אוי ביבי. אל תגיד מה עושים, תגיד איך עושים!!!!

חשבתי על ספינלנד או ישראספין. אולי הספינולוגיה, אבל זה כבר נשמע לי כמו מקצוע אוניברסיטאי מתקדם, וככל שאני חושב על זה יותר, אני לא מבין איך המכללות לא עלו על זה כמקור הכנסה עצום ללימודי תואר שני עבור בוגרי משפטים, תקשורת, מדיניות וממשל. וכו'. נראה לי שיש לא מעט מורים טובים לנושא הזה, וזה גם יופי של סידור עבודה לכל האקס פריים מיניסטר, אקס מיניסטר, ובעיקר יועצים פוליטיים שמחפשים את הדור הבא לשדוד ממנו כסף עבור כלום. אני אולי האחרון שצריך להגיד כי ביבי הוא הספינולוג (אולי הספינר?) הטוב ביותר שאי פעם היה בישראל. אין שני לו, אולי רק שלישי וזה דרעי. ישי קצת מזנב בהם, ברק נשרך מאחור. אבל עצם היותו ספינולוג מבריק, רק מעידה כי אין לו שום דבר אחר להציע לנו, ואולי אף פחות מזה, אולי ביבי פשוט רע בתחומים אחרים כך שאין לו הרבה ברירה אלא להסתובב בספינים כל היום. תרגולת רבה יש לו בוודאות מתועדת ומקוטלגת. אז סגרתי על ביביספין.

הביביספין יודע להתמודד באופן אוטומטי עם בעיות שרה והג'ורה, בעיות פוליטיות מבית, בעיות מדיניות ואפילו ביטחון. בוודאות הוא יודע להתמודד עם בעיות שחשודות כפליליות בוואחד ספין משובח (לפחות הוא כבר למד). לכל דבר יש כבר ספין מוכן. הספין הקבוע שמשאיר את עם ישראל פעור פה, זה ספין השלום. "יש התקדמות רצינית, פריצת דרך, מגעים בדרג גבוה", משהו כזה, שנזרק לאוויר העיתונאים בישראל, דרך מקורבים לרוה"מ, וכולם שוכחים את הצרה הגדולה מכותרות העיתונים של הבוקר. ספין השלום שמור לאירועים גדולים וקשים, בעיקר פאשלות פוליטיות ופליליות. הספין של שרה זה טיול מהיר בחו"ל "שתוכנן מזה זמן רב", הרחק מההמון, שם הוא מדבר על שטויות בעיקר, אבל לפי האימרה הידועה "רחוק מהעין רחוק מהלב". ספין הביטחון שמור לסיפורי הפחדה של האופוזיציה ו"השמאל". כאשר הם מצליחים לעורר את העם בנושאים ביטחוניים או מדיניים בעיקר, הפחדת הביטחון מרימה את ראשה "לאיראן יכולות גרעיניות כבר בשנה הבאה, חיזבאללה קיבל טילים עד אירופה, נשק כימי של אסד עבר לנאסרראלה, טילים על כפר סבא". רק ספין אחד נשאר כפות במקום. גלעד שליט.

אתמול הייתה מסיבת העיתונאים המהוללת בעיני עורך המסיבה וישראל היום בלבד. היא הגיעה אחרי שכבר הובטח לנו מאז שישי כי יש תוכניות מקיפות ומפתיעות לפתרון בעיות הדיור. האם זה משנה כי את התוכניות האלו הגו רק ביום ראשון ושני? לא ממש למי שכבר לא מופע מביביספין. אין לי הרבה מה לפרשן מעבר לכל הפרשנים שטוענים ומשווים בטבלאות מסודרות את האין בשורה והישראבלוף הרגיל והפשטני מדי של ביבי. שום טיפת תחכום אפילו אין שם. אני גם לא ממש מבין את ההתנפלות שלו על מנהל מקרקעי ישראל, והטלת האשם המלא עליהם. בשנת 92 עבר תיקון לחוק כי על ממ"י יש חובה למקסם את הרווחים מכל מכירת קרקע בישראל ולמעשה אין להם זכות חוקית לתת הנחות, ללא שינוי החוק. כמובן שהחוק נסתר מעיני ביבי, וזה חוק שהליכוד העביר. הליכוד!!! לא הייתה אז קדימה! מצד שני, ביבי זועק על בעיות בירוקרטיות קשות בממ"י, ואפילו אם הוא צודק, הוא הרי עומד בראש המדינה, וממ"י שייכת למדינה, ולא זזה ללא הוראות ממשרד האוצר והבינוי, אז למה הוא לא האשם???!!! אם היה רוצה אז כברכ לפני שנתיים היה אפשר לשנות את הבירוקרטיה של ממ"י. אבל אצל ביבי הסיפור על עשייה רצופה של שנתיים ימים חשוב מהעשייה עצמה. שמונה רפורמות הוא ניסה להעביר, אף אחת לא עברה. למה שהכלום שדווח עליו אתמול כן יעבור? כל כך הרבה חורים היו אתמול שגם גבינה שוויצרית לא הייתה מחזיקה מעמד. העובדה ש 50% הוזלות לקרקע מיועדות רק לקרקע במחיר למשתכן ובפריפריה (מחיר למשתכן בפריפריה = בנייה לחרדים בלבד), זו לא עובדה חשובה. כי הסיפור חשוב, ורק הסיפור חשוב.

זה הספין של אתמול. הסיפור. רק הסיפור. הסיפור של ביבי, ואז הסיפור המביך עד גיחוך של שטייניץ, כי ביבי התקשר אליו ערב הקמת הממשלה ודחק בו לעסוק בפתרון בעיות נדל"ן במקום משק בוער, זה מצחיק. ברור לכל שומע כי זה לא היה מעולם, והסיפור הזה נולד רק בשביל לתקן את סיפורי שטייניץ, כי הוא זה המחליט וביבי המריונטה. הסיפור היה מתובל בשקרים גסים, בדיות, ועובדות לא נכונות. אין דירה 4.5 חדרים שעולה מיליון מאתיים אלף, גם לא בגדרה. עשרת אלפים חדרים לסטודנטים לא יפתרו כלום מבעיות הדיור שלהם. אם זה יקום, זה יקרה רק בעוד חמש שנים לאחר איתור קרקעות, אישור תוכניות, מכרזים, קבלנים, בנייה, ואיכלוס. פשוט כלום. תוכנית ריקה מתוכן. אבל הסיפור כי ביבי בונה עשרת אלפים דירות לסטודנטים, זה הסיפור החשוב. העובדות לא. אם הוא היה טורח לבדוק הרי שתוכניות כאלו נכשלו בתל אביב עקב מחיר גבוה מדי לחודש דיור. מה בעניין התחבורה הציבורית? האם יש מספיק קווים ורכבות להוביל סטודנטים מערים רחוקות יותר אל האוניברסיטאות? עוד קשקוש. למה שאנשים יעברו לגור בפריפריה עם הנחות ומענקים של עד מאה אלף ₪ (רק 60 אלף הנחה, השאר זה אולי), אם אין שם עבודה?!?!!! על זה והרבה כבר כתבתי מזמן ולעוקבים אחרי זו לא הפתעה, ועוד יותר מכך, רציתי ממש להיות שם ולשאול את ביביספין שאלות כאלו. הרבה חורים ואין תשובות, אין תכנון, אין עבודה רחבה ומעמיקה, אין צפי לטווח ארוך. הכל זה אקמול דרך התקשורת.

 ביביספין נתקל בשבועות האחרונים בבעיה שאין לה ספין מוכן. זה התחיל בקוטג', בו קולו וקול ממשלתו לא ממש נשמע, וכולם נגררו להגיב בעל כורכם. זה המשיך עם מחאת האוהלים, וביביספין ניסה בכל כוחו, דרך השופר הפאשיסטי של ישראל היום ומפלגות ימניות קיצוניות, לבצע פוליטיזציה זולה וצעקנית במחאה העם, דרך הדבקת שם הקוד המושמץ "השמאל" למחאה הזו. זה לא עבד לו והוא נאלץ לחפש ספין אחר, וזו כנראה הסיבה כי מסיבת העיתונאים הייתה הזויה כל כך ומהירה כל כך, עם תוכניות שלא עובדות כבר שנים ארוכות. זה הניסיון לספין החדש. למה ניסיון? כי אין ספין נגד העם. העם שבאוהלים לא מאמין יותר לביבי. הרופאים לא מאמינים לביבי. ובמצב כזה של חוסר אמונה מובהק כל כך, עד כי אפשר לומר כי האמינות של ביבי כבר לא קיימת (בעיני מעולם לא הייתה), אין ספין יותר. לא קונים את הלוקשים, ומספרים על כך בגלוי, בגאווה. אפילו יו"ר הרופאים מנסה מיניספין, ולו אולי זה גם יצליח. הוא נכשל בשנה האחרונה במו"מ עם האוצר, מכר את הסטאז'רים בזול, הם התהפכו עליו, זרקו אותו ואת ההסכם, והנה הוא מנסה ספין של שביתת רעב פלוס צעדה פלוס אוהל לשקם את תדמיתו. הבעיה הבסיסית כי הוא לא יודע לנהל מו"מ כנראה לא קשורה לעניין. הגענו למדינה מתבגרת שבה לא קונים את אירועי הפוליטיקאים הקטנים שבאים לגזור קופון בתקשורת. העם פשוט לא מאמין יותר, אין מאמינים עיוורים, רק התוצאות יידברו. מוזר הוא לראות שהאמון בביבי נשחק ונעלם, ואילו הליכוד עדיין מוביל בסקרים.

השאלה שנשארה היא האם הממשלה מאמינה לביבי, והספין עובד עליה? אם כן, הרי שחזרנו לנקודת ההתחלה, כי כלום לא ישתנה, כי לממשלה פשוט לא איכפת. שלשום ליברמן נזרק למערכה נגד זעזועי השלטון, כבר הבוקר נשלח מזכיר הממשלה לצווח נגד תושבי האוהלים כי הספין לא עבד, ושיתקפלו הביתה כבר, ובאמת שאין לממשלה שום פתרון, והם לא ממש יודעים מה לעשות. רק עוד כמה ימים והשקט יחזור לביבי והממשלה. הבעיה האחרונה והפתיח לפוסט הבא: האם הדיור, והאוהלים זו באמת הבעיה עליה כולם נלחמים וזועקים עכשיו? ביבי והממשלה לא מבינים כי בעיית יוקר המחייה היא בראש ובראשונה בעיית מיסים גבוהים ומטורפים מדי?!!

הספין האחרון היה נגד אובמה. מי נשאר להאמין לביבי?


********** קליק על גוגל+ או על שתף וזה מפורסם אצלכם ************
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

 1. ג'ו הגיב:

  לצערי, אנחנו מסתכלים מסביב ואומרים "מי המשוגע שמצביע ליכוד?" ובבחירות הבאות שוב נראה שהליכוד לקח.
  למה? כי אנחנו חיים בבועה של אנשים שדומים לנו, שמאמינים שאם השלטון חסר תועלת אז מחליפים אותו, שלא מאמינים לביבי. הבעיה היא שיש מלא אנשים שבערב הבחירות ישמעו את אחת מהמנטרות הקבועות של הימין "השמאל יחלק את ירושלים", או משהו בסגנון וישר ישימו ליכוד במעטפה. אין מה לעשות, ביבי הולך (בהצלחה) על החלק של "you can fool most poepole most of the time"…

  • זיו הגיב:

   אכן, זו הצרה הגדולה של הממשל בישראל. מבנה השילטון הנוכחי אינו מתאים כבר לישראל. הכי מצחיק זה ששואלים מצביע ליכוד למה הוא מתלונן על המצב 🙂

 2. orentapiero הגיב:

  אני פשוט נהנה לקרוא את הבלוג שלך! מבטא את התחושות הפינימיות שלי, אילו הייתי יודע לכתוב כמו שצריך הייתי מסוגל להחזיק בלוג כמו שצריך. לצערי מאז שהחלה המחאה אני חיי בתחושה של מועקה שמה כל זה יתפוגג והכל ישכח. פשוט כך! לא יודע, אולי ביבי יפתח מלחמה או משהו כזה (מן מבצע שלום ביבי שכזה). מה גם שאני חושש שיצר הגזענות (לאומנות) הישראלי חזק כ"כ עד כדי שביום שהישראלי יבחר : רווחה או לאומנות, יבחר לאומנות. אני רואה זאת בסביבה הקרובה שלי. בכל אופן, תודה על הבלוג הנפלא!

  • זיו הגיב:

   תודה תודה 🙂 אל תפחד מבלוג. זה משתפר עם הזמן.

   מלחמה אכן זו אופציה שילטונית לצאת מבעיות פנים, אבל לא הפעם. נראה לי שהמלחמה תהיה בבית, אנשים יעלו על הכנסת, תרתי משמע

 3. […] רוה"מ, מר רוני סופר בשביל להתחלחל מהחיפוש הנואש אחרי הספין שינצח את האוהלים. אוני סופר הרי מדקלם את דפי המסרים […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s