בסרט Inception, מוצגת התיאוריה של רעיון. רעיון לא ניתן לשתול במוחו של אדם, הוא נולד לבד. לא כולם יכולים לייצר רעיונות, אבל כולם יכולים לממש רעיונות. אז יש לי רעיון, מופרע ולא במקצת, תעזרו לי לחשוב, אולי לממש. תוכנית החלל הישראלית כוללת היום לוויינים משובחים, כאלו שיכולים לציין בפני בתי הדפוס של העיתונות, היכן הם טעו בניקוד, מגובה של מאות קילומטרים, ובכל מזג אוויר. יש גם טילים מכל הסוגים, שמגיעים לחלל. אז למה להסתפק בזה? למה שלא נבנה תחנת חלל ישראלית אי שם בין השמיים והירח, או תחנה מיושבת על הירח? למה שלא נטוס למאדים עם דגל המדינה על הזנב, ולא בטיסת אלעל? אההה, כסף. תגידו שאין לנו כסף, כי עד היום בנינו הכל עם הרבה כסף. פעם לא הייתה בעיה של כסף והבאנו מיליוני אנשים לארץ ברבות השנים, והיום אין כסף. אז אני אומר בולשיט. כסף זו לא הבעיה שלנו. יש מספיק לתוכנית שלי. הנה איך.

קודם כל נכריז על תוכנית לעשרים שנה לפחות. בכל שנה הממשלה תשקיע שני מיליארד דולר ארה"ב כמובן, לפחות. גם שלושה הולך. יש לנו אחלה עודף אצל פישר, ובגלל משחקי המטבע שלו איבדנו השנה בסביבות עשרים מיליארד שקל, אולי גם בשנה שעברה. הרבה. זה לא כסף שייעלם מהתקציב. זה כסף שיביא עוד. הרעיון שלי בנוי על השקעה שווה של משקיעי בית וחוץ. נכריז כי הכסף הולך לתוכנית החלל עם המטרה היחידה לטוס למאדים בראשונה ובניית תחנת חלל בשנייה, עבור המטרה הזו, מדינתנו היקרה תשקיע את הכסף בחברות חדשות בלבד, שימציאו לנו פתרונות חדשים ומוצרים ייחודיים להגשמת המטרה. כולם ישתתפו בבניה ובביצוע הרעיון. למען הסר ספק, את הבנייה תעשה תעשייה חלל חדשה במקביל לאווירית. בלי וועד עובדים ושקיות ארוחה חלבית. כל חברה כזו שתקום תצטרך להביא משקיע אחד או יותר, כל משקיע שהוא, למעט אחמדינג'אד, שישקיע דולר מול דולר. מינימום עשרה מיליון דולר השקעה הדדית. הכסף ילך לגיוס מדענים ובעלי מקצועות מדעיים והנדסיים, ובניית המוצרים כמובן. החל מסטודנטים ועד פרופסורים, אלפי מדענים עובדים, אם לא יותר, ואני בעד הפרחת השממה, זו שמדרום לבאר שבע. נבנה שם קריית חלל חדשה, בתים מסובסדים, עיר חדשה. ניתן לה הקלות ורכבת מהירה למרכז.

נרוויח כמה וכמה דברים חשובים. קודם כל מטרה לאומית, ומזה זמן רב מדי אין לנו מטרות לאומיות, ולשרוד מול המשכנתא זו לא מטרה. גאווה לאומית, התגייסות למען מטרה אחת חשובה, לאומית וגדולה מאיתנו האישיים, זה לגמרי חלק מזהות לאומית. מהמטרה הזו נגזור את הדיבידנדים הלאומיים. נשקיע מחדש בחינוך גבוהה כי צריך הרבה מדענים, ולא רק באפליקציות לאייפון. נשקיע בחינוך גבוהה על ידי מענקים ןתמריצים ללימודים גבוהים משוייכים לפרוייקט הזה. נחזיר הביתה את טובי המוחות שברחו מכאן, אפילו במחיר משכורות גבוהות מאוד, דיור זול והפרחת השממה. נעשה את מה שאנחנו עושים הכי טוב, נדמיין ונייצר פטנטים, מוצרים הנדסיים, כימיים אולי אפילו ביולוגיים שישרדו מסע ארוך בחלל, כמיטב החולמים בהוליווד. נניח ותוך כדי המאמצים הללו נצליח למצוא מקורות אנרגיה חדשים למען הטיסה הזו, ואחרות. רק נניח, ואני בטוח במיליון אחוז שנצליח. מסביב לכל התעשייה הזו נקבל אלפי משרות ותעשיות משנה. הכלכלה תפרח, ולו רק כי אנחנו משקיעים בה עבור מטרה ארוכת טווח. על זה נזכור כי פיננסית, לחברות בינלאומיות קל לתכנן השקעות כאלו. הכסף שיזרום לכאן עבור השתתפות בפרויקט הזה יהיה גדול יותר ממה שהושקע בהיי טק (תחשבו על כל הרווחים שנקבל מהפטנטים שלנו). בעסקים כולם ישכחו את הדיפלומטיה ויבואו להשתתף. אני יודע, החיוך הקטן שלכם עכשיו אומר "איזה אהבל, חמוד לפנטז אבל אהבל. לעולם זה לא יקרה כאן, ומי בכלל רוצה לטוס לחלל? חנון זה מה שיש לו בראש". (נכון, וגם לפגוש חייזרים יש לי בראש, אני עוד אוכיח שהם בנו את הפירמידות, מעבר להכחשות הממשלות שמסתירות את האמת מאיתנו!!). תשאלו את עצמכם, למה לא בעצם??!

לפני כך וכך שנים בערך 63 ויותר לא הייתה לנו מדינה. אני מקווה שאתם זוכרים היסטוריה. היו כאן רחובות עם שמות האנשים שחלמו על המדינה, היה להם חזון. חלקם הגדול נפטר בדרך להגשמת החלום, חלק אחר הקים ערים גדולות, ייבש ביצות, בנינו מחדש את ירושלים. נמלי ים, תנובה, חלמנו בגדול, הקמנו מדינה בלי כסף, יש לנו מכון ויצמן, טכניון ואוניברסיטאות. מהחלומות על נהר הירדן נולדה חברת חשמל, יצרנו חברה חדשה וייחודית, בקיבוצים. החלטנו להפריח את השממה עם המוביל הארצי. הכל נולד מתוך רעיונות, צורך, אין ברירה. היה פעם זיק בעיניים שאין מופרע ממנו, ואין לא יכול או לא רוצה. לא ויתרנו. אז למה אנחנו לא מפנטזים בגדול?

ולא לשכוח, אני יושב ליד הטייס בהמראה הראשונה.


הייתי חייב, נו, זה מתבקש (חודשים שאני מחפש פוסט לתמונה הזאת)

********** קליק על שתף וזה בפייסבוק שלכם ************    

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. מיכה טני הגיב:

  אני בעיה, אני (וזה דווקא בהקשר לכותרת של הבלוג שלך) – בעד. ככה.
  ואני מוכן להשקיע את הזמן שלי להיות הטייס 😉

 2. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 3. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 4. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 5. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 6. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 7. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 8. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 9. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 10. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 11. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 12. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 13. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 14. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 15. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 16. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 17. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 18. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 19. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 20. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 21. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 22. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) 32.186213 34.896784 תודה ששיתפתם!!!MoreפייסבוקטוויטרLinkedInדוא"ללהדפיסDiggRedditStumbleUponLike this:אהבתיBe the first to like this post. קטגוריות: המחזה לאדיר מילר, לא! רק סקס. תגים:Love, Naked Truth, אדיר מילר, האחת, האמת, סיפורים, סקס, תשובות תגובות (0) טרקבאקים (0) השאירו תגובה טראקבאק […]

 23. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 24. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 25. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

 26. […] תוכנית החלל הישראלית!!! פנטזיה סודית… (colaholic1972.wordpress.com) […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s