שטייניץ. שוב בכותרות. שוב לא מחמיאות. שוב הוא מספק תירוצים לכישלונות. מיצינו. נמאס. די. לא נקום מחר בבוקר או מחרתיים, ונגלה כי שטייניץ הוא למעשה מומחה על לכלכלה, שרק לא הובן בזמן. שבעה מתוך שמונה בכירים במשרד האוצר עזבו את תפקידם לפני תום כהונתם, תוך כדי שנתיים ימים תחת השטייניץ. זה אומר הכל. הבעת אי אמון קיצונית וחריפה כל כך הייתה דורשת מעשים מידיים כנגד השר, בכל מדינה אחרת, מתוקנת ובריאה כמובן. שר שלא יודע לשמר את הבכירים במערכת, נדון לכישלון. כאן הכישלון לא יהיה יתום לעולם. יש לו כתובת. אז בואו נשנה פאזה עם הביקורת על שטייניץ. הוא לא אשם שהוא לא יודע. הוא אשם כי הוא יודע שהוא לא יודע, ומחזיק את עם ישראל כבני עבורבה למען הצלת התחת שלו. יש אשם אחד, ביביהו. הוא הראש. הוא הממנה. הוא המחליט. הוא הלא מחליט. הוא לא עושה הסדר. הוא הנכשל בניהול, במשילות.

כל תהליך ועדת ששינסקי והעברתה בכנסת לא היה מצליח לולא אנשים כמו יחימוביץ ושאמה. אני מתקשה לתת קרדיט לממשלה שמדשדשת בנושא חודשים ארוכים, נופלת תחת לחצים של עשירי העם, וגבירי הממון. הממשלה הקימה ועדה. יש מסקנות מקצועיות. יש החלטה. זזים קדימה. מי שלא מתאים לו שיחזיר את הרישיון. למה אנחנו צריכים להקיא מהתהליך הזה כל פעם מחדש. ועדה, החלטה, נסיגה, אי ביצוע, מגירה, ועדה חדשה, נוחה יותר לעשירים. אחד מהעשירים האלו, זה שאומרים עלי כי נגעה בו אצבע אלוהים, עומד הבוקר לפני התרסקות כלכלית. הורידו לו את החוסן הפיננסי לנמוך עד מעליב, CCC. חבל שלי אין חברים בממשלה לקבל רישיון לחיפוש גז.

החל מהשבוע הבא כנראה שכל מחירי החיים שלנו יעלו שוב בגלל הדלק. שוב אין לזה הסבר אמיתי, שכן יש למעלה מארבעה שקלים מס על הדלק!!! אם יורידו את המס בששקל אחד, לא תהיה העלאת מחירים רוחבית. מעמד הביניים קורס זו לא סיסמה. למי שאין הורים עם מיליון ש"ח מזומן בבנק עבור תשלום ראשון לדירה לא יקנה דירה לעולם, ברמת המחירים הקיימים היום. מי שמכניס פחות מעשרים אלף ש"ח נטו, למשפחה ממוצע, לא יגמור את החודש, החודש יגמור אותו. אני כנראה בתת חישוב לעשרים אלף. זה יותר.

גזענים קיצוניים, אלימים, שונאי אדם שאינו כמותם, מפגינים ביפו. אני לא מבין את המשטרה שנותנת במה לאלימות מאורגנת, חירחור מלחמות מקצועיות ולא סתם בעלמא. איך נאשים אחר כך את ערביי ישראל במהומות "נגדנו", כשאנחנו עושים בדיוק את אותו הדבר כלפיהם? מה הרווח מהפרובוקציה, למעט עוד כותרת בעיתונים, כמה דקות בחדשות?! דמוקרטיה צריכה לדעת לתת במה למיעוט. אין ספק שמגיע להם לדבר את אשר על ליבם, אבל דמוקרטיה צריכה בראש ובראשונה, לדעת להגן על עצמה מפני מיעוט. מיעוט קיצוני שיכול להרוס אותה. הסכנה בגזענות גדולה לאין שיעור מהרווח שבנאורות דמוקורטית לפתחון פה לגזענים הקיצוניים. מי שקורא להשמדה של אחר, הוא לא ראוי. נקודה. אין סלחנות, אפס סובלנות לשום צד ועניין. זה מרגיש לי כאילו לא למדנו דבר ממה שעבר ועובר עלינו כיהודים וכישראלים. בדיוק בנקודה הזו, שבה רשויות החוק והאכיפה אמורות להתערב, ולמנוע, הן נכשלות.

צה"ל באופוריה רגעית, אני מקווה שרגעית. מה השמחה הגדולה על הצלחת מערכת "מעיל רוח" ליירוט טילים נגד טנקים? פתאום עכשיו כבר אפשר לצאת למלחמה שכל כך חיכינו לה?!! הרי מחר הרוסים ימצאו פתרון לעקוף את המערכת הזאת. זה כמו המלחמה נגד האקרים (פורצים למחשבים…). מישהו בונה הגנה אלילית, מחר האקר בונה כלי שיפצח את ההגנה, ומישהו מהפעם הראשנה בונה שוב, וההאקר מעדכן חלילה. זה לא ייגמר. אני בטוח שלרוסים יש כבר פתרון נגד המערכת של צה"ל. זה רק זמן עד שזה יגיע לאויביינו. אני משוכנע כי היינו שמחים יותר אם היינו משקיעים את כספי הפיתוח האדירים האלו ביצירת שלום, נוחות ושלווה מאשר לחשוב רק על המלחמה הבאה. למה לא חושבים באותה מידה על השלום הבא?!

קצב יחטוף בעוד שלושה שבועות את העונש הכי נכון שאפשר לתת. אין לי ספק שהוא לא מקבל פחות מדו ספרתי. שני מעשי אונס לא יוציאו אותו בזול. הוא השלים עם העונש, לא השלים עם ההרשעה. אני בטוח שאחרי כל כך הרבה שנים בהם הוא טווה את מארג האליבי שלו, עדיין הוא לא מאמין לעצמו. הוא יודע מה הוא עשה. אין אדם בישראל שמאמין לו. סליחה, יש. רבנים. רבנים זו מילת המפתח. אם הרב אמר אז הכל מותר. "הוא זכאי" (לשלוש ארוחות ביום ושתי שמיכות בחורף). אני לא מבין את תרבות הרבנים-באבות-קמיעים, עובדי אלילים המוניים עם קהל רדוף שדים ואבוד דרך חיים, שמקשיב להם. איזה נימוקים עלובים היו להם למען קצב. לא יאומן בכלל שהם מקבלים משכורת מהמדינה, ולא העמידו אותם לדין על עידוד אונס, וביזוי האישה. את בית המשפט הרי שמותר לבזות. שוב פעם הדמוקרטיה שלנו לא עושה את עבודתה בשמירה קנאית על חייה. כנראה שאנחנו באמת בדרך למדינת הלכה, השאלה איזה צבע כיפה יהיה לנו ואיזה צבע עיניים יהיה למטורף הדתי-תמהוני שיינצח כאן. אני, דרך אגב, לא אהיה כאן ביום הזה. אם תהיתם.

 • עובדי הענף הסוציאלי בישראל שובתים עקב משכורות רעב. הם צודקים, כמו הרבה ענפים אחרים. האם יש עובדים סוציאלים לעובדים הסוציאלים?
 • חרדים מונעים שוק אוכל או פסטיבל אוכל בירושלים, עקב מנות טרפות. מתי הם ילמדו כי ירושלים מעולם לא הייתה חרדית, ואלוהים לא אסר על בישול חלב ובשר? יש אלוהים? ואם יש הוא חרדי?
 • אילן ברוך, שגרירי מדופלם ומקצוען אמיתי, פורש כי אי אפשר להסביר את מדיניות ישראל עוד בעולם. די, אתה לא רציני. אי אפשר להסביר את מדיניות הממשלה?!
 • בשורה אחת טובה לסיום. ייתכן כי "מלגות" הלימודים לחרדים יופסקו עקב עתירות לבג"צ. יהיה מעניין לעקוב בשבועות הקרובים אחרי קריסת הממשלה מול האולטימטום של ישי. מי אמר שהמשיח לא בא?!

אתם זוכרים למי לא מצביעים בבחירות הקרובות?? (חחח כתבתי בשכּול אותיות רקובות במקום קרובות. נראה לי גם מתאים). לא מצביעים למי שלא עושה עבורינו. ככה פשוט.

שבוע הבא תקבלו חופש ממני לשבועיים.

 

סינגפור. ככה קטנה ומהממת


****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. מ. הגיב:

  קח את החיים בקלות זיו חבל על העצבים ממילא זה לא משנה את פני הדברים.
  נוסע לסינגפור? איזה כיף! מקום מהמממממממממםםםםםםםםםםםםם!
  נסיעה טובה

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s