מחאה בשאנטי

כמה פסטורלי ונקי השם הזה "מחאת האוהלים". גם מחאה וגם אוהלים. כמו טיול מודרני בטרקים למאצ'ו פיצ'ו. בצילומים מהעיתונים קשה לזהות אנשים שבורים, שנמאס להם, אלו שבאו למחות מתוך המצוקה והחוסר ברירה. אולי יש מעטים. לא ראיתי אוהלי צופים של שתי שמיכות צמר מחוברות עם שלושה אבנים, שש יתדות וחבלים. כולם חיים באוהל אינסטנט של המטייל, היה במבצע לפני סוכות לאוהבי הכנרת. אולי תבינו אותי לא נכון, כבר בהתחלה, אבל אני מאמין כי מחאת האוהלים היא אם המחאות המוצדקות, אבל כאשר התקשורת מפמפמת אותה בעיקר ולא העם, ומרבית הדיווחים מתרכזים סביב סידורי האוכל, המסז'ים (אצל אושרת קוטלר), המסעדות התורמות, המקלחות אצל החברים, הסטודנטים בהילת השאנטי ההודי שנבנה לו בלב רוטשילד תל אביב, לא עוזרים להעביר את המסר של מחאה אמיתית וצודקת נגד שילטון מנותק, הזוי, מבולבל, מושחת ושמשתין לנו בפרצוף.

עכשיו זו עונת המלפפונים המדינית-צבאית בעיתונות, שרוכבת על גל הצילומים היפים של חום יולי אוגוסט (אז היה כבד….) ולא יותר מזה. בספטמבר יש להם לטפל במדינה הפלסטינית אז המחאות נהנות כרגע בלבד. המחאה השבועית הזו לא תוביל לשום מקום ואפילו לא להורדה של שקל אחד במחיר הדירה., אין לה נפח מעבר לדג שבתוך העיתון. תראו, אם זה המצב הסטודנטיאלי בישראל של 2011, בו רק כמה עשרות אולי מאות בודדות יוצאי לאוהלים למחות על מצבם הקשה, והכמות הזו היא ארצית (!), אזי הסטודנטים כבר לא רלוונטים. הם או עייפים מדי מהלימודים, או עובדים קשה מדי לכסף עבור השנה הבאה, או שפשוט הגיעו למסקנה המתבקשת מכל צעיר עד גיל 30: לך מכאן, אין לישראל מה להציע לך. אם זה מצב המחאה בארץ, שבה עשרות אלופים החרימו קוטג' לשבועיים ונשברו מהחוסר ברעל הלבן והגושי הזה, לפני שהחרם מיצה את עצמו באמת והיה קרוב כל כך לשינוי מהותי, אזי, למה באמת שהמדינה תתרגש מכמה מאות שחיים באוהלים? המצב שלנו טוב, הם לפחות לא הומלסים.

כל בעיה אזרחית לעולם לא תתגלגל מאחריות ממשלתית למישהו אחר. רק הממשלה אחראית, ואל תצפו לעזרה ממנהל מקרקעי ישראל או ראש העיר התורן שרק יעודד אתכם למען הכותרת בעיתון. גם הבעיה הזו נמצאית אצל הממשלה, אבל הממשלה שלנו כבר לא מפחדת. הם ראו את הקוטג', ראו את הדלק, ראו וראו, חיכו וחיכו, שמו פלסטר ברגע האחרון ממש, ספין קטן ועלוב, והמחאה השבועית עברה ונגמרה. הממשלה ראתה ח"כים בודדים נלחמים נגדה, כולם רק עבור הסיבוב על גב המחאה, והתזכורת במבזק השעתי ותו לא. בממשלה שבה ראש הממשלה מדבר קפיטליסטית טהורה, ואינו רואה ממטר את האזרח, אלא כטיפש גמור, מטומטם שרק מצביע עבורו, לא יהיה שינוי עקב מחאה. השיירה והכלבים וכו'. למה שממשלת ישראל תפעל עבור האזרחים אם האזרחים אינם יוצאים לרחובות, ועולים על הבית כנדרש?
חלון קטן לנוסטלגיה, בשנת 98 של סוף המילניום הקודם, הסטודנטים בישראל יצאו לשביתה גדולה וארוכה, השביתה שבה שרה הביאה פיצות לאוהל שלהם. כן אז, כשביבי היה ראש ממשלה. השביתה אז הייתה עם תמיכת כל עם ישראל, והסטודנטים יכולים היו לקבל את כל מה שלא העזו לחלום עליו. ניהול כושל וסופר עלוב של ועד הסטודנטים הכשיל אותם, וביבי לממד כבר אז שאין ממה להיבהל בשביתה בישראל, שאינה שביתה של חח"י או הנמלים. מצד שני, למה צריך לעלות על הבית, אם אנחנו יודעים שהממשלה במילא לא תעשה דבר וחצי דבר? הם ידברו שוב, עוד ספין קטן ועלוב. אתם חושבים ששטייניץ וביבי ואטיאס או הגדול מכולם ישי, באמת יעשו משהו למען מעמד הביניים?!

תראו, בנדל"ן זה פשוט. שטייניץ לא הוסיף 50% להתחלות הבניה. שקר מוחלט. התחלות הבנייה לא יורידו את מחירי הדיור. שטייניץ, העלה את מחירי הדירות באופן ישיר דרך מיסים על בנייה דרך מס על דלק, מים וחשמל. אין בעיית קרקעות והתחלות בנייה בארץ. יש בעיה מחיר הקרקע, ורק במחיר הקרקע. שטייניץ רואה בזה מקור הכנסה עצום ולא יוותר עליו. הוא זורה לנו חול בעיניים וביבי משתין עלינו בתזמון מושלם. אתם חושבים שהם ייצאו נגד החברים הקבלנים העשירים שתורמים לקמפיין?! נאדה. זה רק קומץ מהסיבות למה מחאת הנדל"ן והדיור נכשלה עוד בטרם התחילה. בכל המחאה הזו, עדיין יש מנצח אחד, אטיאס, שניצל באופן מושלם את המחאה נגדו, לטובתו המוחלטת. עשה פרוייקט דיור למשתכן בפריפריה. פריפריה זה שם קוד גלוי לפרוייקט בנייה לחרדים על חשבוני וחשבונכם, באזורים בהם לא צריך לעבוד, ולכם גם אין בעיית תחבורה לעבודה רחוקה. אולי אתם לא יודעים אבל בכל פרוייקט כזה יש תנאי ראשון לשלושים אחוזי דירות למשפחות מעל שבעה ילדים ועוד שלושים אחוזים למשפחות עם ארבעה עד שישה ילדים. איזהו החילוני שיגור בבניין שכזה או שכונה שכזו, עם מעליות שבת, רחובות סגורים בשבת, ושנאה תהומית עד אלימות פיזית קשה ממשמרות הצניעות??? נראה אם יש לכם אומץ לעשות מנגל במרפסת בשבת. לי יש! אבל אין משטרה בישראל שתגן עלי 😦

הנה עוד מחאה, שביתה מוצדקת לא מוצלחת. בדיוק כשביתת העו"סים, גם הרופאים נופלים קורבן לוועד רע וטיפש, ללא כישורים מינימליים לניהול מו"מ. וועד שנראה לעיתים כעושה דברו של השילטון בשביל התפקיד הבא, במשרה ציבורית מכניסה מאוד (מי אמר המפקח על הבנקים?). אין אדם בישראל שיטען כי הרופאים לא צודקים בשביתתם, אבל הניהול הגרוע שלהם יביא אותם להפסיד שוב. זה בהכרח יביא אותנו, את העם להפסיד הרבה יותר. הרופאים יעזבו, לחו"ל עוד בשלב הסטאז'. עם קצת שכל, ללא הסתדרות (המכשיל הלאומי), שביתה מלאה ונכונה, אחרי שלושה ימים, אולי ארבעה, גם ביבי היה מקפל את שטייניץ, ההוא שטוען כי הוא זה שמחליט הכל, ומפעיל את ביבי. אבל השביתה היא שביתת לוקסוס לממשלה, שעתיים עיצומים פה, שעה צעדת מחאה שם וזהו בערך. אז למה שביבי כרוה"מ ושר הבריאות ידאג?! לא יצביעו לו?! אנחנו מדינה עם תודעה פוליטית שבאה לידי ביטוי בקלפי?! לא, אנחנו מצביעים למי שמכניס לערבים או לש"ס.

בישראל של שילטון ביבי וליכוד עם ישי וש"ס, לא תהיה מחאה מוצלחת נגד מדיניות שילטונית. הבעיה שלנו נעוצה במבנה השילטון, הממשלה, והאופי הלאומי. ההתעוררות האחרונה של "צרכנים נגד…", היא בגדר תופעה, ולא התעוררות, לצערי. זה יירדם וייעלם, כי אין מי שמקשיב, משנה, עושה ובעיקר אחד שאכפת לו. העם מיואש, אבל לא מספיק. אין ממשלה לעם ישראל, וזו הבזויה שיש, יודעת מצויין ולא מודאגת, כי אנחנו לא נשרוף את המועדון, וזה המעגל. אנחנו יודעים שלא מזיז להם, והם אומרים שהטמבלים יפרקו קצת לחץ בהפגנה קטנה וזמנית למדי. תזכרו מה היה אך לא מזמן עם הקוטג', זה רק קוטג'.

********** קליק על גוגל+ או שתף וזה מפורסם אצלכם ************
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

  1. orentapiero הגיב:

    על הפיסקה האחרונה אפשר לומר "פה קבור הכלב".

  2. […] ראשי המאבק בדרישתם למו"מ פתוח ושקוף עם ביבי בלבד, אל מול […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s