סופו של כל רוצח. איזו תמונה שמחה.

אין לי מושג על איזו הצלחה כבירה, אדירה, גדולה וענקית של המודיעין האמריקאי, כולם מהללים ומשבחים היום. האמריקאים במשך שנים ארוכות ומוטעות בנויים על מודיעין טכנולוגי סופר דופר מתקדם, בעל הכותרת הרחבה של סיגינט, SIGINT: Signals Intelligence, והזניחו לחלוטין את המקור האנושי שכוחות הביטחון הישראליים לא עובדים בלעדיו בשום נקודה על הכוכב שלנו. זה נקרא יומינט HUMINT: Human Intelligence. במשך שנים אמרנו להם שהם צריכים מקורות מידע אנושיים וציטוטים אלקטרוניים לא יעזרו להם להתקדם יותר מדי. היום התבשרנו בשמחה גדולה, על חיסולו של הארכי טרוריסט אוסאמה בין לאדן. לפי הפרסומים של הממשל האמריקאי, לאובמה היה מזל גדול בחיסולו, שכן באוגוסט 2010 הגיע מידע משני טרוריסטים שנתפסו על מוביל סחורה כלשהי, לתוך מתחם ענק ומבוצר בפרבר נידח באיסלמאבאד. עקבו, מצאו וגילו את אוסאמה, התייעצו ארוכות וחיסלו. ממש כפי שנדרש מכוחות מיוחדים מאוד ומוצלחים ביותר. שאפו למצבע הנקי כולל ההחלטה להשמיד מסוק על הקרקע. מגיע לחיילים, וצל"ש מיוחד לראשון שדפק לו כדור בראש.

אבל בתוך כל הסיפור הזה מתחבאת תמונה מאוד מאוד מדאיגה. מאוד מאוד מאוד. הבית המבוצר, הענק עד פי שמונה מגודל בית אחר באזור, מבודד קצת, בעל חומות גבוהות למדי של עד שישה מטרים כולל גדרות תיל ושומרים כל הזמן, התחיל להיבנות בשנת 2005. אחרי הנחה, נניח שאוסאמה קיבל טופס ארבע רק לפני שלוש שנים, היו קצת בעיות עם החימום של הג'אקוזי, בטח קבלן ישראלי. אם נכניס למשוואה הזו את היכולות הטכנולוגיות המהממות של האמריקאים, היכולת שלהם לפתור את הסודוקו היומי בעיתון "לשומר" שיש לבחוריו של אוסאמה, ישירות מהציפורים שבשמיים (לווינים כמובן), אז אני שואל, למה לקח למודיעין האמריקאי כל כך הרבה שנים לא לגלות את הבניין המיוחד הזה, שבולט לעיני כל מכל תצלום לוויני קיים?!?!?!!!??!!!! הרי הם מצלמים בלייב את האזור כולו. איפה מחלקות האיסוף והמחקר המודיעיני שלהם?! חמש שנים הם לא ראו שבונים להם מבצר מבוטן מתחת לאף?! זה ביזיון. נקודה. כישלון מוחלט של המחלקות האחראיות, כישלון מוחלט עוד יותר, אם זה אפשרי, של כל תפיסת המודיעין האמריקאי כי רק אמצעים אלקטרוניים שולטים בשדה הקרב המודיעיני של היום. לו הם היו מפעילים רשת סוכנים בבירה הפקיסטנית, אפילו סתם שוחד טוב לממשל שם שאיתו הם מנהלים רומן אסור שנים ארוכות, בטוח היו מוצאים את מוביל הסחורה הזה לפני שנים, ולא מחכים לשני טרוריסטים שיפתחו את הפה.

האמת, אני חכם קצת לאחר מעשה, אבל בתחילת שנות האלפיים, חיזבאללה בנה בדרום לבנון די הרבה בונקרים מבוצרים וחמושים מתחת לאדמה ומתחת לאף של צה"ל. רק בקיץ 2006 גילינו אותם, וגם גילינו רטרו איך בנו אותם.ץ היום אנחנו חכמים יותר. אני משוכנע כי האמריקאים קיבלו את התחקירים שלנו, את המסקנות, את ההדרכה ואת הידע שצברנו. אז אולי מתת לאדמה הם יכולים לגלות, אבל זה לא ממש מתחת לאדמה. למזלו של אובמה הטרוריסטים האלו נתפסו, "נחקרו", דיברו וזימרו במשמרת שלו. הוא האיש שייזכר כי חיסל את בין לאדן. למזלו וצריך מזל בחיים. קצת יותר תשומת לב, או מנהיג פחות טיפש מבוש, היה מביא את התוצאות האלו לפני שנים. בוש כנראה בזבז את מלאי המזל שלו ביום הבחירות. אובמה הגיע היום הכי קרוב שאפשר במצבו של המשק האמריקאי לכהונה שנייה. כבר כתבתי כי חיסולו של אוסאמה זה מה שיציל לו את המשרה, אבל עכשיו אני עוד תוהה האם זה יקרה. גל הפטריוטיזם יעבור עד הבחירות רק כי יש עוד הרבה זמן, ואני מהמר כי גם זה לא יעזור לו להיבחר בשנית.

תורת הלחימה הצבאית ישראלית מלמדת כי כוחות ערביים נלחמים כאשר המפקד נמצא מאחור וחייליו לפנים. אי שם בבה"ד 1. כל תחקיר על כל אירוע, מבצע, קרב ומלחמה, מאוששים היטב את תורת הלחימה הערבית-מוסלמית הזו. לדוגמה אנחנו רואים את החמאס והחיזבאללה, יורים מכנסיות, גני ילדים, גן חיות, בתי חולים, מרפסות של דירות והעיקר מאחורי חומת מגן חיה, אנושית, אזרחית, בלתי מעורבת ואומללה. בין לאדן או מישהו ממקורביו התחבא מאחורי אישה אחת. שניהם נהרגו, יהיה על זה תחקיר באו"ם?! טיבי יאשים את אובמה ברצח של חפים מפשע?! ניחא. נזק משני זעיר ומקובל ברדיפה אחרי ארכי טרוריסט. הבעיה היא שאובמה עדיין מתעקש לא לראות את כל התמונה, ומבחין בין טרור אחד למשנהו. בין לאדן טרוריסט, אחרים לא. גם ההבחנה כי יש טרור איסלאמי, לא מקובלת עליו. מבחינתו יש טרור אישי, לא תרבותי, מדינתי. כולנו סובלים מזה. קדאפי טרוריסט מסוכן ורוצח המונים עדיין חי, יחד עם החבר הנאמן אסד והפטרון הגמד האיראני, אחמדינג'אד.

הנייבי האמריקאי הודיע כי את גופתו של בין לאדן נתנו מאכל לדגים שבים, כי לפי חוקי האיסלאם הוא צריך להיקבר תוך יממה, וזה היה הכי קרוב שהם מצאו. ים עמוק. לשמור על ערכי דת של ארכי טרוריסט זה נשמע לכם מטומטם כמו שזה נשמע לי?!


תודה למאקו לתמונה

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. מ. הגיב:

  מעולה!!!

 2. דודו.א. הגיב:

  בקשר לקבורה בים?… שופרא דשופרא. אני מוותר סמלית על החמין של שבת לכבוד הגאונות המינורית של להשליך אותו כמאכל לדיונונים.
  אין קבר לעלות אליו לרגל. לא יכולתי לחשוב על פתרון יותר טוב לכל המהומה על לא מאומה הזו של לחסל את הארכיטרוריסט הנ"ל.
  אחד כל 10 שנים… זה ממוצע טוב ביחס לאמריקאים?… צריך גם להחשיב את סדאם.
  בראיה לטווח רחוק, ובראיה לעבר הדי קרוב, האמריקאים עושים אחלה עבודה…

  בכל אופן, מי שעיניו בראשו, ועל הדרך עיניו ראו גם את זייצגייסט בראיה ביקורתית ורציונאלית אם היה להן זמן, ואפילו שמעו/ראו את ג'ורג' קרלין הנהדר, יודע שזה הכל… איך אומרים במילים פשוטות?… חרטה.
  ולא ניכנס לזה, כי היריעה קצרה מלפרט (וזה לבדו אחלה של תירוץ).

  • זיו הגיב:

   בכלל לא היו לי תלונות כנגד הקבורה בים. הבעיה שלי הייתה עם התירוץ הראשוני שלהם על כי הם דאגו לו לקבורה בהתאם למנהגי הדת המוסלמית, תוך 24 שעות. מה לאמריקאים פתאום לדאוג למנהגי הדת של ארכי טרוריסט?! אין לו דת, אין צורך לדאוג למנהגים ולתירוצים ילדותיים.
   אני בעד הקבורה בים כולל לחתוך לחתיכות קטנות שלא ייתקע לדגים בגרון , והיו יכולים לעטוף גם בביקון את גופתו.

   סדאם חוסל רק כי הרגיז את בוש האבא, לא על שום דבר אחר. לחסל אותו זה בדיוק השאלה למה לא מחסלים את קדאפי, אסד, היטלר הקטן או רוצחים-שליטים ערביים אחרים? הוא זכה ביושר לתואר בר מינן , אבל גם האחרים זכאים מסיבות דומות אם לא חמורות יותר. להם לא עושים כלום, פוליטיקה פנימית של בחירות. לדעתי האמריקאים לא עושים די, בשום טווח. וכמו שאמרת, חרטה.

   (עידכנתי קלות את השורה האחרונה בפוסט)

 3. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 4. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 5. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 6. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 7. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 8. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 9. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 10. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 11. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 12. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 13. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

 14. […] בין לאדן. לפעמים צריך גרם של מזל (colaholic1972.wordpress.com) […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s