אותנו האזרחים. את האמת על החוסר התקציבי המתוכנן לא יגידו לנו. מלחמונת קטנה מפציעה לה באופק עוד שלושה שבועות, וזה התירוץ למס הדלק, שיישאר מס אחרי שוך הקרבות, אם בכלל. אני ואתם יודעים שהתירוץ יתפוגג וייעלם לו. אז לפי עקרון ההדדיות של ביבי, מה אני מקבל תמורת המס הזה?!

לדעתי מס הדלק הקרוב ייזכר בתולדות ההיסטוריה של עם ישראל כנקודת המפנה של העם ביחסו לממשלת הליכוד. זה היום בו הליכוד ייאבד את אמון בוחריו בצורה קשה. במקום להוריד את הדלק והמס הבלתי מוצדק, הם מעלים חזרה. קהות חושים מוחלטת, עיוורון מלא וחרשות אמיתית לזעקות על מצוקת העם. זו אולי הטעות הקשה ביותר של ביבי-שטייניץ שתוציא חזרה את האנשים לרחוב, ויחיה את המחאה, יהיה ממש דלק לגלגליה. יהיו כותרות קשות בחמישי ובשישי בגלל הדלק. חכו ותראו, העיתונאים מחכים לזה, ורק מבצע צבאי או פיגוע ימנעו את מה שכבר מחכה לדפוס (כמובן שלמעט ישראל היום, אין שם עיתונאים באמת). אז לפי העקרון של ביבי, הוא מקבל עשרים אגורות ואני נותן לו מחאה בראש.

אני חושד כי ביבי שכח את המדיניות הזו שהוא עצמו קבע, ולו רק לרגע, עד חלוף המחאה, והיא חולפת לה בקרוב מאוד. החזיקה מעמד קצת יותר מקוטג'. אני מקווה שהעם אולי יתעורר לרגע קט בשבת הקרובה, להפגנה הגדולה, אבל התקווה קלושה, למרות הדלק. המחאה מנדפת לה, בעיקר בגלל מנהיגיה. מיומה הראשון היא ללא מנהיג, מה שהיה קסמה האמיתי, אבל החוסר הגדול שלה. אין קול מוביל, אין קו קוהרנטי. אני לא ממש מתלונן עליהם, הרי מנהיגים מלידה הם לא, רק צעירים שהצליח להם במחאה, אבל ההצלחה והמסר שלה גדולים עליהם בעשרות מידות, ועדיף שלא נשמע את דפני נואמת שוב. מנהיגי הסטודנטים ברחו מהמחאה, אבל הם מעולם ולעולם לא יהיו עם חוט שדרה, כל עוד פוליטיקאים בהתהוות מנסים להוביל אותם. מגזר נדפק ונהנה מכל רגע. כנראה שמוכרים ואזלין במבצע לסטודנטים. זו אחת הסיבות למה לביבי נוח לשכוח את העקרונות שלו עצמו, בזמנים קשים. הם חולפים, הזמנים, אז למה להטריד את מנוחת הציבור עם עקרונות?! מצד אחר, כולנו יודעים שעקרונות אין לו, גם לא עמידה עליהם.

יהיה קשה, ממש קשה בתקופה הקרובה. מרגול שרה רק במקלחת ומי יודע מה יעלה בגורלה של כוכב נולד. 24/7 קרובה לקבורה מחוץ לגדר (הלוואי!). אלו ממש בעיות מבית, ומה עם הבעיות בחוץ? עשרים לספטמבר השחור, מלחמה ואין שלום. אנחנו נמשיך לתת ונשאל מה נקבל. מצד שני, אנחנו לא באמת נותנים. לוקחים לנו בלי רשותנו, אז למה שנקבל? לזה אין עקרון…

********** קליק על גוגל+ או שתף וזה מפורסם אצלכם ************
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

 1. דודו.א. הגיב:

  שלום, אני סטודנט לתואר שני. נעים מאוד.
  היה מבצע מדהים במכולת השכונתית (לא קונה מרשתות גדולות – שופרסל תיחנקו!) – 5 קופסאות פראפין לבן רך (=וואזלין) ב- 10 שקלים. זיל הזול.
  1.נקנתה לכבוד ציבור הסטודנטים שאני נמנה עליו. ציבור זה באופן עקבי ולמשך שנים רבות, מתעקש להיות ציבור שנעדר מכל מנהיג אמיתי כבר.
  אגב, כל "מנהיג" סטודנטיאלי שקם ומרומם מעם פדלאות כיסא הסטודנט מיד פונה לפוליטיקה (מי אמר שהודיני מת?).
  2. נקנתה לתפארת עובדי הקבלן בישראל, חברות הקבלן וה"השמה", חברות השמירה ולהוד והדר שוק העבדים המודרני שמתוחזק ע"י ממשלת ישראל בראש ובראשונה (המעסיק הכי גדול של עובדי הקבלן).
  אגב, פיקוח אמיתי, נכון וצודק? – לא תודה. לא בבית סיפרנו.
  3. נקנתה לכל טמאי המחשבה שהחליטו שהמחאה היא פוליטית (ולא יעזור בית דין!!! ביבי המלך!!! השמאלנים חארות!!!) וזה אחרי שהעובדות בשטח (גם אם מעאפנות) לא מצליחות להוציא להם את מרזל מהחוטם – רצו להעלות את הדלק, ולא העלו. ואני יודע שזה טיעון שטחי, אבל צריך לפעמים להתנתק מהחרטא ולהביט לעובדות בעיניים.
  4. נקנתה לכבוד שוק התחבורה הישראלי. אותו שוק שעושה שמות בכל פיסת כביש פקוקה. כל כך הרבה מיסים ממיסים שונים ומשונים, עקיפים וישירים, כפולים ומכופלים. כל כך הרבה וואריצאיות לגבות ש"חים וכפל קנסות על כל כך הרבה מודרנה ותרבות מערב צרכנית לעילא ולעילא… עידוד הצריכה הפרטית?\
  תרבות מערב כמו באמריקות החדשה והישנה? – לא תודה. לא בבית סיפרנו.
  מה אתם רוצים? תראו באוגנדה. שמה הרבה יותר רע…. נו תעשו בגוגל ותראו!
  5. לכבוד מחאת הקוטג' שברגע שהעלו את מחירו – מיד קמו כולם והראו לתנובה מה זה (RUN FOREST RUN!!!)… והופ עלתה לה הגבינה הלבנה. וגם חושבים להעלות את המחיר של הזבדה מהביצים של שטייניץ.
  אגב, הדבר שקול לקניית תיק מיצרן/מוכר תיקים – מוכר: "אני רוצה עליו 100 שקל!"… לקוח: "או קיי. תביא"… מוכר: "טוב, אז אתה קונה? אז זה 150 שקל. המחיר עלה"… לקוח: "למה 150? עכשיו אמרת 100!! זו שחיתות וחוצפה ועזות מצח להעלות ככה מחיר!"… מוכר: "טוב אז תביא 100"…. לקוח: "וואי, המחאה עזרה לי. קח 100 ותהיה לי בריא. יצאת גבר!".
  6. לא סיפרתי לכם… אבל קניתי קופסא אקסטרא. אני קורא לה קופסת הקונספירציה.
  שששששש
  כל פעם שמשהו אמיתי עולה על הפרק, מצוקה, מחאה, שביתות, בעיות כלכליות וחברתיות, שחיתות של איזה שר בממשרע, פרשיית אונס או משהו בסגנון… חייבים לשלוט על ההמונים ולאחד אותם סביב מכנה משותף…
  הופה – מבצע צבאי, חצי-מלחמה, רבע-פיגוע, הרוגים (על אמת), טילים ונקניקיות מרגז עצבניות. אל תשאלו. תסתכלו בתשקורת… כל פעם זה קורה מחדש במעיין קסם כזה.
  החל ממלחמות אולמרט וכלה במבצעי ביבי.
  דוגרי? עובד להם יופי.
  6. זיו, מבטיח מתישהוא שאפתח בלוג…. 🙂

  אור ואהבה, בריאות ושפע.
  דודו.

  • זיו הגיב:

   אתה תמיד מוזמן להיות כותב אורח אצלי. רק תבקש………..מתגובה לתגובה אתה מתחדד יופי 🙂

   • דודו.א. הגיב:

    זיו, נקודה למחשבה:
    מחאה המונית, 400 אלף איש (כביכול או לא כביכול). לא לקח "להם" יומיים ואיזה אלוף פיקוד פקקטה מודיע על מלחמה כוללת.
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4118216,00.html

    לההה באמת? באימא ש'ך?
    הייתכן כי הספין התקשורתי עשה לעצמו ספין תקשורתי ובדרך קיבל טחורים בדמות איזה צ'אפחה טורקית קטנה ככה לקינוח?
    עכשיו גם הכלכלה הולכת לסבול, ולא יהיו יותר שמפונים (העיוות במקור) מטורקיה? מרכך הכביסה "בדין" לא ייוצר יותר באנקרה וחלילה ייוצר במפעל "דגיל" ברמת שמונה?
    הם לא חושבים שאנחנו עד כדי כך טיפשים.
    הם יודעים שאנחנו עד כדי כך טיפשים.
    השאלות שאדם הגיוני אמור לשאול (וכן, אני עומד מאחוריהן לגמרי!!!):
    1. למה אייזנברג עם הפלאפלים (לא כולל עמבה) על הכתף נזכר ממש עכשיו בחשש הכל כך בוער למלחמה כוללת? ומי מאשר להם בכלל לדבר תחת כל עץ רענן לאלופים הללו?
    והאמת? אני קצת מופתע… מה, בלי איראן? בלי אחמדניג'אד?…
    בחייך אייזנברג. אתה כבר מכיר אותנו. אנחנו לא נבהלים מספיק בלי זה.
    2. מי הזמין את הבדיקה הבטחונית המוגזמת לקבוצת האזרחי הישראלים בנמל התעופה הטורקי בכזה אופן?… כן, אני אשאל שוב, מי ה-ז-מ-י-ן?
    הכל כל כך אקראי שזה פשוט מעלה תהיות.
    3. להיכן נעלמה וועדת טרעטנברג מהכותרות/חדשות/עמוד הספורט?
    4. איך פתאום קורה שמהמרצע יוצא מה"שק" ושמפקד נערץ ואדם עם פרופיל ציבורי ללא רבב כמעט כמו אשכנזי פתאום מוכתם בכזו גסות? למי האינטרס ליצור זעזוע עמוק שאפילו הלא מושחת כביכול הוא מושחת בסופו של דבר?
    ומה השלב הבא?… צילום של מצנע מפנק עזים ברמת הגולן בחופשת משפחתית?
    5. היכן הסאטירה הישראלית, היכן כל כוכבי הבידור או אנשי הציבור שיעלו על נס את האפשרות שמאכילים אותנו בכפית?… איפה ג'ורג' קרלין הישראלי ולמי יש את האינטרס שאחד כמוהו לא יתפרסם.

    בבקשה תקנו אותי אם אני טועה. בבקשה.

    • זיו הגיב:

     דודו, ביום שנגלה את האינטרסנטים, נחזיר את המפתחות לאו"ם ונבקש אופציה למועד ב'. אין לי ספק שישי יד מכוונת, השאלה היא עד להיכן. יותר מדי "הצטרפות מקרים" כמו שאתה מציין. חכה עוד יום יומיים, אם לא תהיה אש גבוהה מספיק, נקבל את איראן חזרה. לגבי הבדיקה הבטחונית, אני חושב שהטורקים עשו דווקא, כי אנחנו עושים להם, ומשרד החוץ הודה בזה אתמול. לא בטוח שזה הוזמן, אם כי מאחורי הקלעים יש הרבה מאחורי הקלעים. לך תדע. יש גרעין של אמת בקונספירציות וכמו שאומר הפרנואיד, העובדה שאני כזה לא אומרת שלא רודפים אחרי.

 2. […] עיניים?! אין לכם אוזניים?! אין לכם טיפת שכל להבין כי שוב שקרניהו עובד עליכם בעיניים עם וועדה לצורך הוועדה??!! לא הבנתם את […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s