Film poster for Top Gun (film) - Copyright 198...

טופ "ביבי" גאן

אתחיל בבדיחה ממש מהימים האחרונים: צה"ל: לא פוסלים התנקשות בבכירי חמאס נוכח ההסלמה ברצועה. מה לא ברור בדיוק? ה-כ-ל לא ברור בדיוק!!! מה זה "לא פוסל"? חמישים פצמ"רים בבוקר שבת אחד וצה"ל "לא פוסל"?!?!!! מי נתן לצה"ל להיות אחראי על הצבא?! תכנסו באם-אמא של הטרוריסטים הרצחניים האלו מעזה, בני עוולות החמאס!! הם פסולים, איקס אדום, קלפים של יונייטד סטייט אוף בוש באמריקה. למה הם בכלל עדיין הולכים ונושמים??!! יאללה מכות!! עדיף שנחכה עד שמישהו ימות אצלינו בשביל להחליט שלא לא פוסלים אפשרות? חיים של ישראלי שווים תמיד מול חיים של טרוריסט מוסלמי מעזה. אולמרט הבין את זה. שרון הבין. ברק וביב לא מבינים, פעם שנייה של שניהם. ברק שוכח למה זרקו אותו מהשלטון שנתיים בלבד אחרי שניצח. הוא לא נלחם בטרור. גם עכשיו הוא מגמגם כבד מולו. אני לא שש אלי קרב, אבל כשצריך להילחם מחוסר ברירה, אז צריך ואפשר גם בלי חיילים על הקרקע. במילא המצב העולמי משחק לטובתנו עכשיו. העולם עסוק.

אצלינו נדמה כי החיים רגילים. הבטחות ממשלה, שקרניהו ליתר דיוק, בהינף יד וללא כיסוי (איך בא לי לומר Your ego is writing a check your body can't cash). אבל נניח לזה בצד לרגע, קצת נמאס, ואני אתמקד באירוע המכונן של המדינה, לאחר שישים פלוס שנות קיומייה, אירוע שיהיה מחר. הנשיא לשעבר, קצב, יקבל את גזר דינו וילך לכלא כאנס כפול לכל דבר ועניין. פושע מין מהסוג האלים שיש. זה לא קל, ולא מעט. זה אירוע חשוב לעתיד נבחרינו, והלוואי שנלמד מזה לבחור טוב יותר. ולא נשכח לאחל בהצלחה לא' עם תביעת הפיצויים שלה. פושעי מין צריכים לשלם, ביוקר. לקצב יש יוקר, תראו את סוללת עו"ד הלוזרים שלו. בזווית נוספת, הגיע הזמן להעמיד לדין רבנים עלובים ומאוסים, אלו שמבזים ומזנים את תורת ישראל בשם אלוהים. כן, הרבנים שתומכים בקצב. איפה אירגון השמאל הנאור, אם נשאר כזה, שיחוקק חוק לשלול מהם כל תמיכה ממשלתית קיימת?!

המצב בלוב בו דנתי באנגלית, וטרם קראתם, די ברור לשחקני בורסת הנפט. זה רק נפט, זה רק ביזנס. התקיפות בלוב נועדו לאותת לקדאפי שמוטב לו לעזוב את השלטון בלוב בטוב מאשר ברע. לדעתי כבר סיכמו איתו על תנאי הפרישה והמדינה בה הוא יחיה עם המיליארדים שגנב. מחיר הנפט הגבוה פוגע בהתאוששות העולם הכלכלי, ובעיקרה של כלכלת ארה"ב. זה רע לעולם באופן רוחבי. אז לא ממש רוצים להפיל אותו בכח שכן יהיה תוהו ובוהו במדינה שאינה קיימת למעשה ואין יודעים מי יבוא במקומו. אז נשארנו עם "העברת שילטון מסודרת", כי רוצים העברה מסודרת של השילטון לשילטון שהם כבר בחרו, אותו שילטון חדש שימשיך לתת לאמריקאים ואירופה דלק זול. היחידים שבאמת יפסידו אלו הרוסים. כמה מיליארדים בשנה של מכירות נשק, ומצד שני זה עוד רווח קטן לארה"ב. קדאפי מבין מצויין, ושוב כמו שכתבתי לפני שבוע, הסינים והרוסים ירצו להשתלט על נפט גם כן, ולשנות את מאזן הכוחות באזור שלנו, ובכלל בשליטה אמריקאית עולמית. במקום תחנה נוספת בשליטת פסים-כוכבים, העולם יתעורר עם דגל אדום. בכלל המצב בעולם הערבי כל כך קשה להם, עד כי פתאום טורקיה משנה עמדה ומשחקת עם מטוסים איראניים. גם הם מפחדים מהתמוטטות שילטון איסלמי נוסף, וטורקיה הייתה ברובה חילונית עד ממש לאחרונה. האיסלאם מפסיד בענק מול יוקר הפיתה. יופי לנו.

ישראל שוב נכשלה בדיפלומטיה עולמית. פספסנו הזדמנות מעולה להשלים עם טורקיה, ולהראות לעולם את מחבלי החמאס ואיראן, כמו שפספסנו את ההזדמנות להציג את האיסלם הקיצוני במו דם ידיו עם הרצח המזוויע באיתמר. אז מעבר לכל התירוצים הרישמיים של תורים ארוכים למבדק של השב"כ, וחוסר עניין עולמי בספינת נשק (לא נכון, זה מצטלם מעולה, ולדעתי הם קראו את יאיר לפיד מהפעם הקודמת וניסו ליישם), הבעיה היא שלא סופרים אותנו בעולם הדיפלומטי. למה? בגלל ליברמן. הוא גרם לדיפלומטיה שלנו להיות מוקצית מחמת מיאוס. הוא נתפס כגזען חשוך, אלים, ברוטאלי, חבר של פוטין, והעולם לא אוהב אותנו בגללו. תוסיפו לזה שביבי לא ממש עונה בקול תקיף לעמדות ליברמן מעל האו"ם, ונותן לו להשתולל חופשי. ביבי עף מהקדנציה הראשונה בגלל דיפלומטיה עולמית כושלת, בעיקר דיפלומטיה אמריקאית כושלת. הוא לא למד. אנחנו משלמים שוב. אולי נצליח לעשות משהו בדעת העולם עם עזרה נכונה וממונפת ביפן כדוגמת בית החולים הצבאי שעומד לטוס לשם. אין בושה לדרוש יחסי ציבור ויש לנו המון להציע ליפנים, נניח תוצרת חקלאית ענפה מאוד. תשלחו הכל וחינם. מאה מיליון דולר ירקות ופירות חינם ליפנים. זו השקעה לא רק תרומה.

ועכשיו למשהו אחר לגמרי (תודה מונטי פייטון), אקזיט גדול לפרוביג'נט. שלוש מאות ושישים מיליון דולר שיגיעו במרביתם לקרנות ולא ליזמים. המדינה הפסידה שוב. מעבר להכנסה מיידית של מיסים מופחתים, ברור ואם בכלל, הרי הבעלים בכלל קיימים בחו"ל כמקלט מס, אני לא מבין למה המדינה אינה מעודדת המשכת הייצור בארץ, ומינוף התעשייה בלי אקזיט?! אקזיט זה יפה לבעלים, אבל תמיד המדינה מפסידה עוד אפשרות לתעשייה ארוכת שנים, עם מאות ואלפי עובדים. עם קצת חוקים נכונים, עידודים כלכליים וציוניים, אפשר להרוויח יותר. קחו לדוגמה את נטפים. נמכר. הפסדנו שוב והרבה. נטפים צריך להיות סוג של נכס לאומי. דנקנר מכר את מפעלי ים המלח לסינים. למה?! הרבה שאלות קמות נגד הכלכלה העולמית הקפיטליסטית המוחלטת, וכבר ראינו שהיא לא עומדת במבחן המציאות. חייבים רגולציה חדשה ונכונה ואנחנו יכולים בהחלט להיות אור לגויים. השאלה שנשארת לנצח היא האם יש לנו מישהו שיכול? עכשיו אין.

 • "תג מחיר" של מתנחלים הוא שווה ערך מוחלט לפעולות רצח וטרור איסלמי כנגד יהודים. פגיעה בחפים מפשע ללא קשר לשם האלוהים שלהם, זה פשע טרור. המתנחלים שמשתתפים, הם טרוריסטים לכל דבר ועניין.
 • אנדרטת אסון המסוקים בשאר יישוב נבזזה. מעבר לעונש עצום מימדים לפושעים, שאינו קבוע בחוק (למה???!), השאלה היא למה לא למדנו בשנים האחרונות, לאחר שוד המתכות, לשים מצלמות בכל האנדרטאות בארץ?
 • בהצלחה לעו"סים. אל תשברו! חמש עשרה אלף ש"ח לאברך להיות עובד בניין. גם לכם מגיע!!
 • שחר, יופי של פאר. אחת עשרה בעולם, למרות פציעות של מדורגות גבוה יותר, הישג מדהים. למרות הפירגון יש תחושה של החמצה.הלוואי ותצליחי גם לנצח במשחקים החשובים באמת וטורניר יוקרה אחד לפחות. זה יבוא. אל תשברי.
 • הפח הגדול עומד להסתיים. שהחיינו!!! לשנה הבאה עם כוכב נולד-עונה אחרונה!

פורים חלף ואזל, פסח בפתח. היכונו לשלל פוסטים לפסח. חלק מרגיזים מאוד.

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. […] אירוע רודף אירוע. גל מקומי ועולמי « אני נגד. ככה. הבלוג ש… […]

 2. אלין הגיב:

  אהבתי. אהבתי. אהבתי

 3. בצה"ל לא פוסלים בגלל שאין להם משענת משאר מדינות העולם והציבור בישראל.
  למה אין משענת מוסרית ?
  כי על המוסר ממונים כוהני השמאל.
  כוהני השמאל דואגים שלא תהייה תמיכה מבפנים.
  כוהני השמאל דואגים שלא תהייה תמיכה במחוץ.

  אין שום דבר אחר שנעשה בעשרות מליוני הדולרים שהם מקבלים ממדינות "נאורות" – חלק מהן מפציצות כרגע את לוב ושותקפות לנובח המהומות בסוריה, ערב הסעודית ותימן.

  זאת הסיבה שלא פוסלים אפשרות…במקום להעביר את ראשי הטרור מהעולם.

  • זיו הגיב:

   הססנות הממשל שלנו ובעיקר ריפיון הידיים והנפש נגד רבי מרצחים, היא עובדה מצערת, אבל אני חושב שתה נותן קרדיט גדול מדי וללא פרופורציות לשמאל הישראלי. אין לו השפעה כזו, במיוחד היום, בממשלה אולטרא ימנית, כנסת ימנית, ותמיכה גורפת של העם במשחק "קפד ראשו של הטרוריסט הקרוב למקום מגורייך". השמאל דואג מאוד לבטחון המדינה רק בדרך שונה ואחרת ממלחמות עד. אי אפשר להאשים כל הזמן בלי להקשיב. יוסי שריד היה ניצי יותר מכל שרי "הבטחון הימניים" שיש היום בממשלה.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  דנקנר מכר את מכתשים-אגן ולא את ים המלח. ים המלח זה חלק מכי"ל שנשלטת ע"י החברה לישראל שנשלטת ע"י משפחת עופר ולא ע"י דנקנר

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s