לא עדיף לחמאס להתעסק עם זה?

עשרות אירועים מגה חשובים התרגשו עלינו בשבועות האחרונים, בין אם מקומיים כמו התסרוקת של שרה בלונדון לבין אזוריים כמו מהפיכות בסוריה, ועד עולמיים כמו יפן על סף אסון גרעיני. כולם כנראה, אבל קטונתי מלהבין, שווי ערך בעיתונות הישראלית. הררי המילים, האינטשים המודפסים והג'יגה בייטים הדיגיטליים חולפים מהעולם מאירוע לאירוע, מהר יותר מקצב הסיקור. העניין הוא שהאירועים בכלל לא נגמרו או הסתיימו, אלא רק בתחילתם, ונמצאים בהקפאה זמנית עד לשעת האין אירוע הבאה, וימלאו חללים חסרים ברצף האינפורמציה. לחילופין, אם יוחמרו, יחזרו לראש הכותרות. לרגע. האירועים האלו דומים בעיני כמו לתמונה של אנשים גולשים ברכבת הרים, בדיוק בתחילת הירידה העצומה, עם הצרחות והשיער מתנפנף לאחור, רק קפואים בזמן התמונה, ממתינים לאנטי-פריז.

אז בעולם יש בעיות. לא, באמת יש. לא בכאילו, באמת באמת. אפילו אמיתיות, לא סרט בוליוודי. יפן עדיין בקטסטרופה ענקית, שמחמירה מיום ליום, כך נדמה לפי הדיוויחים בתקשורת הזרה. מדינות ערב בפאניקה מוחלטת עם התגברות המהומות במדינות היותר אכזריות עלי אדמות, ואם שם זה מצליח אז מה יגידו חיידקי הביצות? קדאפי עדיין עומד גאה בשמלה חדשה. אמרתי לכם שהוא לא הולך סתם ככה, ואפילו באנגלית ניסיתי להצדיק. אסד נראה כמו ילד כאפות במסיבת סיום של חטיבת ביניים מחכה לתעודת הצטיינות. אבא שלו היה מתאבד אם הוא היה חי לראות את ביצועיו של יוצא חלציו. העולם לא שותק לנו, לא עוצר לרגע למנוחה קצרה בעניין ישראל והפלשתינים, כמה לא מפתיע, אותי לפחות. את הממשלה שלנו, בעיקר את רוה"מ זה מאוד מפתיע. האו"ם הכין הכרזת מדינת פלשתין בספטמבר 2011 (בטוח שליברמן וחבריו יקראו לזה ספטמבר השחור), ורוה"מ בונה על חופשה פרטית בג'נין, אבל מפוארת, עם ארוחת בוקר של חומוס מסבחה, וביצים לילדים עם סלט ירקות טרי.

הטרור מרים ראש ויורק לנו בפרצוף. טילים על אוטובוסים, מרגמות כל היום, פיגוע בירושלים, משפחה נשחטה. אצלינו עסוקים ביחסי ציבור עולמיים ושיווק התמונות ותוצאות הטרור במקום להתעסק בטיפול בטרור. ביבי, הידוע כסמנכ"ל המכירות של סלוני יוקרה, מנסה לשווק בעולם תמונות של משפחה שחוטה. זה בדיוק מה שנדרש מראש ממשלה לעשות. שם לרכז מאמצים. ברור שניכשל מול העולם. לעולם לא איכפת מאיתנו כי לנו יש ליברמן שאומר את מה שאסור לומר. ליברמן נידה את ישראל, ביבי לא נידה את ליברמן. הלך על ביבי, הלך עלינו. אחד לאחד הכישלון שלו כראש ממשלה בקדנציה הראשונה. לעומת חידלון הממשלה, ממש אמש או שניים, חגגנו הצלחה עולמית שנייה, יוצאת דופן, כיפת ברזל (IRON DOME) עשתה כיפה אדומה לחמאס. פגענו בטיל כלשהו בזמן מעופו הטרוריסטי אל אזרחים, וחיסלנו אותו. עובד לנו בטנקים, עובד באוויר של הערים הגדולות, ורק את המגה טיל חץ עדיין לא ראינו בזמן אמת. זה יגיע, אין לי ספק. מעבר להישג הטכנולוגי העצום, ושאפו ענק למהנדסים המהוללים, קצת מעציב לדעת שאלו תחומי ההצטיינות שלנו בשנים האחרונות ואולי בעשור הבא. מלחמת הפיל בעכבר לעולם לא תגמר. ברור לכל בר דעת כי הרוסים עובדים עכשיו במרץ למצוא טילים אנטי לאנטי טילים ישראלים. ואז אנחנו נשקיע שוב והם שוב, ושוב ושוב. מיליארדי דולרים ילכו לכלום. פשוט כלום, בזבוז כוח אדם קיצוני באיכותו העל, על שטויות. פשוט שטויות. תעשו שלום ולא נצטרך אנטי טילים! הנה רעיון לפרוייקט לאומי שמחבר טילים והנדסה: נבנה מושבה ישראלית על הירח בחללית ישראלית. הכסף יזרום לפיתוח לטובת האנושות. תנחשו כמה תגליות ופטנטים נמציא. אנחנו חזקים בהמצאות ופטנטים.

לעומת כותרות הבטחון והשחיתות, לטעמי, הסיפור הכי חשוב בשבוע החולף, נגיד שבועיים, הוא סיפורו של מעון אחד קטן בירושלים, מעון מעון "רעות", מעון ל-28 ילדים שחוו הזנחה קשה ביותר. המעון הזה, שעוסק בעבודה שרק קודש מסביר אותה היטב, עתיד להיסגר באוגוסט על ידי משרד הרווחה.ההחלטה התקבלה בגין אי עמידה בתקנים נדרשים מבחינת צפיפות ותברואה. המקום נראה לאנשי משרד הרווחה כלא מרווח וקטן מדי. אז סוגרים. ככה סתם. למה לא בעצם? בטח צריך את הכסף למעאכר כלשהו בירושלים. העמותה שמפעילה את המקום מוכנה לשפץ. משהו לא מאושר שם והכל תקוע. מעבר לסיפור העלוב הזה, שעיריית ירושלים יכולה לפתור בהינף אצבע קטנה (אם יש מקום למאות מבני דת…), יש סיפור מעצבן אחר. הממשלה לא בונה מעונות כאלו או מוצאת להם בניין ראוי למגורים. לסגור זה הפתרון המועדף. תקציב הרי לא חסר. אם לנהנתניהו יש חמישה דרקעס בממשלה כשרים בלי תיק שעולים לנו שלושה מיליון שקל לשנה, כל אחד, ועושים כלום, אפס, כלללללום, למה הרווחה לא מוצאת שלושה מיליון שקל למבנה חדש, להציל עשרים ושמונה ילדים, או חלילה יותר?! המיטה המפורסמת של שרה עלתה למעלה ממליון שקל לטיסה אחת. פרופורציות. זה היחס הישר בין חוסר המשילות, המנהיגות הממשלתי-אזרחית לבין החיים הפשוטים של עם ישראל. זה מאיר באור עצוב את הניתוק המוחלט בין הממשלה לעם.

אני לא יודע אם להמשיך להתרגז, להתעצבן, לצעוק או לכתוב. כל מילה מרגישה לי חלשה מדי, נטולת חיים בפני עצמה, רק כי הכל כבר נאמר, אתמול, שלשום, לפני שבוע, לפני ולפני ולפני. הכל. אין חדש בנושאי השחיתות, פשוט כולם מושחתים, והתגליות אמיצות וחקוקות באבן אבל, נו, לא ממש מרעישות, סליחה דרוקר. שרה רוצה מיטה זוגית בבואינג, ביבי רצה חופשה פרטית בריביירה, על חשבון הברון, שרה חיפשה מניקור בספא של משכורת מינימום (ברמה של עובד וולסטריט). די, נמאס. באמת נמאס מכם הפוליטיקאים. כולכם מושחתים. כ-ו-ל-כ-ם. התקנה לא תבוא מכוח החקירות או התגליות. כל עוד אין בושה ציבורית בשחיתות אלא גאווה ציבורית בשחיתות (בפשע, למה רק שחיתות?), אנחנו חיים באותם מי אפסיים פוליטיים. כל עוד טיפשותם של המצביעים תרים את ידם לבחור בפתק הקבוע של המושחת הידוע, ולא נבחר אחרים, עדיין כלום לא ישתנה. שינוי בהצבעה השבטית יתקיים רק לאחר שינוי בשיטת הבחירות. צפו לנאדה. גורנישט מיט גורנישט. עור הצבי בתועכס הפוליטיקאים זה הדבק החזק ביקום, וההסבר האולטמטיבי למה שינוי לא יהיה כאן. בשבוע הבא נראה את היועץ המשפטי לממשלה בודק את גובה האתנן לנתניהו עבור התפקיד. האם זה ייגמר בדוח ציבורי שלישי על נתניהו, ואז היועץ פותח בריצה קלילה למשרה בעליון, או שנראה את המשטרה בפעולה. נחשו מה אני חושב שיקרה.

ולסיום, כי צריך לסיים, מי ראה את המערכון של סמו בארץ נהדרת על המפיק ריאליטי למחנה ריכוז גרמני?! מי שלא, שיחפש דחוף. המערכון הכי מבריק של ארץ נהדרת העונה, על סף גאונות טלוויזיונית. בכמה דק' בודדות של כישרון משחק ענק אם לא ה… סמו שם אצבע משולשת לכל עם ישראל ואמר לנו תראו כמה שאתם חושך לגויים, עם מטומטם, כסיל, עילג ומפגר. איבדנו את המוסר, את הדרך, את התרבות ואת המסורת. אין לנו גאווה עצמית, אין לנו ישראליות. הפכנו לכלום. מתמודדים שמעדיפים להיות בריאליטי של מחנה ריכוז גרמני וכבר לא משנה שמרביתם רצו להיות בצד הגרמני, אלו אנשים שאני לא רוצה לידי, ולא חלק מעמי. הנה התוצאה של אין חינוך. מעניין אם ליבנת תקפוץ שם על הזוכה.

****************************************

הצבעתם לי בסקר? הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s