A "family" photo at the G-8 summit i...

הציור השבועי לילד: התדעו מי החברים של קדאפי?!

עוד רוצח המונים מטורף עומד להיעלם מהמפה. מתאדה לנגד עינינו המתרגלות, באוויר ההיסטוריה. קצת מזכיר את סצנות השיגור באנטפרייז של סטארטרק (Star Trek: Enterprise), כאשר האנשים קופאים בתנוחה כלשהי, סוג של מנצנצים לרגע, ונעלמים באוויר. כך זה נראה עכשיו עם קדאפי. הנה אני כאן שולט אכזרי, הופ אני שם, תעזרו לי. מי המדינה הבאה בתור? האם זה יימשך עד לנפילת איראן או ששם זה ייעצר?

חבר חכם ובעל ניסיון אל מול העולם הערבי, הציע לי זוויות ראייה חדשות. הוא טוען כי קדאפי לא ייפול כל כך מהר. מקסימום יברח ויחזור, דָּא עָקָא. לקדאפי אין מה להפסיד, יותר נכון, אין לו צורך במדינה אחרת בשביל לשרוד. אין לו תלות. לא צבאית לא כלכלית. יש לו כסף, והוא יכול לקנות מה שבא לו, הרי כל אירופה יורדת על הברכיים כשהוא מגיע. לוב היא לא מצרים. המצרים תלויים תלות קשה בכספים אמריקאים רק על מנת להתקיים, בעיקר צבאית. לכן קדאפי יצדיק את הרודנות שבו, באופן סדאמי מוחלט, וייטבח בלובים האומללים. היו כבר אירועים עם אלפי הרוגים במדינות ערב, ממש בהיסטוריה האחרונה. אין הרבה חשיבות למניין ההרוגים בלוב, העיקר שקדאפי יישאר חי וקיים, עומד בראש מדינה מקובלת באו"ם שמום. ברח לוונצואלה או לארמון מובארק בשארם, לא רלוונטי לנושא, הוא במילא יחזור, אלא אם יחוסל. יש לו יחידות חיסול כמו משמרות המהפיכה באיראן. כל תפקידן הוא לשמור על שלטון הרוצחים סלש אייתולות. למרות שיש סימנים מעודדים בקרב הצבא הלובי על סירוב פקודות וחציית הקווים, אני לא ממש בטוח איך זה ייגמר. האם העם ינצח, כנראה, או שהפסיכי יחזור בנקמה עם נהרות של דם. מה שכן, אם העם ינצח והוא לא יחזור לשם, אני מקווה שמלקקי האחוריים שבפסקה הבאה, ימצאו את האומץ לתפוס אותו, להסגיר ולשפוט על פשעים כנגד האנושות.

האירופאים המנומסים מתגלים שוב ושוב במלוא מערומיהם הדיפלומטיים. מבושיהם מתנוססים מול הקור החורפי וקומתם מצומקת ושפופה מתמיד. הצרפתים, האוסטרים, השוויצרים, הגרמנים ושאר מנוולי היבשת, אלו שעשו עסקים ענפים, מולטי מיליארדים עם קדאפי וכנופיית הילדים המגה פושעים שלו, צריכים לתת את הדין לעולם. רק לפני שבוע לכרך דווח בהרחבה כי קדאפי ג'וניור אחד, נעצר על סחר בנשק וסמים בגרמניה, ומרקל שיחררה אותו בשביל שקדאפי סניור הרוצח, לא ייקח להם את הכסף מהבנקים כמו שעשה מעשה סדום ללא וזלין בשוויץ. אין לי ספק כי אלו בעלי המשרות הבכירות באירופה, באיחוד ובאו"ם, כבר מתכננים את הספין הקרוב. זה יהיה ללא ספק בכיוון ידוע שיאשים את ישראל במשהו זניח שעוד נעשה לפלשתינים, או שלא נעשה, העיקר שהם לא יתמודדו עם הביקורת מבית. (מאיפה זה מוכר לי?! שיט…הזיכרון לא משהו היום). ישראל זה השעיר לעזאזל שלהם. "בגלל ההתנחלויות לא היה ולא יהיה שלום….." ותמשיכו לבד את המשפט לפי ראות עינכם והשפה האירופאית בה אתם שולטים. יש משהו מגוחך באו"ם עד כדאי בכי, צחוק או כאב. מעניין אם הארגון הגזעני אנטישמי, שונא ישראל הזה, יחליט בוועדות המשנה לו לזכויות אדם לגנות שוב את ישראל ביחס לפלשתינים בעודו לא עושה כלום בגינוי עריצים רוצחי המונים ערביים.

הפלשתינים נמצאים בלחץ הקשה מכול. מהפיכות בעולם הערבי ירחיקו אותם לעולמי עד ממדינה פלשתינית. בסיסי התמיכה הקשה שעליו נשענה היה בחוזק בדיקטאטורים. קל להתנהל מול מי שמכירים את האינטרסים שלו. צרה נוספת עבורם היא קירבת נפילת השילטון בירדן. התקשורת עוד לא שם, אבל המהומות כבר שם ממזמן. מלך ירדן יספוג מפלה קשה. בין אם יסולק או לא, מדינה ירדנית חדשה תקום. יקראו לה פלשתין. יש כבר דגל. מרבית הירדנים הם פלשתינים, וברגע שזה יקרה אבו שמאזן יאבד את "המאבק". מדינה פלשתינית קמה מצידו המזרחי, ומצידי שילך לשם. ממש אין צורך בשתי מדינות פלשתיניות. האירופאים ואובמה, באמצעות האו"ם, ישלמו הרבה מאוד כסף לפתרון יציב כזה. אולי הם אפילו יעודדו?

ישראל שוב נתפסת במערומיה הדיפלומטיים, וכאן לצערי, עד כמה שניסיתי להתחמק מזה, ביבי שוב אשם. הוא מינה את ליברמן, הוא מנוהל על ידי ליברמן, הוא לא מפטר את ליברמן. אז הוא אשם. ליברמן חסר הסברה מדינית. נכון "שלא מוסיפים שמן למדורה", ונכון "שלא רוקדים על הדם", ונכון "שלא יפה להגיד אמרתי לכם", אבל ע-כ-ש-י-ו זה הזמן המושלם ביותר עלי אדמות באלפיים השנים האחרונות, להגיד את כל זה לעולם כולו. מתקפה הסברתית גלובלית ארוכה שתאיר לגויים את כל מה שאנחנו מנסים לומר על הרודנים המוסלמים האלו כבר שנים ארוכות. צריך לתפוס את מנהיגי "העולם המערבי" בביצים ולמשוך חזק. לבייש אותם ואת האו"ם בוועדה לזכויות האדם, על מה שהם עשו למען "מלכי המלכים" ולא עושים למען האדם, בעולם הערבי-מוסלמי. זה הזמן! "ויפה שעה אחת קודם". לפעמים צריך לעמוד על שלנו ולייצר מאזן הסברתי מול העולם. שידעו המנהיגים הבאים לפעמים הבאות.

הנה תהייה: מה יקרה לצ'אבס כשמטורפי העולם ייעלמו לו? האם האמריקאים רואים כאן הזדמנות להיפטר ממנו? השינויים במזרח התיכון אולי לא מייצרים רק שינויים במזרח התיכון. בכל מקרה לא מעניין איך זה יימצב את ישראל, במילא היום אנחנו רק מגיבים, במאוחר, ולא יודעים לצפות היטב את העתיד.

כוכבית: על קדאפי אמר אחמד טיבי "מלך מלכי המלכים". שנזכור היטב את טיבי.

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. לוי הגיב:

  מה שבאמת מאיר את הצביעות האירופאית באור נגוהות זו התמיכה הנרחבת בארגון סוחרי הגופות הקוסוברי תוך הפרה בוטה של עיקרון הריבונות של החוק הבינ"ל והתמיכה במדינה בוסנית קיקיונית אשר מחצית ממנה בכלל אוטונומיה סרבית. בשני המקרים למרות הימצאותם של איסלאמיסטים רדיקלים (למרות שהם לא בשלטון).
  מה שבאמת אבסורדי זה שלוב, להבדיל אלף אלפי הבדלות ממצרים, באמת תוכל לפרוח ולהוות עוגן של יציבות אזורית. בעיקר עקב אוכלוסיה קטנה עם הרבה נפט.
  התערבות של נאט"ו עכשיו גם תפסיק רצח ברוטאלי של אזרחים, גם תיפטר ממשטר תומך טרור, גם תייצב את שאר מדינות הסהרה ואפילו ישנה תשתית קיימת של בסיס חיה"א האמריקאי וילוס שפונה ב-1970. לכן שום דבר לא יקרה. מדיניות סגי נהור של המערב מבטיחה זאת.

  • זיו הגיב:

   נאט"ו לא תתערב. מתי הם התערבו במשברים כאלו? הם יודעים להתערב בשבטים נידחים באפריקה, לא באמת היכן שצריכים אותם.

 2. במקום להתלהם תבדוק את העובדות שהתקשורת הימנית מאכילה אותך ואתה בולע.

  הנה מה שאחמד טיבי באמת אמר לקאדפי, אצל בן דרור ימיני, כן כן ההוא:
  http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=f2b4c1b55be76d1e6d7b777256ea0370&id=1221

  • זיו הגיב:

   התלהמות דווקא לא נרשמה מצידי. הנה ציטוט של טיבי: "אנו מברכים אותך על בחירתך כנשיא הפסגה הערבית לשנה זו, ולכן השנה אתה משמש כנשיא של הנשיאים ומלך של המלכים הערבים ובכזה אנחנו פונים באמצעותך לכל הנשיאים והמלכים כדי לפתוח את שערי העולם בפנינו.. בפני הסטודנטים.. בפני האומנים.. בפני מהנדסים ורופאים."
   הנה הבעיה שלי, ואני חלוק על הפרשנות של דברי טיבי אפילו עם ימיני. אחמד טיבי מתרפס בפני שליט רודן, רוצח, דיקטטור אכזר מזה עשרות שנים ארוכות. הוא יודע את זה ועדיין מתרפס בפניו. את האומץ האמיתי לומר לרוצח ההמונים הזה לשחרר את עמו מכיבושו שלו עצמו, הוא לא אמר. איך ניתן לבקש מעשי חסד עבורם מרוצח המונים שכזה???!!! אני לא ימני בדעותיי, נהפוך הוא, מאוד רחוק מזה, אבל כדאי לשים לב מול מי הוא מדבר והאם אלו באמת דברי אומץ ראויים.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s