książka "Islam a terroryzm"

Image via Wikipedia

אָדָם צִינִי (ת'): נוֹהֵג בְּצִינִיּוּת, חֲסַר בּוּשָׁה וְנִימוּס, לוֹעֵג לְכָל נִימוּסֵי הַתַּרְבּוּת וְהַמּוּסָר. אבן שושן. אדם ציני יכול היה לומר אתמול אחרי התקפת הפיגועים, כי הוא ראה ושמע את ביבי נושם לרווחה. משהו בלחץ המעיק על ריאותיו של ביבי השתחרר, כמו שאיפת ונטולין טובה. לרגע אני לא אומר כי ביבי ייחל לפיגועים ולהרוגים, אבל הוא בוודאי ייחל גם ייחל לאירוע מקומי אחר שיסיט את מסרקות הברזל שמעבירים על פניו, השכם וערב, תושבי אוהלי המחאה והעם המפגין במאות אלפיו. ציני היה אומר כי פיגוע זה סוג של האירוע אליו ייחל ביבי. האירוע הזה מביא אותו בדיוק למקום בו הוא שוחה וחי הכי נוח. שנים של אימוני ריקודים על דם הפיגועים כשהוא באופוזיציה, הכשירו אותו לרטוריקה משובחת ומלאת פאתוס, בארשת פנים עולמית, כמומחה ייחודי לטרור. הוא יודע בדיוק מה לומר, מה ללבוש לראיונות, היכן להצטלם, איזה טון העם אוהב, ומה קונה לו קולות של תומכי ליכוד, כי רק ביבי יכול מול הטרור, הוא הרי המנצח הגדול נגדה. ביבי תמיד מנצח את הטרור. כל פעם שיש טרור ביבי מנצח. כל פעם.

מרגיש לי כאילו והפיגוע ממש חילץ אותו מהז'רגון הסוציאליסטי החדש שהוא נאנס ללמוד ולא ממש מצליח לו. הוא לא מצליח לדבר בשפה הנדרשת, המחאה, ראשיה, ועדותיה, העם המפגין ובעיקר העיתונים, לא קונים את ההצגות שלו, המילים הריקות שלו, הוועדה המטופשת שלו, ושלל הסוכריות המרות והחמוצות שהוא מוכר לעם העובד ונלחם בציון. הפיגוע החזיר אותו לחיים הפוליטיים המוכרים והנוחים כל כך. חיים בהם אפשר ורצוי, אפילו מומלץ לחזור על סיסמאות נבובות ושחוקות חדשות לבקרים, חיים בהם לא שואלים שאלות ולא מבקשים תשובות. מה שביבי אומר, זה מה שיש. הביצוע אינו נמדד כי הוא לא חשוב. כל זה היה אומר אדם ציני, אבל אני כידוע לכל בר דעת, לא ציני, אז אני לא אומר.

ביבי, ברק וליברמן. שלושת מחרחרי המלחמה בטרור שמעולם לא נלחמו בטרור בתפקיד ממשלתי נבחר. "נגיב ביד קשה", "כל האופציות פתוחות", "נגיע לכל אחד בכל מקום", "צה"ל יגיב במקום ובזמן……..", "צריך לחסל את הטרור, המחבלים, החמאס…..", "יש כתובת בעזה והיא תשלם את המחיר", "צה"ל לא מתכוון להסלים את האירוע……………". נגמר. קצת עובדות למגינת ליבם של הקוראים מהימין, כי עובדות לא נוחות להם לויכוח, עובדות הן אנרכיסטיות. אז ככה, ביבי מעולם לא עשה מבצע או מלחמה בתפקידו כראש ממשלה הראשון והשני. נקודה. לא פקד על צה"ל ורומם את רוח העם, לא הגדיר מטרות, לא גייס מילואים, לא עמד במבחן המציאות הישראלית הקשה. אולמרט עשה פעמיים, שרון עשה יותר, אפילו פרס עשה. ברק לא זוכר למה הוא הפסיד את הבחירות בקדנציה הראשונה שלו לשרון. אני אזכיר לו, ברשותכם. נרצחו לנו לא מעט חיילים ואזרחים בתקופתו ברוה"מ. היו לא מעט פיגועים. היה את מהומות מנהרת הכותל, הבריחה מהגיבוי לשוטרים במהומות בצפון, מדחת יוסוף. היו לנו שני חיילים שנרצחו בלינץ' ברמאללה, אוקטובר 2000. ברק לא הגיב, הוא שלח מסוק שירה טיל לחדר שבו הם נרצחו. הוא פחד להגיב, הוא ברח מתגובה. כשהוא נמצא בראש המערכת הוא מפחד. על זה ועוד הוא נפל מהשלטון. אולמרט אומר שהוא היה ממשיך בעזה 2, אבל ברק עצר אותו ואת המבצע. תאמינו למי שאתם רוצים, אני מאמין לאולמרט. הוא לא משקר כשיש סטנוגרמות מדיונים ביטחוניים. וליברמן? האפסנאי לשלושה חודשים והאגדה המהלכת אימים על הערבושים?! אין כמו ליברמן, דיבורים כמו חול. לחסל הוא יודע רק את הראיות הפליליות נגדו ואולי ארוחות יוקרה במסעדות. אני בטוח שהטרור משקשק למשמע ליברמן (איפה הוא בחודשיים האחרונים?).

העם רוצה דם. רוצה נקמה. גם אני רוצה, מגיע לנו נקמה במחבלים. 'עבדנו קשה' בשביל הנקמה הזו, הבלגנו וספגנו יותר מדי זמן. תראו, במלחמה, כל מלחמה, אני טוען כי אין מנצח או מנצחים, יש רק מפסידים, וצד אחד פשוט הפסיד יותר. כל הרוג זה כאב לב גדול, ענק, סיפורים קשים ומרים. הייתה לנו תקופת חוסן, אבל אולי עכשיו אנחנו פחות. אבל כמדינה, כעם, אסור לספוג התקפות טרור ולהבליג, או להגיב נקודתית, כי זה אומר שאנחנו בצד שמפסיד יותר ויש לנו את היכולת הנדרשת. אנחנו חיים יום יום, למרות השקט המטעה, במלחמה נגד טרור איסלמי קיצוני, רחב, גדול ממומן, נתמך מדינתית, טרור שחי בשכנות רעה לנו. כשהגבנו ביד קשה, הם זחלו לחורים והיה שקט, זמני כנראה, אולי טעינו שלא הגבנו ביד חזקה יותר ולאורך זמן גדול יותר. הרי יש נכונות מצד העם לספוג בזמן מלחמה, בזמן שאנחנו נלחמים נגד הטרור, יש נכונות לאנשי המילואים להתנדב מעבר לנדרש, יש נכונות לעולם לעזור לנו, ואולמרט הוכיח את זה (ביבי וליברמן גם יקבלו תמיכה רחבה כזו במלחמה נגד הטרור בעזה?!). השאלה היא האם עדיין יש לנו הנהגה עם נכונות לצאת נגד הטרור כפי שצריך כבר לצאת נגדו?!! משחקי הפינג פונג האלו צריכים להיגמר אחת ולתמיד. לא ייתכן כי מאות אלפי אנשים יהיו נתונים להתקפות טילים, ואנחנו מגיבים בירי על אופנוע במרכז עזה. "חוליה מצומצמת חוסלה". איזו מדינה בעולם המערבי הנאור, הדמוקרטי הייתה מסכימה לקבל התקפות טילים ופצ"מרים במשך עשר שנים, ולא לצאת נגדה למלחמה כוללת?! רק מדינה שמפחדת מהצל של עצמה, רק מנהיגים חלשים, ללא מנהיגות. לתשומת לב המתמודדים בבחירות לראשות ממשלת ישראל: בישראל לא צריך לדעת מתי לא להשתמש בכוח הנשק, בישראל צריך לדעת מתי כן להשתמש.

האם אתם סומכים על השלישייה הזו במקרה של מתקפה ארוכה מצפון, ממזרח ומעזה גם יחד?! ואל תכתבו לי כאחרון הטוקבקים בתשלום, "עדיף ציפורה ליבני?!??!!!!". שאלתי עליהם ולא ציינתי כי ציפי ליבני היא אופציה טובה יותר.

אסיים במילותיו האלמותיות של טוקו (אלי וולך): When you have to shot, shot, don't talk

***

תנחומי למשפחות ההרוגים והנרצחים. שלא תדעו עוד צער שכזה.

********** קליק על גוגל+ או שתף וזה מפורסם אצלכם ************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

 1. מ. הגיב:

  חובה על כל ממשלה ולא משנה מי עומד בראשה להביא שקט לתושבי ואזרחי המדינה. קשה לי להאמין שיש למישהו אפשרות לתת מענה. אתה מחסל אחד וקמים עשרה תחתיו. הדרך היחידה לעשות זאת היא הפסקת הזרמת הכספים.. אם אין כסף אין אמצעי לחימה, אין חיילים למלחמה ואין טרור. מי המנהיג שיקום ויצליח לבצע? לאלוהים הפתרונים. עד היום אף אחד לא הצליח לעשות זאת…

 2. מ. הגיב:

  אמת ולכן חייבים לזה סוף.. איך אני לא יודעת

  • זיו הגיב:

   כל מדינות העולם נכשלו נגד טרור, אבל לא נגד טרור מדינתי מאורגן. יש לנו את הכלים לנצח רק אין לנו את ההנהגה להוביל

 3. מ. הגיב:

  מסכימה לחלוטין

 4. דודו.א. הגיב:

  הו כמה נוח… אדוני הממון, אדוני הספינים, אדוני התקשורת… הו אללי כמה נוח לכם עכשיו. יושבים בכורסא נוחה, עם כוס בירה קרה (על חשבוננו כמובן) מביטים בכותרות ומגחכים. מחככים ידיהם בהנאה צרופה. מלטפים כרסם בהתרסה כנגד כל אזרחי חלם דיירי ציון.
  תסלחו לי כולכם, אבל כולנו מטומטמים. כן, גם אתם!
  אני חוזר ואומר שכולנו פה בשר תותחים לפיגועים מוזמנים ומתוכננים (כן, מוזמנים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), לספינים תקשורתיים על חשבון דמנו וחיינו, למבצעים צבאיים של נוחות ומתוך פוליטיקה שפלה ותככנית.
  אבל מי יאמין לי…
  ומי נוח לו כל כך לחשוב שזה דווקא שקרניהו ידו בדבר? הדג מסריח מהראש, ומי יוכיח שהראש זה דווקא ראש הממשלה "מקבל ההחלטות" הנוכחי הנ"ל? כל ממשלה גרועה מקודמתה ומתקנת בקושי 2-3 עוולות היסטוריות והשיירה עוברת.
  אין כלים אנושיים רבי עוצמה מאחורי הקלעים שמנהלים את ביבי כבובה על חוטים? האם הוא באמת זה ש"קובע"? אין שם לחשני על שידם בדבר וכל המציאות ההזויה שלנו נקבעת בזכותם?….
  תחשבו שוב. NWO.
  פיגוע. רקטות. גראדים. הרוגים.
  מי יקום ויאמר בפה מלא שדמם של האזרחים פה מותר? מי יקום ויאמר בפה מלא ובראש מורם, בלי בושה, בלי ציניות ובלי מילים גבוהות גבוהות שלא צריך תיאוריית קונספירציה מופרכת כדי לעקוב אחרי האמת ולראות שכל פעם שיש בעיה אמיתית על הפרק, וראש ממשלתנו יורד בסקרים, או מרגיש מעט חנוק… הנה צצה לה מיני-מלחמונת נוחה ואטרקטיבית. סדרת פיגועים משום מקום מופיעה. איום מרומז מתממש לאחר המון זמן.
  היהפכו הכותרות הראשיות חברברותם?
  צץ לו הנושא הבטחוני. הנה איזה מבצעון, הנה צה"ל הולך ועושה בעבורינו את הסדר והכל שב אל מקומו בשלום – כולם פוחדים, כולם משתתקים כי אסור לדבר על כל הנ"ל כשיש הרוגים וצריך לכבד אותם.
  מלחמות אולמרט, מלחמות ביבי… ואני לא עושה יותר מילואים, ולא מתכוון לעשות יותר מילואים כל עוד אני חי פה, ולא מבקש סליחה וחצי-סליחה מאף אחד במדינת הפתיים הזו.
  זה רק אני שמרגיש כל כך מרומה ונבגד?
  זה רק אני ששם לב שכל פעם (אבל כל פעם!!!) שכל נושא בוער שנמצא על הפרק (ומאלו לא חסר) ואין לו פתרון אמיתי, אזי מיד צצה לה איזו מלחמה והנושא הביטחוני כרגע על הפרק?
  יגיבו מי שיגיבו ויאמרו – הנה, צריך להשאיר את תקציב הבטחון על כנו! צריך לשמור על המדינה! אי אפשר לדון בענייני רווחה כשהבטחון האישי מופקר! קודם כל צריך לדאוג לחיות ולבטחון שלנו לפני הכל…

  כתב אישום אזרחי כנגד מדינת ישראל השקרנית והבוגדנית. מדינה סופר-דופר-מניפולטיבית, שרוצחת באזרחיה בדרכים לא דרכים, שמפקירה את דמם (יעידו 8 שנים של רקטות על שדרות), מפקירה את שבויה (need i say more?), מפקירה את עובדיה (שכר המינימום ועובדי הקבלן הבזויים), מפקירה את זקניה, מפקירה את ניצולי שואתה ותחייתה ותקומתה, מפקירה את דרי אוהליה ומפקירה כל מגזר, דמות וציבור שלא יודע לתת לה סטירה עם האיבר ישר על האף.
  פיכסה.
  וכן, אני פסימי. מאוד פסימי. אנחנו לא ניזרק לים, המדינה לא "תיפול" ולא תקרוס. אבל נבואת הזעם הזאת משמעותה שכל מי שבוחר לגור פה את חייו הולך לאכול זין.
  וסליחה על המילה הגסה.

  • זיו הגיב:

   למה אתה לא פותח בלוג? יש לך הרבה מה לומר. וחחלילה שישתמע כאילו אני זורק אותך מכאן 🙂

   • דודו.א. הגיב:

    תודה זיו 🙂
    קודם כל – אל תזרוק אותי 😦 אני נהנה מאוד לקרוא אותך, ונכנס כל יום לראות אם כתבת משהו חדש… שנינו חושבים באופן מאוד מאוד דומה. רק שאתה הרבה יותר מיושב ממני, מה שאני מייחס להיותך בעל משפחה ויותר בוגר ממני.
    אני לא פותח בלוג כי אני דעתן מדי, חפרן מדי, אנרכיסט מדי, חסר איכפתיות מתוך בחירה, מילולי ופומפוזי מדי, מטומטם לפרקים ומפגר לעיתים. אינני עוקב אחר הנעשה בארץ באופן מסודר (אין לי טלוויזיה, לא קורא עיתונים ומתעדכן רק מידי פעם באתרים חדשותיים) מתוך מודעות לצביעות שב"לעשות" כאילו איכפת.
    מודה, לי לא אכפת כי אני מתכנן להגר מכאן.
    אני לא חושב שיש לי מה לומר לאומה, או לאחרים, רק לעצמי… ולך לפעמים 🙂 מקווה שתסבול אותי 🙂

    • זיו הגיב:

     🙂 סובל בכיף גדול. הייתי כמוך, אולי יותר גרוע…..הגיל עושה משהו לשלווה ולשקט

     תקרא את זה: http://www.mako.co.il/video-blogs-specials/Article-96a6b5ff140f131006.htm&Partner=facebook_share

     • דודו.א. הגיב:

      תודה רבה על זה זיו 🙂
      ראית כמה השמיצו את הכותב? וכמה קיללו? וכמה קראו בשמות?
      עוד יותר אוף.
      אני חייב לומר שאני נפעם כל פעם כמה מחונכים דרי ארצנו ומלומדים הם. הטוקבקיסט הישראלי המצוי הוא שדרוג של הישראלי המצוי שעוקף בתור לבנק, וצועק על הזבנית בחלקת הגבינות והבשר בסופרמרקט. כל אחד כל כך בטוח שכל מה שהוא קורא ושומע ורואה זה בדיוק מה שקורה.
      התקשורת מאכילה את כולנו בכפית, ולכולם (כמעט…) טעים המילקי שקרכלשהוא הזה.
      האמת? – מערכת החינוך עושה פה עבודה יוצאת דופן וראויה להערצה בכל מה שקשור להוצאת עמודי טוטם מהנהני כן וחסרי כל יכולת חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה שהשתילו להם. משאנחנו קטנים מחנכים אותנו לחשיבה מסויימת, מקובעת וקופסתית (ראה ערך אהבה בסרטים אמריקאים) וכשאנו מתבגרים הייתי מצפה שמבוגרים שכמותנו ישנו את הרגליהם המגונים.
      יפה לנו.

     • זיו הגיב:

      התרבות שלנו הקצינה עם השנים כי "הישראלי" היה נושא לגאווה ושלט בתרבות ובשפה, ובעיקר בסרטים. עברנו את הגבול עם המושג הזה שמתאר את כל מה שאתה מתאר. שכחנו שהחינוך מתחיל בבית………
      לגבי הכתב הזה ואחרים, זה מהות הטוקבקים ויש אתרים ללא צנזורה שם יותר גרוע. חלקם הרי בתשלום, אבל אלו פני העם, כותב כמו שהוא מדבר. חבל.

      לינק מעולה שלחת לי!

 5. […] באופן חד צדדי, בלי תיאום ואישור של גֵּנֵרָלִיסִימוֹ ביביברק (איטלקית: generalissimo הַתֹּאַר הַפִּקּוּדִי הַגָּבוֹהַּ […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s