Flag of Israel with the Mediterranean sea in t...

אחלה ארץ, חרא של מדינה

הניתוק המוחלט בין לשכת רוה"מ לעם ישראל שבחר בו לראשות הליכוד ולא בחר בו לממשלה (רזי ברקאי, נא להזכיר כי ביבי הפסיד בבחירות לציפי, והמחנה הלאומי עם ליברמן קם כמנצח בשניות התבוסה הרשמית), לא יכולה להיות ברורה יותר אחרי היומיים האחרונים. מספיק לראות ולקרוא את הראיון ההזוי והתלוש מהמציאות של דובר רוה"מ, מר רוני סופר בשביל להתחלחל מהחיפוש הנואש אחרי הספין שינצח את האוהלים. אוני סופר הרי מדקלם את דפי המסרים שביבי מחלק לשרי הליכוד, וכך הרי גם חושב ביבי בעצמו. אין בעיה בישראל, אנחנו רק מפונקים עם רמת חיים גבוהה וטיסות רבות לנופשים בחו"ל. עוד לפני כמה פוסטים כבר התרעתי מהנתק הזה ואמרתי כי המאבק ייכשל כי הממשלה לא מקשיבה, אין שם מישהו שאכפת לו מעבר לכותרות של המבזק. זו הבעיה של ראשי המפגינים, להעביר את הדרישות אל הממשלה.

150 אלף מפגינים בשבת צעקו לשטייניץ וביבי להתפטר, והם לא מקשיבים. הספין של הבוקר הוא בדיוק הבכי על הצעקות האלו, ובעזרתו של הפודל התורן, מר עיני הסתדרות בע"מ, הבנו כי ככה לא מדיחים ראש ממשלה, וצריך לכבד אותו ואת המעמד. אז מר עיני, הלא ממש יקר, עושה דברו של רוה"מ, וזה שנאבק רק היכן שקל לגזור קופון בתקשורת, הנה שיעור ראשון בדמוקרטיה: כך בדיוק מדיחים ראש ממשלה, נשיא, דיקטטור. בכיכרות, בהפגנות, בזעקות של העם. זו הדרך הישירה לדרוש הקדמת בחירות, ולהצביע בקלפי. כך בדיוק. מכיוון שבהסתדרות אין ממש דמוקרטיה, כמו בכל אירגון וועד עובדים אחר (האירגון של אלפרון זה גם סוג של ועד?), די ברור למה עיני מתקשה בהבנה. עדיין ישראל קצת יותר מתורבתת ממדינות אחרות מסביבנו, אבל שם האלימות נגד השלטון רק הייתה כפועל יוצא של האלימות השלטונית נגדם במשך עשרות שנים. אצלנו אין אלימות, עדיין, כי בהפגנות האלו אין חרדים ומתנחלים, שאינם יודעים להפגין ללא אלימות, וטוב שכך.

המאבק המתמסמס הזה, מתחיל לקבל צבעים לא טובים של ימין-שמאל, נאורים-חשוכים, לבנים-שחורים. זו הייתה מטרת לשכת רוה"מ מלכתחילה, והיא כנראה מצליחה. יש סיבה למה חרדים וימניים (בעיקר המתנחלים) לא תומכים במאבק הזה. זו סיבה פשוטה להבנה, לכל בר דעת. הם מקבלים כמעט הכל מהממשלה, כולל דיור מסובסד, משטרה פרטית, צבא פרטי, הסעות פרטיות, יום לימוד ארוך כולל ארוחות חמות, אמבולנסים בכל יישוב, פרנסה רבה דרך משרדי הממשלה השונים, והחיים שלהם טובים מתמיד. לא תשמעו על בעיות אבטלה בהתנחלויות. קל מאוד לצבוע את הכל בצבעים של שמאל שרוצה להדיח את ביבי, ועוד הבוקר שמעתי אצל רזי, מישהי מהימין ההתנחלותי, מתראיינת כי למעשה המאבק הזה הוא על ספטמבר, וכל מטרתו זה ללחוץ על ביבי להתקפל ולהוריד התנחלויות בתמורה להפסקת מאבק האוהלים. כאילו יש קשר בין השניים, אבל בימין, הקונספירציה שרצחה את רבין עובדת עכשיו פול טיים ג'וב. לתוך זה היא עוד הוסיפה כי זה מאבק של שמאלנים-אשכנזים-לבנים (נשבע לכם!), כאילו בהתנחלויות חיים רק ימנייים-מזרחיים-שחורים. כנראה שהחום בגבעות יו"ש, גורם לפגמים קשים בדור ההמשך. זו הבעיה הגדולה של המאבק וראשיה, המלחמה נגד הספין היומי. הממשלה לא ממש מבינה את הזעקה, ומנסה לפרוט את הדרישות לכמה שיותר פרטים קטנים, כי קל להם לטפל תקשורתית בכל פרט ופרט מאשר בתמונה הכוללת, אשר היא-היא זו שתראה כי הממשלה אינה רואה בכלל תמונה כוללת, ולמעשה מעידה כי היא נכשלת בכל תחומי החיים שלנו.

לא ממש שמתם לב, כנראה, אבל גם העיתונאים כבר מתחלקים לימין ולאחרים שפעם מאבדים את חוט השדרה ומתחנחנים לחברים הימניים שלהם, ופעם לא, תלוי בעורך היומי. העיתונאים הימניים הם נגד המאבק הזה, ולעולם לא יהיו בעדו, אפילו שגם הם סובלים מבעיות כלכליות (? לא מאמין שכתבתי את זה). הם מ-פ-ח-ד-י-ם מאובדן השילטון האולטרא ימני-פאשיסטי ששולט בישראל, ומזרים להם מיליארדים לחיי נוחות ואג'נדה פוליטית. טוב להם מדינית תחת ביבי וליברמן, אז למה שהם יהיו בעד העם, אם העם עוד עלול להפיל את השילטון הנחמד הזה שלהם, ולהעלות ממשלת שמאל-מרכז שעוד עלולה גם לייצר התקדמות מדינית לקראת שלום???!!! אל תאמינו לעיתונאים האלו, הם פה, רק בשביל עצמם.

על מה העם צועק בהפגנות, באוהלים ובבלוגים, על יוקר החיים? גם. על המשכורות? גם. על מחירי הדיור? גם. על מחירי הדלק? גם. גם על הקוטג', כמשל ליוקר האוכל. עם ישראל בהחלט מבין שישי חיים יקרים, יש יוקר מחייה בעולם, ויש תשלומים בהתאם. מבין אבל כבר לא מקבל. העם צועק על אובדן השליטה של הממשלה! אין משילות!! אין כיוון לחיים שלנו, אין כיוון לעתיד שלנו, וכל שר כולל ביבי, עושים כרצונם ללא שום תוכנית לאומית רחבה, מאורגנת עם מטרות לתקווה. העם זועק על אובדן האמון בממשלה. על אובדן התקווה. הדור שגר עכשיו באוהלים לא יכול לממן את החיים שלו הנוכחיים, בל נגיד לממן את הילדים שיש לו, או את העתיד שלהם. הממשלה אינה עושה כלום למען העתיד, רק למען הישרדות הרגע. הישרדות זו מילת המפתח לחיים תחת שלטונות של ביבי, כולל הישרדותו של ביבי. כולנו מנסים רק לשרוד.
יוקר המחייה שלנו, עבר את גבול הסביר מבחינה תשלומית. מצד אחד, הממשלה עושה כרצונה בכסף שלנו, מכניסה יד לכיס כראות עיניה וגונבת בלי בושה. לא אומרת לנו להיכן הולך הכסף ומה מטרתו. "מס בלו על הפחם", למה?! אין תשובה וזו הבעיה. מצד שני יש את הקרטלים שכולם זועקים עליהם מרה כבר שנים ארוכות, אבל הממשלה בראשותו של רוה"מ ביבי א', שר אוצר ביבי, וביבי ב', דרך קדימה באמצע, רק מפריטה את המדינה בפרוטות עבור הטייקונים ויותרת קרטלים ומונופולים גדולים וריכוזיים עוד יותר. שוד כספי הפנסיה שלנו על ידי הטייקונים, נחה לפתחו הבלעדי של ביבי, הוא זה שעשה את השינוי. קחו את אובדן השליטה על המחירים במשק עקב מיסים ומיסים ומיסים ישירים (גם העקיפים זה ישירים, סתם מכבסת מילים מטופשת), שהממשלה יוצרת, שטייניץ האשם הבלעדי (במשמרתו! ויש אחריות מיניסטריאלית), תוסיפו לזה את הכבדת היד על ייבוא לתחרות מול הקרטלים, חוסר בפיקוח רוחבי על המשק (אבל יש פקחים לשמירה על השבת), עלייה יזומה ותלולה במחירי הקרקעות לבנייה, השתוללות הבנקים והעמלות, ותקבלו את סך הזעקה של העם.
נמאס לנו, פשוט נמאס. יותק מדי קש נערם על הגב שלנו. נמאס לנו לקום בבוקר ולחשוב מתי יהיה מס על האוויר שאנחנו נושמים. נמאס לנו לחיות ללא כבוד. נמאס לנו מהכל יחד, וכל דבר זה רק דוגמה קטנה מתוך השלם של הנמאס לנו. על זה יש מחאה, על זה יש סיבה מוצדקת ונכונה, אמיתית ודמוקרטית לזרוק ממשלה הביתה. בדיוק על זה, ואת הנמאס לנו השלם, הממשלה לא מבינה. כמה שיספרו לנו, ביבי ממש לא מבין, ושטייניץ בבעתה כי עתידו הפוליטי לוּט בַּעֲרָפֶל. הוא לא זמין.

צודקים ראשי המאבק בדרישתם למו"מ פתוח ושקוף עם ביבי בלבד, אל מול התקשורת והמצלמות. הרי רק ביבי מחליט בסופו של יום, ובכלל, מה יש לביבי להסתיר במו"מ עבור העם? לא הקלות! נשבר לי כבר לשמוע על הקלות לעם. אל תעשו הקלות, תעשו מדיניות כלכלית סוציאלית. יש גם את הפן שלא מדברים עליו בריש גלי, וזהו הפן שאף אחד לא מאמין לביבי, ומול המצלמות תילקח לו זכות ההכחשה. הוא יודע את זה, ומזה הוא מפחד זוּטָא. עיקר הפחד שלו זה התמונות של המו"מ שישמשו במערכת הבחירות נגדו (וזו הסיבה שהוא הפסיק לרקוד על הדם בפיגועים שהיו תחת שלטונו הראשון, מפחד מתמונות יחסי הציבור). מצד שני אני לא רוצה שראשי המאבק (מי הם בכלל?), ינהלו מו"מ עם ביבי, עבור העם. ביבי וחבורת פקידיו אוכלים אלף כמוכם לסיפתח של ארוחת הבוקר, במו"מ. לא נבחרתם לדבר בשמי, לא מכיר אתכם ואת הדרישות שלכם, לא הסכמתי איתכם שאלו הבעיות הנכונות, ולא יודע איך אתם במו"מ. לא מקובל עלי שאתם תחליטו מה טוב לעם ומה לא. לא סומך עליכם לשנייה. מאבק האוהלים-קוטג'-דלק הוא מאבק נגד אוזלת היד והמשילות של השילטון, וכך הוא צריך להישאר. נגד השילטון בלבד, עד שיבואו בחירות חדשות ואולי השילטון יתחלף או שלא. עבורי אתם רשאים לנהל מו"מ רק על הקדמת הבחירות. אני מקווה שעכשיו יש לכם כיוון.

********** קליק על גוגל+ או שתף וזה מפורסם אצלכם ************
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

 1. Leeeor Ron הגיב:

  בגדול אני מסכים איתך כולל הביקורת כלפי אמרגני מחאת האוהלים. מצד שננני אסור לאבד את המומנטם שנוצר. לחכות שנתייים עד הבחירות זה המון זמן של סבל כלכלי תחת יוקר המחיה הנוכחי.
  העברת מחאה לפסים אפקטיביים צריכה להתחיל עכשיו ע"י שיח עם נציגי הממשלה.
  ההמשך צריך להביא להקמת מפלגה עם אג'נדה חברתית כלכלית שתהווה בלוק חוסם להקמת קואליציה. (בדומה למפלגת הירוקים בגרמניה שקמה כתנועת מחאה חיצונית והתמסדה).

  • זיו הגיב:

   הלוואי וזה יקרה, עם ההמשך בעיקר, אבל אני בספק. קשה לי לראות את המומנטום מצליח, כי אין כיוון למחאה. אני בעד בחירות ועכשיו, ואם נחכה שנתיים, כאילו לא היה דבר. יאיר לפיד היה גוזר קופון ענק, גם מפלגת העבודה וקדימה, אבל כולם נעלמו בענן המילים. אין מעשים.

 2. אסף שבן הגיב:

  מצאתי פוסט על הנושא דומה לא דומה
  http://goo.gl/hA9Jy
  לינק מקוצר לפוסט בוורדפרס

 3. לא צריך ללכת עוד לבחירות

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s