כולם צודקים בטענות בעד ונגד השלום. כולם כולם, ובגלל שכולם צודקים לעולם לא יהיה כאן שלום. אנחנו לא אוהבים להיות פראיירים, לוזרים, לכן לצד שלנו אסור להפסיד בטענות לצד שלהם, כי אז או שיהיה שלום על אפינו והפחדותינו או שלא יהיה שלום על אפינו ותקוותינו הוורודות. כולם צודקים. שויין, כמעט כולם. ברור שהקיצוניים צודקים תמיד, כי הם, רק הם, רואים את האמת הנסתרת מעיני העם. להם יש את הראייה הברורה והשקופה, זו שחודרת מבעד לכל ההצגות, השקרים, הסיפורים והתרגילים. הם רואים ישר את האמת הטהורה. למה אנחנו לא מאמינים להם, שהרי הם, הם בלבד, יחידי הסגולה שהתברכו ביכולת המופלאה הזו, ורק כאן כדאי להאיר לנו את הדרך, שלהם כמובן. בלתי מובן. גם בעליל.

הימין רואה את האמת הטהורה. קיצוני או לא, היום נראה לי שאין ימין לא קיצוני, אבל קיצוני זו הגדרה של שמאלנים. יש ימין, שונאים שמאלנים ונגד חלוקת ארץ אבותינו. יש סהרוריים יותר, קיצוניים יותר על כי אלימות זו אושיה חשובה בעולם. אלימות אידיאולוגית שמתורגמת לפיזית, נגד מי שהוא לא הם. בספר הספרים נאמר, ובשלל ספרים קדושים אחרים, כי זו הארץ שלנו. אלוהים שלנו קבע והביא את העם ממצרים דרך סיני עד שערי הר נבו. הביא וזהו. זה שלנו. במקרה ביום הגעתנו, היו כאן שבטים אחרים, ערים, אנשים, חיים ותרבויות, אשר באבחה חדה לא נחשבים יותר, כי אלוהים, שלנו, אמר. אפילו אם האלוהים שלהם אמר אחרת (או כמה אלוהים שלהם אמרו אחרת), האלוהים שלנו הכי גדול וחזק, ואנחנו יודעים מי מנצח. אז בגבולות הגיאוגרפיים זה שלנו, אפילו שאת רמת הגולן לקחנו מהסורים רק לפני כמה שנים בודדות יחסית ליציאת מצריים. ז'תומרת, לקחנו חזרה, זה היה שלנו מלכתחילה. אולי נגיע לכוש, אבל בדרך, אם אנחנו כובשים גם את הודו, אז עשרים הדונם צפונית לטאג' מאהל, הם שלי!!

הימין מתריע על מדינת טרור, חמאסטאן, חיזבאללהלנד, איראניה הקטנה, מרחק אוטובוס מכפר סבא, זה די מפחיד. בחיי מפחיד. כי הם, הערבים הרעים, מחכים רק לרגע הזה בשביל לירות קסאמים על כפר סבא. עד היום הם לא יכולים, אבל מיום יבוא השלום, הם יצליחו. כמובן שלא היו פיגועים לפני שביבי החזיר שטחים, ויהיו רק אחרי, אז מוטב שנקשיב סופכלסוף, ונאמין להם. הם רק מצילים אותנו מאבדון. עדיף להיות כובש נחמד, מאשר עם מוכה גורל. לעומת ההפחדה הזו יש את הפחדת השמאל הידוע לשמצה, כי רק בגלל החיוך הכובש של הכובש (שלנו…), העולם כולו שונא אותנו, אפילו הנחמדים שיש במחסומים בשישי. צדקת הדרך של השמאל מסבירה יפה למדי, ובנחמדות אופיינית, כי הכיבוש הוא אם הצרות הקיומיות שלנו, וככובש אכזר עם חיוך, לעולם לא נהיה ככל העמים. גם לשמאל יש קיצוניים סהרוריים, אלימים ביותר, אבל אלימים מילולית, פיזית עדיין זה לא קרה. הקיצוניים של השמאל חותרים נגד המדינה, רוצים להחזיר שטחים מיידית בלי תמורה, בלי בטחון לעם, בלי מחשבה והיגיון. להחזיר, להחזיר, להחזיר תמורת שלום. הס מלהזכיר את המשוגעים שם שרוצים לשחרר את גלעד שליט תמורת כל מחיר, יימח שמם של המחבלים שישוחררו. הם לא חושבים לשנייה על אלפי הישראלי שיירצחו בפיגועים, שכמובן יחודשו מיידית לאחר השחרור המיוחל, במהרה בימינו. כולם לא שפויים. כולם. השמאל אוהב ערבים, ורק אותם. כל התל אביבים האלה….

זה לא ייפתר כל כך מהר בין שני צדדים צודקים וצדקניים, כל כך. הבעיה כפי שאני רואה אותה, נחה בין צעקות הימין לצווחות השמאל. אם לרגע אחד נעצור ונשאל את הצדדים, מהו הפתרון לבעיה, מה אתם חושבים שיענו לנו? את הימין נשאל מה הפתרון שלך לשלום, שהרי גם בימין אומרים שצריך שלום. מה הפתרון של הימין להפסיק להיות עם כובש? אם לא נחזיר את השטחים, אלא נספח אותם באופן רישמי עם אישור אומות העולם, מה יקרה לתושבים הפלשתינים שם? נעביר אותם לירדן, כי בטח הירדנים מחכים להם בזרועות פתוחות, או שפשוט נרצח אותם בקברי אחים או שכולם יהפכו להיות אזרחי המדינה ובבת אחת הדמוגרפיה שלנו תגדל בשני מיליון פלשתינים, ערבים מוסלמים, ישמור השם? אז מה הפתרון של הימין? ואני לא רוצה לדעת מה אסור לעשות. את זה אני יודע מימים ימימה. אסור להחזיר, אסור לעשות, אסור לתת, אסור לוותר, אסור להרפות. אסור אני כבר יודע. מה הפתרון??!! שמישהו ישאל כבר מה הפתרון שלהם!!!

גם לשמאל אין פתרון. לצווח בקולי קולות שלום-שלום-שלום בכל מחיר, ובלי תמורה זה שווה ערך מוחלט לאסור של הימין. "בלי שלום לא יהיה _______________…", תשלימו לבד. המצב בשטחים לא רע כמו שמתארים אותו, אין שם משבר הומניטרי, אין רעב, יש להם עבודה (ומצוקת עבודה יש בכל מקום), בונים ערים, יש פרלמנט, יש מסעדות, בתי קפה, קזינו, הימורים וזונות, שחיתות לרוב, ממש ככל העמים, אפילו דומים מדי לשכנים שלהם הקרובים לים. לתת להם מדינה ויבוא שלום, זה פתרון שכבר נכשל באוסלו. הרעיון של אוסלו היה נכון, אבל למדנו עם השנים כי אין באמת פרטנר לשלום בצד השני, והיו לנו מנהיגים שנתנו להם כבר הכל, כולל חלקים מירושלים. אי אפשר לצווח שלום, בלי תנאים, ערבויות, מדינות שמפקחות, פתרון לפליטים (אין כבר פליטים של 48', אבל אני מוכן להדדיות בנושא, שיחזירו לנו את כל מה ששדדו מיהודי ארצות ערב, כולל הנדל"ן). מה עם הביטחון? יש לשמאל פתרון למנגנוני הגנה ביטחוניים? לא עברנו מאות נרצחים בפעולות טרור לאחר אוסלו? עברנו, ואנחנו לא רוצים לעבור שוב. אז תפסיקו לצרוח שלום, בלי פתרון כולל. זו מרבית הבעיה של השמאל, בעיקר השמאל של מר"צ ושמאלה קיצוני ממנו. הם תמיד מדברים בדאגה גדולה לפלשתינים, אבל לא נשמעים בדאגה שווה כלפי הישראלים. אם הם היו דואגים לאזרחי ישראל כמו שהם דואגים לאזרחי פלשתין (האישור לאזרחות מגיע בספטמבר), השמאל הפוליטי בארץ, בלי טיבי בואך זועבי כמובן, היה מקבל חזרה את הלגיטימיות שאבדה לו היום.

אז מה הפתרון שלכם?! ותשמיעו לי רק פתרון. נשאר רק לדמיין מה יהיה אחריכם…

Imagine: John Lennon

Imagine all the people, living life in peace

You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one

….

********** קליק על שתף וזה בפייסבוק שלכם ************    

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. זיו,

  החלוקה של ימין ושמאל קיצוני או מרכזי היא לא רלוונטית להבנת הפתרון.

  עברתי תהליך ממושך בהקשר לסכסוך הערבי ישראלי שבו הקפדתי להתבונן על הכל מחדש, לשקול איך לקרוא לדברים, להכיר את העובדות והנתונים, ורק אז הרשיתי לעצמי להתנסח בעניין.

  אני לא יודע מה יביא שלום, אבל אני יודע מה לא יביא שלום:
  ססמאות
  בורות
  תגיות
  ציפיות לא ריאליות

  הסכסוך הערבי ישראלי קיבל בעשורים האחרונים כל מיני פרשנויות והסברים והצעות, שהמרחק ביניהם ובין המציאות, מונע מרבים וטובים להתחיל לחשוב על העניין בהגיון ובאופן מציאותי. כל נייר שייחתם כאן וכל פרס נובל שיצטלם לא יעצרו את מעגל ההרוגים החדש…עד שלא נתבגר ונהפוך למציאותיים.

  בסופו של יום ההגיון והמוסר התחברו אצלי לעמדה- אני לא יודע אם היא פתרון, אבל היא עמדה שממנה אפשר לפעול הלאה.

  • זיו הגיב:

   אני מסכים שהחלוקה לא רלוונטית להבנת הפתרון, אבל הפתרון מתרחק בגלל הקיצוניות. הם צעקנים גדולים, ומשום מה בשנים האחרונות אצלינו, הממשלה מפחדת כשצועקים עליה. אני בטוח ששלום יבוא רק שיהיה רצון להביא שלום, וזה אומר ויתורים בשני הצדדים. לטעמי, יש היום יותר מדי מעורבים שמרוויחים יותר מדי כסף מהתהליך עצמו ומהמצב הקיים, אז למה לאבד את מה שיש.
   אל תשכח שיש הרבה מאוד הרוגים גם בצד השני. יש חפים מפשע בכל מקום, ומעגל הרוגים ייעצר רק עם ממשלות נחושות. עראפאת היה נחוש להרוג. אולי זה שיבוא אחרי אבו מאזן, יהיה נחוש לחיות.

   המציאות קשה, כי אבדנו את ההקשבה. אנחנו אטומים לפתרון, רק ללא פתרון. אני לא מרגיש נכונות לשלום אצל אף אחד ממפקדי הממשלות.

 2. באסה שאי אפשר לערוך – לסמוך עליך שסדר פה ושם ?
  🙂

 3. […] פול טיים ג'וב. בתוך זה היא עוד הוסיפה כי זה מאבק של שמאלנים-אשכנזים-לבנים (נשבע לכם!), כאילו בהתנחלויות חיים רק […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s