Campaign poster for Shas (w/ ballot letters) p...

Image via Wikipedia

כולנו עברנו בקיץ האחרון, 2010, סיוט ריגשי ונפשי. אלו מתוכנו שהיו מחוברים למצוקת ילדי העובדים הזרים בפעולות התנדבות סבלו וסובלים הרבה יותר.  תאריך היעד, הראשון לספטמבר, 2010, היה יום אבל עתידי מאי פעם. אלי ישי ניהל מאבק נגד ילדי העובדים הזרים או אולי מאבק למען גירוש ילדי העובדים הזרים. זו התוצאה של הפעילות המאובקת שלו. הוא המציא חוקים וכללים מוזרים כל כך, שרק אדם טיפש לחלוטין או על סמים קשים מסוגל לפנטז אותם, ולנסות להסביר לאחרים. כמו לכתוב את מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, בלי ההזיות והגאונות. אצל ישי ,כנראה בטריפ, הוא לא צועק אני רואה את האור, אלא איזה חושך יש כאן. קשה למצוא אייקיו בודד בואקום חשוך.

המאבק היה עיקש, חם ומלהיט, בעיקר הלהיט את כל הישראל ואישתו, נגדו. הרבה מאוד מאמצים נשפכו לתוך המלחמה הזו, הרבה מאוד משאבים, כספים, וכנראה שגם הרבה שלדים נקברו עמוק עמוק. אני לא מאמין לרגע לאלי ישי. נקודה. אין לי ספק קל שבקלים, כי הוא מסתיר משהו אחר מאחורי המאבק הזה שלו. בטח יש הרבה כסף מעורב. אולי עוד מאכער חרדי תקוע עם חוסר רישיונות ייבוא של עבדים זרים. כרגיל, מתישהו זה גם יתגלה. מצד שני, שיפתיע אתכם לחלוטין, גרעין המאבק של אלי ישי מוצדק. לגמרי מוצדק, (הגרעין, לא אלי ישי) אבל מוצדק במאבק בעובדים זרים שפג רישיון העבודה שלהם, ולא ממש ממהרים לצאת מגבולות ישראל, זה מאבק חוקי במהגרים לא חוקיים. לצערי, ניהול המאבק שלו, כל כולו כישלון מתמשך, ונביחות על העץ הלא נכון, קרי הילדים. זה הפך מניהול מוסדר של מדינה מתוקנת השומרת על אורחיה החוקיים כנדרש, למשהו זול, צעקני, בוטה וגס, שתמיד מצטלם נגד הצד הצודק, וכרגיל סופר דופר לא חכם. אי אפשר לנצח צילומים של ילדים בוכים. אלי ישי הוא לא בין החכמים שיש, ואני לא צריך להעליב אותו יותר ממה שהוא מעליב אותנו. לדרעי, דרך אגב, זה לא היה קורה. לו היינו מוחאים כפיים.

למה המאבק צודק לדעתי? בעיקר, כי למי שנגמר רישיון העבודה, מוזמן לעלות על המטוס הראשון מנתב"ג ולחזור לביתו. שם יבקש ויזה חדשה. בדיוק כמו שנעשה בכל מדינות העולם הנאורות, החל מארה"ב הגדולה ועד החשוכות שיש. אנשים שנשארים בארץ ללא רישיון שהייה הם אנשים לא חוקיים, אינם אזרחים, לא זכאים לזכויות, לא לביטוח לאומי ולא לשום דבר אחר. הם לא נרדפים בארצם, ולא עומדים לפני גזר דין מוות. מוכי גורל זו לא בעיה של הגירה. תנסו להישאר יום אחד במדינה כלשהיא, ותחשבו על ארה"ב לדוגמה, מעבר למה שחתום לכם בדרכון?! לאן תגיעו? מה יקרה? כמה זמן לא תוכלו להיכנס שוב לאותה מדינה, בהנחה שיצאתם מהכלא?! גם באירופה סוגרים את השערים בפני מהגרים. בעיות אחרות, בעיקר מוסלמיות קיצוניות, אבל יש מדיניות הגירה.

למה המאבק לא צודק? כי אצלינו מדיניות ההגירה היא פשוטה להבנה ומתבססת על עקרונות נגרש מה שנתפוס, ונעזור לחדשים לרדת מהמטוס, כי משרד הפנים של אלי ישי, נתן עוד כמה עשרות אלפי רישיונות ייבוא לחברים התורמים של ש"ס, עבור עבדים מודרניים מארצות אסייתיות. אין מדיניות הגירה, והילדים באמת לא אשמים במצבם. אני די מרחם על הילדים. סובלים שלא בצדק. חיים בפחד תמידי, ונמנעת מהם חדוות ילדות נורמאלית. כל תרבותם נהרסת והופכת להיות ישראלית ללא זיקה מינימאלית לארץ הזו. הם יגדלו ללא שייכות וללא לאום להזדהות עימו.ההורים שלהם אשמים על כי לא עזבו כאן כנדרש, אבל משרד הפנים והממשלה, אשמים עוד יותר. המאבק לא צודק, כי אין שום בעיה עם ארבע מאות ילדים או הוריהם, בין שלל עשרות אלפי השוהים הבלתי חוקיים. אלי ישי ומשרדו יצרו את הבעיה הזו, הוא וש"ס, בעיקר ש"ס, ויש כבר שר ש"ס שנכנס לכלא בגלל זה, אחראים בלעדית על התופעה. שנים של קומבינות ברישיונות הייבוא לארץ, מיליארדי שקלים ותרומות מהחברים הקרובים, ללא אכיפה כלשהי, יצרו דור ילדים לא חוקיים בארץ שלנו. הפתרון פשוט מאין כמוהו. תנו לכל ההורים הבלתי חוקיים עם ילדים מעל גיל שנתיים עד גיל שמונה עשרה, להישאר עם הילדים, אפילו תנו להם אזרחות מלאה. הם טובים הרבה יותר ממאות אלפי עולים נוצריים ממדינות חבר העמים שזייפו יהדות בשביל דרכון. מהם אנחנו נרוויח. את כל השאר תחזירו.

מיום ההחזרה, תאכפו את ההגירה ביד קשה נגד המעסיקים. קנסות של מאות אלפי שקלים לכל עובד בלתי חוקי, שלילת דרכון לחמש שנים, סגירת העסק, ושאר עונשים קשים. מצד שני, צריך להבטיח תנאים טובים הרבה יותר לעבדים שבאו לשרת כאן, על מנת שלא יפחדו לסיים את השהות ויחזרו לארצם עם ממונם שצברו. גם נושא העלויות צריך להיות מוסדר, בניגוד גמור לאלפי הדולרים שמשולמים היום עבור הגעה לישראל. הבטחת התנאים תבוא גם עם ענישה קשה למפירי החוק, ובדרך כלל שומעים על קבלנים ונוגשי כח אדם וייבוא עבדים כמפירי חוק סדרתיים, שחיים ללא פחד.

שוב דמגוגיה זולה תופסת פיקוד לרגע עם משפט המחץ "אי אפשר לומר להם לא להתאהב ולהקים משפחה". בלה בלה בלה. שיקימו, שיתחתנו, כאן או שם. מה שהם רוצים, לא מעניין אותי, נהפוך הוא, שמח עבורם. שיביאו ילדים, הכל בסדר, כל עוד הם מפרנסים אותם, משלמים מיסים, עובדים, וחוזרים לביתם בתום תקופת אשרת העבודה שלהם. ב-ד-י-ו-ק כמו בכל מדינה אחרת בעולם. רוצים להישאר כאן ולהיות אזרחים אנא פנו לממשלת החידלון על כי תבנה לכם מסלול שכזה בו כל אדם יוכל לבקש מעמד של תושב ישראלי. כנראה גם כן קיים כמעט בכל מדינה (כמובן, מדינות בריאות בנפשם, לא צפון קוריאה או אצל אסד בחצר).

כל זה זה חלק מהאין ממשלה בישראל. אין מדיניות. אין החלטה. אין מנהיגות. אין מנהיג. אין חזון. אין שליטה. אין ביצוע. אין כיבוי אש. אין אחריות. פשוט אין. תראו לי אחרת, ואני מתנצל. תראו לי.

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

תגובה אחת »

  1. […] לא התרגזתם מספיק (לא היו תגובות!) בפרק א' על ילדי העובדים הזרים אז כנראה הפעם תתרגזו עלי, באמת, ממש כזה. זה אחלה נגד […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s