אחד מסמלי הקרטל

די!!! נמאס!! אי אפשר לנהל חיים תקינים במדינה של חאפרים ברישון משר התשתיות. מעשה שעדיין מתרחש. כך בדיוק אנו סובלים. עברנו לדירה חדשה (בשכירות, לא להתרגש, אין לי 2.3 מיליון ש"ח לחמישה חדרים בכפר סבא). ברביעי שעבר אמור היה להגיע טכנאי הגז של אמישראגז. בבוקר היום התקשרו להודיע כי הטכנאי עשה תאונה בערב שלפני (העיקר הבריאות), ועל כן כל ההתקנות מבוטלות להיום. אז מה אם עשינו תוכניות בעבודה, סידורים לילדים, להגיע, לחזור, להוציא, להסתדר? אז מה?! לאמישראגז אין טכנאי אחר באזור. אין טכנאי לגיבוי, אין עניין להתגבר. אז בשיא האדישות וחוסר העניין דחו אותו בגסות בשישה ימים, (כולל יום הביטול, רביעי) ליום שני בין השעה אחת לארבע, עם התראה של חצי שעה מראש. לא הסכמנו! רצינו לדבר עם אחראי והבטיחו שיחזרו אלינו בטלפון. אם הם מפשלים (מישהו מופתע?), למה אני צריך להישאר שישה ימים ללא גז??!!!! שיביאו טכנאי מטבריה באותו הערב או שיכניסו את העבודה אצלי בדחיפות למחרת בבוקר!! אבל לא באמישראגז. שם הרי חיים תחת רישיון הקרטל שמנפקת מדינת ישראל בניהולו וחסותו של שר התשתיות. מה בדיוק יעשו להם אם הם לא יגיעו או ידחו אותי נניח לעוד שלושה שבועות, בחלון הזמן הפנוי הבא שלהם?!?!! פשוט כלום. כלום לא יקרה. אני אזרח, צרכן, אפס חסר חשיבות. הכרטיס אשראי שלי חשוב, השאר לא.

לא חזרנו אלינו בטלפון, (שוב מישהו מופתע?!), ובשני ידענו שהם יבואו למרות שלא הצלחנו להתקמבן בעבודה כראוי. בשעה אחת וחצי קיבלנו טלפון מהטכנאי שהוא נמצא ממש בדירה ליד וכפי שקבענו, כמחצית השעה הוא אצלינו. בשעה חמישה לשלוש עזבתי חזרה למשרד. נחשו מי התקשר דקה אחרי שעזבתי את הדירה?! אחרי צעקות רבות, תוך יריקות עזות בפרצופי מצד הטכנאי, החוצפן עוד העז לשאול אותי אם אני מסכים שהוא יתקין את הגז מבלי שאני נמצא בדירה אלא רק בנוכחותו של בני בן התשע! (הוא נכנס באישורו של ילד בן תשע! כי הילד הרי ברור לכל, יודע לתת אישורים כאלו). סירבתי והעפתי אותו משם באופן מיידי. גם הבן שלי קיבל שיעור מחודש על הכנסת אורחים זרים הביתה ללא אישור טלפוני.

בשעה ארבע וחצי יצרתי קשר עם אמישראגז כפר סבא או רעננה, לא יודע בדיוק לפי המספר. ביקשתי את האחראי על ההתקנות והתבקשתי להמתין. אחרי שתי דקות חזרה אלי הפקידה שבקשה להמתין, ואמרה שהיא האחראית על הטכנאים. שוב צעקות רמות, היא בשלה ואני בשלי, כי הם קבעו בין אחת לארבע והטכנאי הגיע, ומעולם לא נקבעה לנו התראה של חצי שעה מראש (שקר וכזב, אבל כולכם מכירים את זה). הייתי פשוט צריך להמתין כמה שהם רוצים עד תום חלון הזמן. העובדה שהגעתי בזמן מרגע שהטכנאי התקשר להודיע, אינה חשובה או בכלל רלוונטית לפקידה הנ"ל, שדרך אגב לא הזדהתה בשם. גם היה מקובל עליה לחלוטין כי טכנאי גז נכנס אלינו הביתה באישורו של ילד בן תשע, מבלי לבקש אישור על כך. דווקא את הטלפונים שלנו יש להם, אם תהיתם. גם התקנת גז בנוכחותו הבלעדית של הילד היה מקובל עליה לחלוטין. נכון לעכשיו, אין לנו גז, את 1700 ש"ח לחיבור הם כבר קיבלו, לא נקבע לנו זמן אחר להתקנה, שאני משוכנע כי גם אליו הם לא יגיעו. אז כסף הם לקחו, גז אין לנו.

שורש הבעיה בסיפור הזה, נעוץ בשר התשתיות הלואמיות, מר עוזי לנדאו, שנותן חסות ענפה ובלתי נגמרת לשוק קרטל חברות הגז, מעודד אותו להתנהג ככה, ומשמש כיו"ר שלו. אני כצרכן (עכשיו צרחן), לא יכול להחליף חברת גז. נקודה. לא יכול להביא עוד חברת גז אלינו לבניין ולבחור את העדפותי לספק. אני כבול באזיקים כואבים ומכאיבים לחברה אחת בלבד, לעולמי עד בדירה הנוכחית. אין לאף אחד במדינה הזו, שגר בבניין מגורים עם דיירים שכנים, את היכולת להחליף ספק גז. שוק של מאפייה מאורגנת ברשיון שר התשתיות, מוביל לכך שהאזורים מחולקים היטב, אין תחרות בחברות, אין לקוחות שעוברים, ואין להם רצון גם לקחת לקוחות מחברות אחרות. נניח ואתם עם שכניכם רוצים לעבור חברת גז, נסו לקבל הצעות מחיר מהמתחרים. לא תקבלו, לא יקחו מכם פרטים, ואולי אף יטרקו לכם את הטלפון. אל תפריעו למאפייה לעבוד.

שר התשתיות אינו ממנה מפקח עוצמתי לשוק דוגמת המפקח על הביטוח, אין טעם להתלונן כי אין מי שיקשיב או יעשה עם זה משהו, אין באמת קנסות לחברות, אין תחרות. אין מפקחים, אין בדיקות, אבל יש מערכת שילטונית מאורגת היטב לשרת את קרטל חברות הגז. שר התשתיות צריך להסביר לעם למה המצב הזה מתקיים ככה. למה אין פיקוח, למה אין נציבות נושכת לתלונות. איך מרשה לעצמו משרד ממשלתי לאשר כניסת טכנאים של חברות הנמצאות תחת אחריותו הישירה והבלעדית, לדירות של אזרחים, לטובת עבודות תחזוקה או התקנה כשאר אין מבוגר אחראי בבית, קרי מישהו מעל גיל 18?! למה אין חוקים בנושא? מה האינטרסים כאן שלא יהיו חוקים לנושא?!?! לי יש את הניחושים שלי, אבל אני אולי טועה. למה אתם חושבים שיש קרטל גז כל כך חזק, ושר תשתיות כל כך חלש ועלוב מולם? למה?

יש לי פתרון לכל הבעיה הזו של האין תחרות לבלוני גז עבור צרכנים בבניינים. זה חשוב למישהו ?!

»

 1. אפרת הגיב:

  באמת מרגיז, מעצבן ובכלל לא מפתיע, כולנו מכירים את ההתנהלות הזו לצערנו, זה חוזר על עצמו בהרבה הזדמנויות.
  אנחנו עברנו דירה לפני כשנה וחצי ואני יודעת שועד הבניין מנהל משא ומתן עם חברת גז אלטרנטיבית והוא אמר שהצליחו להוזיל עלויות בצורה משמעותית.
  אני לא ממש בעניינים של הגז כי התקנו כירים חשמליות ולא התחברנו בכלל לגז.
  אחרי שהתרגלתי לכיריים החשמליות אני מאוד מרוצה מהן, גם אסטטיות וגם עושות את העבודה, למרות, שנראה לי שמבחינת אנרגיה, זה יותר בזבזני מגז.
  בהצלחה בדירה החדשה ובמאבקך הצודק
  חג שמח

 2. […] העם הזה שוכח את מחירי החיים האחרים שלנו, קרי, חשמל, מים, גז, דלק, ארנונה, מיסים, כל מוצרי המזון, מדינת קרטל וההון […]

 3. […] אצל האין רגולטור. ישראל זה שוק של מונופולים ודואפולים, קרטלים בכל מקום שלא נענשים, כי אין רגולטור, ושם הכסף. רק שם […]

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  המונופול יוצר שירות גרוע . אמישראגז נוהגת בכוחונות באלימות בחוסר התחשבות כלפי לקוחותיה פשוט כי היא יכולה. גם עוד סניף של פזגז לא יפתור את הבעיה צריך שש שבע חברות גז שנכנסו ת לכל עיר ומייצרות תחרות. באילת יש את אמישראגז שעושה מה שבא לה. לך תתלונן…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s