איזה קטעים פה וואואוווו. בשאר: תמיד אהבתי את שנת 39!

זהו-זה בטח העתיקו את המשפט האלמותי הזה משיחה בן אסד המנוח לבנו הקטן, באחד מהרגעים האינטימיים שלהם. נו, זה שאסד הקטן קופץ על הברכיים של אסד האבא, ביד אחד אקדח קטן 0.22 כמו פיקות, ביד השנייה גלידה פיסטוק. כמה משרתים מוכי גורל מודים לאלוהי אסד על החסד הרבה שנתן להם לשרת אותו. סופרנוס בערבית. אסד ג'וניור, נשאר ג'וניור. רופא שיניים בעל רטוריקה מגוחכת, מצולמת ומוכחת ככזו, שנבחר מכורח מציאות פוליטית עולמית-מערבית, עבור "שמירה על יציבות השילטון". אובמה ממשיך דרכו של בוש ממשיך דרכו של קלינטון ממשיך דרכו של בוש, והלאה, היו ממשיכים לחיות באושר ונועם בידיעה כי השליטים הערביים החביבים עליהם ממשיכים לשלוט במדינתם, הכסף זורם בצינור המקביל לנפט, גבולות בטוחים מספיק בשביל לשמור על יציבות אזורית, בלי מלחמות פתע, אירגוני ביון שתולים היטב בכל מקום נדרש, כאילו נעקוב-נפקח-נעקוץ את איראן, והים אותו ים. חיים נוחים מספיק לטפל בבעיות כלכלה, ומדי פעם להסיט את האש לישראל, בעיקר כשלא נוח בסקרים.

אומללותם של האזרחים הלא קיימים, הביאה אותם למרוד עד הסוף המר, ללא פחד, רק עם הקרבה אישית. עגלת פירות בטוניס הציתה מיליארד בני אדם, לחפש את החופש הלא נודע. בועת המצוקה האנושית של פסבדו אזרחים, יותר כלואי מדינות ערב, אלו שאין להם אוכל, גם לא עבודה, בקושי חדר לגור בו, שמפחדים להפליץ שמא ייעלמו במרתפים חשוכים תחת עינויים רצחניים בעקבות הלשנה של נשמות טהורות, התפוצצה ברעש אדיר למנהיגי העולם החופשי-כמנהגו-נוהג, בפרצוף, ועכשיו כולם סופרים נזקים והנזקים הם בעיקר פיננסיים. ארה"ב ואירופה הקלאסית, אחת עשרה ימים לשניים עשר מדינות, מודאגות בעיקר ממיליארדי הדולרים שייעלמו מחשבונות בנק, רכישות של אג"חים מטורפים על ידי נסיכי הון שחור, מינראליים ומחצבי טבע שקיבלו בחצי חינם. הזרמת ההון תפסק, וברית הסינים-רוסיה תתחזק מאי פעם על חשבונם של האירופאים המנומסים. נשק זול לשלטונות חדשים, מאות מיליארדים פנויים בבנקים שלהם ל"עידוד השקעות" ובעיקר שליטה פוליטית היכן שלא הייתה. איראן די חזקה בדרום אמריקה, ואחרי שהאיראנים ייעלמו, ברוני האזור יחפשו משקיעים חדשים. הופ, הנה אחרי מדינות ערב ואפריקה, נשאר לסינים לכבוש את דרום אמריקה. זה פחד. פחד מאובדן הכוח.

אובמה, ה-מנהיג של העולם החופשי, כמובן בעיני העיתונות האמריקאית בלבד ועיתונאים בישראל, מתגלה כמשענת קנה רצוץ גם בנושאי פוליטיקה עולמיים. לא רק שאין לו מושג מה קורה מסביבו, אלא גם היועצים שלו לא מבינים דבר וחצי דבר. היום, לא תמצאו בארצות הברית של אמריקה את הפוליטיקה הגלובלית העדינה, המתוחכמת, הערמומית של פעם. אין להם את קיסינג'ר-שמעון פרס. אובמה לא יודע לנווט בין הטיפות בלי מטריה. הוא נרטב כל הזמן וזה כבר לא גשם. שאר מנהיגי אירופה הולכים אחריו. הם איבדו את השליטה ביחסים העולמיים, אין להם עם מי לדבר ועם אלו שכן נשארו הם לא ממש מדברים, כי לא ממש מקשיבים להם. מנהיגי ערב התגלו להיות בדיוק מה שאמרו, שאמרנו, עליהם עשרות שנים, אפילו הוליווד הייתה בצד הנכון. הם כולם רוצחים מטורפים במקרה הטוב, אבל זה לא מפריע לעולם לשפוט אותנו על הרג "בלתי מעורבים" שרק במקרה ירו מהמטבח שלהם מרגמות אל עבר ישראל, באותה מידה של רצח המונים מתועב וחסר עכבות. העולם צבוע, אז מה? ביד רפויה להפליא, ולשון עצורה, אובמה וחבריו מאיימים על אסד כי יעצרו לו את חשבונות הבנקים, והאנגלים אמרו לאסד דברים קשים כי כל העולם מסתכל עליו. וואלה. איזה דיאלוג מופלא של היגיון צרוף בתובנות מדיניות אל מול אסד, ילד פלא שנכבש בידי הצבא שלו ורוצח המונים מטורף. הדיאלוג שניצח את קדאפי! הרי הוא כבר לא בשלטון, נכון?

יש מדינות שלא איכפת לנו מהם, וזה בערך כל מה שלא מפחיד את אזרחי ישראל בדמגוגיה זולה בבחירות. קחו לדוגמה את טוניס ותשאלו את עצמכם האם המצב שם חידד במשהו את מצבכם הפוליטי? באמת היה איכפת לנו כל כך מהמצב בטוניס או שזה היה רק פרק נוסף בעלילות אלף לילה ולילה? טוניס לא מפחידה את בוחרי הימין, אז אין בה שימוש לדמגוגיה ישראלית-ביביהו טיפוסית. סוריה למשל, או איראן כתמיד, זו דמגוגיה עילאית, לכן היא בכותרות. כיף לנו לשמוח לאידו של אסד, ציר הרשע מול ישראל, ואין למעשה שמחה כשמחה לאיד. גם בית השואבה לא שמח ככה. העיתונים בעולם עמוסי ציטוטים של האנשים ברחוב הערבי, שקוראים להעמיד לדין את כמעט כל אחד שהיה אי פעם מקורב לשלטון מדינתם. מספיק לראות את קריאות המפגינים בסוריה, שקוראים להיכבש על ידי ישראל כי זה עדיף מאסד, בשביל להבין היטב כי גם הם יודעים מהי באמת הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. אצלינו, אחרי התקוממות של ערבים ישראלים לפני אחת עשרה שנים נהרגו אחת עשרה מפגינים וקמה ועדת חקירה ממלכתית. איזו מדינה ערבית תציע להם את החופש שישראל מציעה לאזרחיה? ובל נטעה, לביבי-ליברמן אין קשר לחופש הזה. על אפם וחמתם.

המרמרה בדרך אלינו בשנית. אם לא הייתי פתי, הייתי ציני שמאמין כי טורקיה שולחת את המשט בשביל לעזור לחברים הרוצחים הערבים המוסלמים, להפנות את אש התקשורת העולמית מכיוונם. אבל אני פתי, אז כנראה המרמרה באמת רוצה לעזור לעזתים המסכנים, הרעבים והאומללים. שאלתי למקורבים היא די פשוטה: חזרתם כבר מהדיוטי? התעדכנתם במצב? באמת אני לא מבין, למה לא למדנו כלום? למה אין פעילות נכונה נגד המשט הזה ומניעיו. שר ההסברה, אדלשטיין של ליברמן, עסוק מדי כמיטב הסיפורים הרבים שיש עליו? איפה הבוס שלו ושל שקרניהו? איפה ליברמן?! יש מבוגר אחראי בממשלה?

יבוא אותו מבוגר ויסביר איך הוא ייסד את מדינת פלשתין בספטמבר 2011

*********** אפשר לשתף בפייסבוק על ידי קליק על שתף ************            

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s