סמלים יקרים מאוד ללב כולנו (אני מקווה)

עוד בהיותם בכירים בתוך הקרביים הרגיזים של "מערכת הביטחון", הם מתרגלים קרבה לאלוהות. ביציאתם מהמערכת, למעט ברק כי הוא זה המערכת, כל אחד בטוח שהוא הוא אלוהים, או לפחות היועץ הרשמי של אלוהים, ועל כן יש לנו חובת הקשבה לדבריו, חקוקים בסלע קיומנו. ככה. החוצפה הבלתי נגמרת של יוצאי מערכת הביטחון לעולם לא תגמר. חלקם חייבים להתריע בשערי העיר על מצבינו הקשה, ממש ערב מלחמת יום כיפור וחלקם מוכר את סודותיו להוצאת ספרים בחו"ל. אז שוב אני נגד, הפעם נגד גדולים ומסוכנים. לשעבר.

ממלא מקום אלוהים להיום, זה האיש הכי מכובד ומוערך בישראל הביטחונית, מר מאיר דגן, ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, לשעבר. הוא זה אשר על פי כל הפרסומים הזרים, קרי כל העולם, עמד בראש מבצעים מיוחדים לחיסול מזיקים בכירים בדובאי, וירוסים לאיראניים ואולי איזה כור גרעיני קטן בסוריה על גבול טורקיה. היו עוד פרסומים זרים, הרבה. אז הוא חושב שעכשיו אנחנו ערב מלחמת יום כיפור, ועל כן חובה עליו להתריע בפני עם ישראל, דרך העיתונות כמובן, על מצבינו הקשה, הסכנה הקיומית לפתחה אנו באים, ממש התהום שפעורה תחת רגלינו ואנחנו צועדים בבטחה אל עבר החושך. ממש חובה עליו. אין ספק שדבריו חשובים, רלוונטיים מתמיד, ואם הוא מתריע, אז הוא יודע, או הוא יודע לכן הוא מתריע. השימוש במנטרה החדשה, כי אנחנו ערב מלחמת יום כיפור, היא חכמה מאין כמוה, כראוי לראש המוסד לשעבר. איש חכם, אמרות חכמות. למה חכמה? כי עכשיו המושג "ערב מלחמת יוה"כ", זו מכבסת עבירות הסודיות של בכירים לשעבר. הם רוצים להדגיש עד כמה המצב מסוכן לדעתם, וכי כולם צריכים להקשיב להם. זה גם אליבי אלילי לוועדת החקירה הבאה, "רק שלא יגידו שלא אמרתי להם", בדיוק כמו הטענות אחרי יוה"כ. לא אמרו, לא התריעו, כולם שתקו. אז עכשיו לא שותקים.

בכירי העיתונאים מתרפסים לפניו, מתלכלכים בענן האבק שפרסותיו הדוהרות מפזרות מסביב. העיקר שהם יכתבו כבר ש"מאיר דגן אמר כי…". שנים ארוכות הם מחכים לכותרת הזו. הם נהנים ומרביתם אם לא כולם (בטח יש אחד צדיק בסדום), תולים תקוות שווא באמרות דגן, ובכירים אחרים. כל הברה דורשת ניתוח מעמיק, כי הוא לא אמר כלום שנים ארוכות, ושחרור חרצובות לשונו זה מעמד הר סיני ממש. גם אשכנזי ניסה להיות אלוהים ליום אחד ואמר מה שאמר על גלעד שליט. אז לכל הבכירים היקרים עד מאוד, אוהב אתכם, באמת, אבל תסתמו את הפה! אמרתם את שלכם תקופה ארוכה מאוד, בהיותכם בתפקיד סודי ומסווג. אמרתם רבות, כי אני לא רוצה לחשוב ששתקתם. אני בטוח שאמרתם כי כולכם רבתם עם ברק, והוא רב עם כל אחד שמדבר לידו. הקשיבו לכם, קצת או הרבה, לפעמים או לעיתים רחוקות. לעיתים קרובות הרגשתם שאתם מנהלים את העניינים, והבכירים למעלה, אלו שנבחרו על ידי העם לתפקיד, לא ממש מבינים, ומחכים לכם שתחליטו. זה גם הגיוני האמת, מרבית הנבחרים לא יודעים כמוכם.

אבל!!! השתחררתם. נקודה. אתם לא שם. נקודה. אתם לשעבר, בכירים לשעבר. נקודה. לשעבר. נקודה בהדגשה. הסודות הכמוסים והרגישים ביותר שאתם נושאים איתכם, שייכים למדינת ישראל דרך מערכת הביטחון, אך ורק למדינת ישראל. נקודה כפולה. הסודות לא שייכים לכם, הם מעולם לא היו שייכים לכם, הם רק הופקדו אצלכם למשמרת התפקיד. התפקיד נגמר, הסודות חוזרים למדינה, לבכיר הבא שמתרגל את תפקיד אלוהים. אם הצנזורה אמרה לעיתונאים לא לפרסם, זה חל גם עליכם. אל תדברו. תסתמו. דרושה אישיות מאוד קטנה ללכת למסיבת עיתונאים בשידור חי, או כנס בבר אילן, או פורום כלכלי כלשהו, ולספר מה שבא לכם. אני יודע שאתם לא בעלי אישיות קטנה מאוד, אז תתעלו מעבר למבזק החצי שיזכיר את שמכם. אתם רוצים להתריע, לכו למבקר המדינה או היבחרו לתפקיד ציבורי בכנסת ישראל בו אתם תהיו אחראים על המערכת ותחליטו אז מה שתחליטו. מעבר לזה אתם פוגעים במדינת ישראל, אז תסתמו כבר. אפילו שאני מאוד רוצה לדעת מה יש לכם לספר לנו שלא התגלה מעולם, עדיין תסתמו. אל תרמזו, ואל תקרצו. לא מעניין אותי מה דעתכם על משפחת עופר, והאם יש לרדת ממנה או לא. הרמיזות האלו כי הם עבדו עם המוסד תורמות למישה או רק פוגעות במבצעים הבאים?! אולי ערוץ 10, אתמול במהדורה מנע בגללכם, מספינה להגיע לאיראן, ועכשיו סוכני מוסד תקועים שם?! לכל פעולה יש תוצאה.

בחייאת, צאו לטיול שאנטי ותרגיעו.

********** קליק על שתף וזה בפייסבוק שלכם ************    

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

תגובה אחת »

  1. […] של ראש המוסד לשעבר? די מכם. עזבו אותנו בשקט. מספיק. תסתמו כבר. יש לאיראנים פצצה, אין להם, כן לתקוף, לא לאובמבה, בחורף, […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s