קצב מורשע (תודה Yנט)

חמש שנות משפט ציבורי הגיעו לסיומם, לפני שלב העירעורים. המשפט המביש אי פעם בתולדות המדינה, המבחיל ביותר והמגעיל ביותר. לא יכול להיות נמוך מזה אלא אם נמצא ראש ממשלה פדופיל. הכרעת הדין נאמרה בקול רם וצלול, חדה כתער, ולא השאירה מקום לספק קל שבספקים כי נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, הוא אנס ועבריין מין סדרתי. הכרעה קשה לכל הדעות גם בדברים שנכתבו, גם בטון וברוח המשפטי הכללי. נוסיף למדורת המשפט הזה גם שקרים, רמאויות, חוסר אמינות קיצוני של הנאשם, תיאום עדויות, ניסיון להדיח עדים, תפירת אליבי ועוד ועוד ועוד. הכל מסתכם היום לכדי שבע שנים, בלבד. זה עונש כבד לנשיא מדינה לשעבר, אבל עונש קל מדי לאנס כפול ועוד עבריין מין במקרה שלישי. זה מסר חלש למתלוננות על כי ייפגשו את האנס כחופשי בעוד פחות מחמש שנים.

העונש הזה מרגיש לי כאילו השופטים רצו להדגיש את חומרת העברות ולא להסתפק בעונש קל של שנה עד שלוש, ומצד שני לא להתעלל בקצב יותר מדי, לאור המשפט הציבורי, לינץ' אפשר לומר, שנעשה לו בחמשת השנים האחרונות. איך שלא נסתכל על זה הוא הורשע ברציפות בכל השנים האחרונות, זה לינץ' משפטי בניצוחה של התקשורת הישראלית. אז הם החליטו על משהו עם נפח ומסר "מכובד" של שבע שנים. עדיין לא מספק לדעתי. המסר לעולם צריך להיות חריף וחזק, אחרת אין הרתעה. זו הבעיה.

בוזגלו נכשל היום, שוב. בכלל בוזגלו זה כישלון מתמשך של המדינה. מזמן הייתה צריכה להשקיע בבוזגלו. גזר דין כמו של הבוקר שוב מעלה תהיות ושאלות מדוע אין ענישת מינימום במדינה. ענישת מינימום זה המסר ההרתעתי שאנחנו צריכים. סוגי העבירות והפשעים שמבוצעים היום, לא נלמדים בבתי הספר למשפטים וקרמינולוגיה. החוק הישראלי גם מתקשה להתמודד עם כל סוגי הפשעים האלו. לשופטים יש שיקול דעת רחב מדי, ועל כן אין אחידות בענישה. מוסד ה"התחשבות והחמלה" היהודית על פושעים צריך לעבור מן העולם. התחשבות וחמלה אלו יעדים שצריך להפנות לקורבנות, ואך ורק להם. פושעים אמורים להירקב בכלא. שם מקומם. יראו פושעים אחרים כי חבריהם נרקבים שנים ארוכות בלי מוסד חנינות מוזר, עם עונשים מצחיקים, אלא חנינות שישקפו לא פחות מעונש מינימום גבוהה, ואני מהמר כי הפשיעה תרד. צריך לקחת את הפחד מהקורבנות ולהחזיר את הפחד לפושעים.

בואו נודה, כבר שנים ארוכות אנחנו מרימים גבה במקרה הקל ועד זועקים מרה נגד עונשים מגוכחים של שופטים, בלתי ניתנים לפיטורין. המערכת המשפטית, החל מהכנסת בואך ממשרד המשפטים, דרך העליון ועד בתי המשפט, נכשלת שוב ושוב במתן עונשים נכונים שירתיעו את הפושעים, ואנחנו חיים באמצע גל מטורף של עלייה בפשעים חמורים ופריחת משפחות הפשע. אולי בכלל יש להם בכלל אינטרסים שם, בעיקר לנבחרי הציבור.

בתי המשפט צריכים לדון ברוח התקופה. מכל מה שאני קורא ומרגיש מסביב, התקופה אומרת שהגיע הזמן להתנקם בפושעים, ביד קשה ובלתי מידתית למקובל היום. מידתית במדינות אחרות. אני לא מבים למה סני סלע לא קיבל 235 שנים בכלא עונשים מצטברים, אלא רק 35 שנים. בני סלע, לדוגמה קיצונית אבל בינגו להיום במקרי אונס, צריך למות בכלא. אין לו זכות חיים בעוד שלושים וחמש שנים, אין לו זכות היום, כמו שאין לפדופילים הזקנים, סבים ודודים, הורים, שאונסים את ילדיהם ובעיקר בנותיהם מגיל ילדות עד גיל עשרה. כמו הנאצי רוני רון וכמו הנאצי אלי פימשטיין שרצח את בתו הודיה קדם. מקומם לא איתנו, לעולם.

אירוגני הנשים הפגינו לאורך השנים נגד קצב. בחלק מההפגנות הן צדקו בחלק לא. הן יכולות לשנות את המצב הקיים כיום אם יפנו את כוחותיהן להפגנות נגד משרד המשפטים, נגד חברי כנסת, בעיקר מש"ס, שלא מראים גינוי פומבי לקצב, אפילו להיפך, מראים תמיכה.

בכל מקרה, היום היה אירוע מכונן בהיסטוריה הישראלית. מה הלאה?!

עידכון: תלחצו כאן לסקופ של היום. הקלטה מבית המשפט של ווינט


****************************************

הצבעתם בסקר? הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…


»

 1. דפנה הגיב:

  בגלל שהוא בוזגלו לא נגעו בו. העיתונאים אמרו זאת מזמן. הם העיתונאים לא נגעו בו. עד שמישהי עשתה מה שכל הנשים והגברים צריכים להודות לה. מעשה אמיץ הראוי לכל הכבוד.

  • זיו הגיב:

   אין ספק, והוא לא בוזגלו. היה נסיך פוליטי מגיל עשרים ושש בערך. ואני מסכים, העיתונאים חטאו בכבדות. אני מקווה שהם למדו להבא, בכל מקרה שהוא.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הוא היה נסיך משום שהוא "נכנס" בדוד לוי – שנוא נפשם של כולם , ככה מתקדמים בליכוד , אמרו : "הנה פראנק פארך נחמד שעושה בשבילנו את העבודה" , העדיפו אותו על דוד לוי וזה מה שקיבל עם ישראל .

 3. דודו.א. הגיב:

  עם כאלו נסיכים… מי בכלל צריך את ביבי מלך ישראל?
  איכסה על הפוליטיקה של המדינה הזו.
  פשוט…. איכסה.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s