תודו שזה מזכיר את המערכון של ארץ נהדרת בתוכנית הסיום 🙂 (Yנט)

קארמה: "…הנו מושג פילוסופי שמתאר מחזור מלא של יחסי סיבה-תוצאה. זהו סך כל מעשיו של האדם – בעבר בהווה ובעתיד. השפעתם המצטברת של המעשים משפיעה באופן ישיר על המציאות – ומכך משתמעת אחריותו האישית של כל אחד על חייו…". וויקיפדיה. אני מאמין גדול בקארמה ובדהרמה. הקארמה של האחים עופר תפסה אותם למטה ביד גדולה עם עור מחוספס, ולוחצת חזק. לדעתי נסתם הגולל על המשפחה הזו. אין כסף בעולם שיציל אותם מנקמנותו של הממשל האמריקאי. תרשמו טוב, אבל לפני יומיים נסגר ערוץ הכסף של האחים עופר בחסות מדינת ישראל. הגילויים של האמריקאים בוודאי מגובים באלפי מסמכים, ראיות ועובדות. נוסיף למדורת הנפט הזו את הגילויים של כלכליסט מהבוקר ושאר הגילויים שיגיעו בימים הקרובים, בין אם הם חוקיים ובין אם לא, הנפט המזוקק שלהם יישרף מהר מאוד. הקארמה שנתנה להם את אוצרות המדינה, בנזיד עדשים, באה לסיבוב נוסף. הם רק ליכלכו את הצלחת, תוך השפרצת בוץ בפרצוף העם והבריאות שלו. עכשיו הם נפלו, וזה יהיה מלווה ברעש גדול. מעניין מה רמת החשיפה של "המוסדיים", אלו שמשחקים בבורסה עם כספי הביטוח והפנסיה שלנו. השאלה היא מה המכה שהם יחטפו? ונגזרת מכך אנחנו, בעלי הפנסיה שמממנת את האחים עופר. שלי יחימוביץ' היא מלכה, יאכלו את הלב הקנאים. אל תשכחו להודות לביבי על משחקי הפנסיה שלכם.

המורים נדפקו שוב. עבדו עליהם עם עליית שכר פיקטיבית של חמישים אחוז. כל עוד הם מקבלים פחות לשעת עבודה, קרי עובדים יותר, הם נדפקו. אין כאן מהפיכת חינוך אמיתית. אין לי כוח לשקרים המעושים של הממשלה הגרועה הזו, וחבל לי שאנשים הגונים בתחילת דרכם, כאלו שבאמת חשבתי שיצליחו להיות שונים, נופלים בדרך. אני מתכוון לשר סער לדוגמה. איפה השינוי העמוק בחינוך בישראל אחרי המגה צונאמי על שם לבנת? תרשום תרשום:

  1. ליישם את חוק יום חינוך ארוך בכל הארץ
  2. קריאה-כתיבה וחשבון מתחילים בטרום חובה (גן ילדים לשר שמתקשה)
  3. לומדים 10 שנות לימוד ומתחילים אוניברסיטה בגיל 16 לאל בגרות אלא מבחני קבלה או 12 שנות לימוד ותעודת בגרות
  4. לומדים שתי שפות זרות לבגרות 5 יחידות כל אחת, כולל 8 יחידות בגרות בעברית
  5. חינוך לספורט וחיים בריאים. ליגות חטיבות ותיכונים ענפות מכל ענפי הספורט. חובה להשתתף אחרת אין תמריצים לבי"ס
  6. חובת אזרחות בתיכונים לשנתיים ימים: התנדבות במסגרת מוכרת!!

ולא רק המורים נדפקו. כואב הלב על העו"ס שחטפו מכל כיוון, במיוחד מהישבן, כל כך חזק, שעד עכשיו הם בסחרחורת ולא יודעים איך להגיב. למה? ראיתם את הדרישות והמענקים של רבני היישובים? או במקרה את תלושי הסטייקים של עובדי נמל אשדוד. זה למה. הכי אומללים אלו הרופאים, נקרעים בין שְׁבוּעַת הִיפּוֹקְרָטֵס, Hippocratic oath, לבין הזכות לחיות בכבוד. גם הם ראו את הרבנים והסטייקים, נחנקים ובוכים. הבעיה של כל אותם עובדי מדינה שלא מאוגדים בוועד אימתני, היא בעיית הנחמדות. הם כן נחמדים ולכן נכשלים. הגיע הזמן שיתנהגו בשביתה כבשביתה, ויהיו לא נחמדים. אחרי שלושה ימים ללא אף רופא או אחות בבית החולים, הם יקבלו את כל מה שמגיע להם ויותר. רק שיחליטו איך עושים ומתי. המצב היום רק פוגע בכולם לאורך זמן ארוך מדי. עוד יאשימו אותם ברצח מכוון של חולים. אופס, שטייניץ וצוותו כבר האשימו.

יהיו לנו דיבורי משט טורקי השבוע, ההכנות בעיצומן. מכיוון שאין יותר מצור על עזה, והם חיים מהבוקר מול המצרים ככל העמים, הרי שאין סיבה למשט להגיע. שיעצור במצרים. השאלה היא אם יש לנו את התבונה הפוליטית לנהל את המשט הזה שיתנהל בדיוק כך? בין ליברמן לברק, אין לנו. טוב שהמצרים פתחו את המעבר. מוריד לנו קוף גדול מהמצפון ונותן לנו אחלה סיבה להתכונן למלחמת עזה השנייה, כנדרש. אני לא מבין את הפחד הדמגוגי של ממשלת נתניהו והימין, מהמחבלים שבעזה. "יכנסו אמצעי לחימה חדישים", אפשר לחשוב שהם חיכו לרגע הזה. אם היו נותנים לצה"ל לעבוד במלוא הכוח, אז לא היו צריכים אמצעי לחימה בעזה. החמאס היה מפחד, ופחד זה אמצעי הלחימה הטוב ביותר שקיים מאז ומעולם. תשאלו את נאסראללה. בהמשך לדיבורים השבוע, אז יהיו הרבה יותר בגל"צ. מחליפים להם מפקד סורר, שלא הקשיב לנפוליאון הקטן. מצד שני, אם אני הבוס גם אני רוצה שיעשו כדבריי. מכל כיוון של צדק, הביצוע גרוע כתמיד, ממש אופייני לברק, אז למדנו לסלוח. זה ברק. הכל עבר בשקט. לדעתי אין מקום לגל"צ על חשבון תקציב צה"ל, ובתפעול חיילים. שיפריטו את התחנה. לא רוצה לשלם על רדיו כמו על טלוויזיה. שיבגרו בדרך את הערוץ הראשון.

התקנות החדשות נגד מעשנים הם דרקוניות וצודקות! הגיע הזמן להחיל מס בריאות פרוגרסיבי נגד מעשנים, נרקומנים ואלכוהוליסטים. אני לא צריך לשלם על נזקי הבריאות שלהם, שהם ישלמו. ביום שזה יקרה, אחוז החולים ממחלות עצמאיות, ירד בחצי לפחות. כאשר כל בקבוק וודקה יעלה עוד מאה ₪ במיסים, והמשכורת תיעלם תחת מס הבריאות, הכל ישתנה. הגיע הזמן לאחריות אישית גם במקרה הזה, כמו במקרים אחרים. הייתי גם שם את תמונות הזוועה שיש באינדונזיה ותאילנד על קופסאות סיגריות. מחלות קשות מצולמות, גופות פתוחות לחלל הבטן השחורה מעישון, סרטן בגרון ובחניכיים, בעיות קשות אחרות בגפיים, דימומים, בשר רקוב, חורים בגרון לאוויר, ומה לא. גועל נפש טהור. ככה באמת המחלה מעישון נראית.

ולבסוף, מזל טוב לאלופה הראשונה בצה"ל, אחרי 63 שנות קיומיינו, מצאנו שגם אישה יכולה להיות בדרגת אלוף. יש עוד כמה משרות במשק שמחכות לנס הזה. מעט מדי ומאוחר מדי מעולם לא היה נדוש כל כך.


בקטנה: מי מהמר נגדי שתחקיר המים של כולבוטק לא יוליד כלום? 

********** קליק על שתף וזה בפייסבוק שלכם ************    

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s