Mavi Marmara

Image via Wikipedia

déjá vu: הַהַרְגָּשָׁה כִּי חֲוָויָה שֶׁחוֹוִים לָרִאשׁוֹנָה כְּבָר נֶחְוְתָה בֶּעָבָר. אבן שושן המלא.

הבוקר התבשרנו על ידי גאוני הממלכה כי עיתונאים זרים אשר יסקרו את המשט מטורקיה לעזה, ולא יזכו להיכנס בשערי הארץ המובטחת למשך עשר שנים. זה אחלה של נקמה בכל אותם חורשי רעות נגד ישראל. אין דבר חכם יותר מאשר נקמה, ועוד כנגד עיתונאים זרים, בינלאומיים, ממדינות אשר במילא לא ממש אוהבות ישראלים. זו בדיוק הדרך המושלמת להרביץ ציונות בעולם ולגרום לו לאהוב אותנו. אני משוכנע כי ממש עכשיו, בעודי כותב שורות אלו, יושבים מיטב העיתונאים העולמיים, ומנסחים פרופגנדה בעד מדינת ישראל, אוהדת ואוהבת, כמיטב המסורת השנתית, רק בשביל שליברמן וסר ההסברה תחת שקרניהו, יתנו להם לעבור בירוק. אפקט הפחד בעיתונאים יוכיח את עצמו. כמו תמיד. אין לנו תבונה מדינית לאומית או בינלאומית ללמוד מהטעויות של המשט הקודם ולקדם בברכה את העיתונאים עם הסברה נכונה. כנראה שנגזר עלינו להבקיע גולים עצמיים בלבד, במילא לא נגיע למונדיאל.

דרעי מלך ישראל. אני מאמין בלב שלם כי הוא זה המלך האבוד של העם. אמרו את זה לפני אלפי חסידים מבורכים של ש"ס, בניצוחו של עובדיה יוסף, אבל אני לא האמנתי להם. מבחינתי, הרי לא יכול להיות שאיש ציבור רם דרג ומעלה, שמורשע בבית משפט ישראלי בעבירות נגד הציבור שבחר בו, ויש עימן קלון, הוא לא אשם. אם איש הציבור נבחר דרך דמוקרטיה ישראלית חילונית, ופועל תחת ממשלת ישראל הנבחרת ולא ממשלת הלכה הממונה, הרי שבית המשפט הישראלי שמתקיים תחת אותה דמוקרטיה, מקבל את אותה תמיכה להחלטותיו, ואני לא יוצא נגד הפסיקה שלו. בשביל זה יש ערעורים. אפילו אם אני אתרגז מאוד נגד פסיקות ועונשים, עדיין השינוי יכול להתבצע רק דרך חקיקה ושם עלי לבכות מרה. אז בית המשפט קבע שדרעי אשם, אזי הוא אשם כולל הערעורים שלו. זה מה שיש לנו.

טעיתי. הוא בוודאות לא אשם. הרי לא יכול להיות שפושע מורשע בעבירות כאלו נגד הציבור, יכול לחזור ולהתמודד בבחירות חדשות עבור הציבור. עבירות כאלו צריכות למנוע ממנו להיבחר למשרה ציבורית לכל חייו. אין כאן פתח להקלה או רחמים יהודיים טובים. הוא תמיד יהיה פושע, גם לשעבר זה עדיין פושע, ולא נותנים לחתול לשמור על השמנת, שוב, ושוב ושוב. איש כזה פסול למשרה ציבורית שכן הוא פשע נגד הציבור. נכון, תצעקו עלי שהוא שילם את חובו לחברה (אין כזה דבר! כשבני סלע ישתחרר הוא גם שילם את חובו?!), אבל למרות התשלום הזה שלו, שנגזר עליו על ידי בית המשפט ולא מרצונו החופשי, לא מעיד כי הציבור מוכן לקבל אותו חזרה או סלח לו. זה רק מעיד כי עונשו נגמר. למה טעיתי? כי מותר לו להתמודד, והוא אכן יתמודד, ולכן כל התיאוריה שלי למדינה מתוקנת ואחראית התפוגגה לה, ואם אני טועה, אזי הוא בוודאות דרעי גם זכאי.

לצערי, וכאן אני לא ציני (בחיי), הפסדנו את דרעי, פעמיים. הוא אחד הפוליטיקאים החכמים, המתוחכמים והמבריקים שהיו לנו בשלושים השנים האחרונות, ומהבודדים המשובחים מאז קום המדינה. דרעי הוא עילוי פוליטי, מהסוג שאמורים לדבר עליו שנים ארוכות לאחר לכתו, ולקרוא רחובות על שמו. יש לו הבנה מושלמת בעולם החילוני והחרדי, ידע עצום במדיניות פנים וחוץ, ובכלל שלל תכונות משובחות שקשה למצוא אצל חמישים פוליטיקאים יחד, בכנסת הנוכחית, וזו שלפניה וזו שתבוא אחריה. באיבחת גביע קוטג' אחד, הוא הוכיח לנו כי אין טוב ממנו בקריאת המפה, וקיבל כותרות חינם שעשרות נבחרי ציבור חולמים עליהם חלומות רטובים, במשך לילות ארוכים. חבל שהוא "כשל". הפסדנו בגדול פעם ראשונה. פעם שנייה נפסיד אם הוא יחזור לחיים ציבוריים. הייתם נותנים להירשזון לחזור להיות שר אוצר? לקצב שר החינוך (לאחר שחובו ישולם לחברה, כמובן)?

הדי מחאת הקוטג' נשמעים קצת רחוקים להם ביומיים האחרונים ואך ורק בגלל צעקות משפחת שליט, לשחרור את בנם. גלעד הפך להיות קריקטורה בריאליטי שואו, ועוד צביקה הדר הגיע לצינוק שלו לשעה. יחד עם הצבעות SMSזה יוצא קצת אירוני משהו. לא? אולי נפגוש את גלעד בגמר הגדול בחוף פלמחים? בכל מקרה המיצג האור קולי הזה החטיא את מטרתו לגמרי, ואני שוב נגד!!! כל אותם יוצאי מערכת הביטחון שתומכים בשחרור רוצחים של החמאס, לא ממש השמיעו את קולם בעד העסקאות שהוצעו, עוד כשהיו בתפקידם. אולי יעקב פרי אמר את זה מלכתחילה. להיות חכמים כשאין להם אחריות זו אפילו לא חוכמה, קטנה. סתם יחסי ציבור לעצמם. את ההכרעה בין המתנגדים לשחרור הרוצחים עבור גלעד לבין אלו שאומרים כי זה לא ישנה דבר, רק הנבחרים שלנו יכולים לקבוע, ויש היום יותר מתנגדים מתומכים, רק ה תקשורת לא ממש אוהבת שמפריעים לה באג'נדה. נכון, לביבי יש לחצים פוליטיים, וחוסר קבלת ההחלטה שלו היא שורש הבעיה, אבל אני כבר לא מאמין לכל הספינולוגים בשכר שיש לו. מעניין שרק אתמול הוא נזכר להודיע כי הוא קיבל את תוואי העיסקה המוצעת. למה הוא לא אמר כלום בשנה האחרונה? לא מאמין לו. במצבו הרעוע והלחיץ, ממשלתו תצביע נגד העסקה, בעיקר כי אין לו יכולת ניהול ומשלות על שרי ממשלתו. למרות שהוא יכול להחליט בלעדית ואינו צריך את הממשלה, הוא לא יכול לכפות את מרותו, כי הוא חלש, והם יפרשו מהממשלה. אולי. עדיין יחסי הציבור שלו חשובים לו לצילומים לבחירות הבאות, והצילומים לא ישחקו לטובתו, במיוחד אם יהיו פיגועים על ידי יוצאי אחמד יאסין, כפי שהיה לו בקדנציה הראשונה.

אתם מכירים את הנקודה הפצפונת הזו שמטריפה לכם את החושים באופן רע? אז מה שעוד יותר עיצבן אותי בצינוק של גלעד, זה אביב גפן. הגיע ושתק. אין ספק כי לאביב גפן יש את היכולת הרגשית להבין ולהזדהות עם חייל צה"ל, שהתגייס וידע כי עליו להקריב את חייו למדינה, והיום הוא בשבי החמאס. בין ההשתמטות מהגיוס של אביב לשבי של גלעד בחמאס, יש צינוק אטום אחד. טוב שהוא שתק. גם שאר הסלבס העלובים עיצבנו אותי כהוגן. כולם עמדו בתור לשעת העונש שלהם בריאליטי צינוק, הכל למען יחסי ציבור, ושיזכרו אותם לתוכנית הבאה. לעמוד עם הציבור בצעקות וההפגנות נגד הקוטג' לעולם לא תמצאו אותם. הם יאבדו את הפרנסה בפרסומות. שוכני השלולית של ישראל. ג-ו-ע-ל נ-פ-ש של מדינה אם אלו הם גיבוריה.

אל תשכחו כי בעוד ארבעה ימים, הראשון ביולי, 2011, תוהו ובוהו מתחיל בתל אביב לרחבי גוש דן. ונחמה קטנה לסיום: כמה כיף לשמוע מה קורה בכדורגל הישראלי? עונש לכל הפושעים והבריונים שיש שם.

********** קליק על שתף וזה בפייסבוק שלכם ************    

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. ג'ו הגיב:

  אני לא ממש רואה איך השתתפות בגימיק "הצינוק" תורם במשהו למשתתפים בו.
  אם כבר אז הוא עשוי לפגוע בהם (אם יהיה חרם מצד המתנגדים לשחרור מחבלים).
  גם התייחסות ספציפית לאביב גפן היא מיותרת (לצידו היו צביקה הדר שאם אינני טועה היה קצין בתותחנים, מאיר שלו בוגר סיירת גולני, עמי איילון, ועוד).
  בכלל כל הסיפור של העסקה לא ברור לי. איפה שמים את הגבול? מה ההבדל בין 800 מחבלים ל-1000? ושאלת השאלות, האם דרישות החמאס היו נענות אם במקום רב"ט/סמל/סמ"ר (בסוף יהיה לו פז"ם לרב-נגד…) גלעד שליט היה יושב בשבי סא"ל פלוני אלמוני?

  • זיו הגיב:

   יחסי ציבור למשהו שיש לו אהדה ציבורית ותהודה תקשורתית חיובית. זה תורם להם כנשמות טהורות לעתיד. בונה פרופיל שמתאים למפרסמים. לצערי הרב. אביב גפן כמשל לציניות של הסלבס. לא היה בצה"ל, עשה עסקים ומוסיקה כשבני דורו לחמו בצבא, ועכשיו הוא מזדהה בצינוק של גלעד. שיא הציניות עבורי.
   אתה צודק לגבי גבולות העסקה. אין יד מכוונת ומנהלת שאומרת אלו גבולות העיסקה ואנחנו נגררים. אין הבדל בין 800 ל5000 עצורי חמאס שאין להם דם על הידיים, קרי מחבלים. כתבתי בפוסט לגלעד כי מבחינתי לשחרר 2000 כאלו. הם במילא רק עול ואחרי חודש כולם יכולים לחזור לכלא עם מאמץ בינוני. המריבה היא על המחבלים עם דם על הידיים, נכון להיום, וביבי כבר הסכים לעשרים כאלו. אולמרט לא היה מוכן לשלם מחיר כזה ואמר לא. הוא לא הפגין נסחטות.
   אם זה היה קצין בכיר או בכיר מאוד, אני חושב שהוא כבר היה בבית….

 2. ג'ו הגיב:

  נראה לי שחלקם הגדול דווקא אינם משתתפים או כמעט אינם משתתפים בפרסומות.
  האם היית הולך לראות הצגה של גילה אלמגור או קונה ספר של מאיר שלו בגלל זה או בגלל כשרונם?
  עניין שנראה לי מעניין הוא חלוקת פובליציסטים בעיתונים בעד ונגד העסקה. זה נראה שהחלוקה היא די לפי "שמאל בעד, ימין נגד". אני חושב שיש טיעונים "שמאלניים" בעד ונגד וכנ"ל לגבי טיעונים "ימניים" אבל זה כאילו הם כותבים לפי החלוקה ולא מחזיקים בדעה משלהם.
  העניין לגבי המחיר הוא שאם הסכמת לנוסחה שחייל אחד שווה עשרות או מאות מחבלים (עם "דם על הידיים" או בלי) אז איפה אתה שם את הגבול? אם נשחרר מישהו בלי "דם על הידיים" ולמחרת הוא ירצח ישראלי מה יגידו? שלא היה צריך לשחרר? אני חושב שבהמשך לסיפור רון ארד הסיפור הזה מציג תמונה מאוד לא מחמיאה של הפקרת חיילים שנשלחו למשימה תוך התעלמות מגורם הזמן (שבמקרה רון ארד גרם לאיבוד הסיכוי לחזרתו ובמקרה גלעד שליט לא ברור באיזה מצב נפשי יחזור – אם יחזור).
  השורה האחרונה שכתבת בתגובה היא לדעתי אינדיקטור די חזק שצריך לבצע את העסקה.

  • זיו הגיב:

   אני מסכים לכבי החלוקה העיתונאית. זה גם כנראה מכוון בשביל למכור את העיתון, צהוב גרידא. אל תשכח כי שרי הימין הקיצוני יותר מחשקים את ראש הממשלה לא לבצע את העיסקה, כי לא יתמכו בשחרור רוצחים, והוא גם מפחד מזה.
   הפקרת החיילים לא התחילה מהיום. זוכר את מדחת יוסוף? אין הפקרות גרועה מזו. אני לא רואה פתרון בין המתנגדים למחבלים ולאלו שתומכים. כמו שציינת,ף אין ערובה לאלו שנחשבים "קלים", שלא יבצעו פיגוע למחרת בבוקר. יש הרבה מדי דמגוגיה בטיעונים לכאן או לכאן, ובסוף חייל אחד בשבי, חפ"ש. ההיסטוריה מראה כי כל רוצח או מחבל רם דרג חזר לפעול נגד ישראל,] וזה טיעון חזק למדי. לצערי הכל נעשה על הגב של גלעד.
   אם רוה"מ היה מקבל החלטה לכאן או לכאן ומוידע לנו מהי אותה החלטה, העם היה רוטן אבל מקבל. אין החלטה, יש חייל בשבי.
   בינינו, אני נגד שחרור מחבלים רוצחים, והיה אפשר לעמוד על כך ממזמן, אבל הרכבת הזו עזבה את התחנה, ואין ברירה אחרת.

 3. ג'ו הגיב:

  אני מסכים לגבי מדחת יוסוף אבל יש הבדל בין סיטואציה נקודתית שניתן היה לפעול כך או כך וההחלטה שנלקחה היתה שגויה לבין סיטואציה ששוקלים 5 שנים.
  לצערי ביביהו אינו ר"מ יוזם אלא נגרר ולכן כנראה שאם העסקה תתבצע בקדנציה שלו זה יהיה בגלל אחת משתי סיבות: אינטרס פנימי של החמאס או הבחירות בארץ…

  • זיו הגיב:

   אירוע מדחת יוסוף היה מכונן ביחס המדינה, קרי הממשלה דרך שר הבטחון, לכל נושא הפקרות של חיילים בשטח. הכל מותר למען פוליטיקה, לצערינו.

 4. דודו.א. הגיב:

  המדינה הזאת הוציאה לי את כל החשק להיות בה כבר…
  שורה תחתונה 1 – מסכן גלעד. מסכנה משפחתו. לצאת נורמלי הוא כבר לא ייצא מכל הסיפור הזה. מסכנים אנחנו כישראלים שרוחצים בבריכת השרצים החדשותית הזו חדשות לבקרים, כמאזיני חדשות, קוראי זיבלתונים וצופי טמבלוויזיה.
  שורה תחתונה 2 – אם זה היה חייל בכיר יותר, הכל היה נראה אחרת, וכולנו (אבל כולנו!!!) יודעים את זה.
  שורה תחתונה 3 – אם ארה"ב לא מוכנים לשאת ולתת עם מחבלים, ואנחנו כן… לאן זה הוביל אותנו? האם קדושת החיים של חייל אחד שווה את הפוטנציאל העתידי הממשי בהחלט להרג של אפילו אזרח ישראלי נוסף בידי בני עוולה?
  תשובה ראשונה – לא. היא לא שווה את זה. נקודה.
  מה הטעם?… באמת מה הטעם?
  אני כבר מעדיף לגמרי לחיות את החיים שלי באנגלית, ולהתנתק מכל מה שישראלי ובזוי בעיניי.
  עם כל כך המון בזיון אני כבר תוהה כמה ישראליות תיוותר בי.
  כל טוב. בלוג נפלא.

  • זיו הגיב:

   מבין את האין חשק. יצא לי ממזמן, לא מבין מה מחזיק אותי כאן למעט הילדים ואישתי. אם היא הייתה מסכימה, לא הייתי כאן. אין מה לחפש במדינה הזו. אני כל הזמן אומר שיש לנו אחלה ארץ וחרא של מדינה. חבל. גם בחול תשאר ישראלי לתמיד, רק תתנהג לפי תרבות אחרת. לדעתי, הישראליות שבנו כבר מזמן לא מזדהה ולא קשורה למדיניות, היא משהו אחר, תרבותי מושרש עמוק.

   הלוואי וגלעד יחזור שפוי למחצה שניתן לטפל בו. לצערי הרציונל ממאן להסכים.

   ותודה!!!

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s