על זה מישהו עדיין נלחם שם בממשלה ובכנסת?

מפלגת העבודה הכריזה על בחירות ליו"ר בעוד שבעה חודשים. זמןו פוליטי מתאים בישראל, לא קצר ולחוץ, לא ארוך מדי, זמן עם מסר בתוכו. המסר הנסתר, לדעתי הלא מבינה כמובן, אלו הבחירות הבאות אי שם בעוד תריסר חודשים. אני בספק אם יחימוביץ' יכולה לנצח, לא שכן מתאימה להיות ראש הממשלה של ישראל, לפחות לא עכשיו. היא חסרה עדיין את הניסיון והשפשוף בתפקידי מפתח בשביל "להיות מוכנה". מצד שני, אנשים מגיעים לגדולה בין רגע, ואולי זה הרגע שלה ונמצא ראש ממשלה משכמה ומעלה לשנים רבות.

היא טובה יותר מכל המועמדים האחרים, לפחות השבעה השקיימים עכשיו. הם יכולים להיות לא יותר מראש ועדה בכנסת. בערבון מוגבל. איך נדע שהבחירות כבר בפתח? כשיו"ר ההסתדרות מוריד פקודה לשביתה בגלל עליית מחירים, "כי הממשלה לא עושה דבר, ואי אפשר להמשיך ככה יותר", זו רק הצהרת כוונות פוליטית. אין כאן כלום, אפילו לא שנייה של מחשבה למעני. עייני פותח בשביתות הזדהות "עם העם", "למען העם" ובשביל התפקיד שלו. אולי הוא רוצה להיות יו"ר העבודה או קדימה?

ראיתי את אשכנזי עם חבורה קטנה מסביבו בשישי האחרון, בבוקר בבית קפה בכניסה לכפר סבא. לא אמרתי לו כלום, אף על כי רציתי, אולם מגיע גם לו ליהנות מקצת שקט בשישי בבוקר. לו הייתי אומר לו משהו אז הייתי מנסה לייעץ לו לחבור לפוליטיקה כיו"ר של מפלגת העבודה. אין מפלגה אחרת שתתאים לו. הבעיה הקיימת היא חוק אשכנזי. זה החוק שחוקקו האחים ברק-ביבי-ישי-מופז-ליבני-ליברמן על מנת למנוע מאשכנזי להתמודד בבחירות הקרובות, והצביעות חוגגת, כולם יודעים. כמה עשרות בכירי מערכת הבטחון לא היו שם אם החוק הזה היה קיים לאורך השנים, וחבל שכך.

ההיסטוריה הייתה אחרת. היום זה שלוש שנות צינון מינימום לבכירי מערכת הביטחון, לפני כניסה לפוליטיקה. לפני כמה שבועות אף ביבי מנע קיצור של החוק לכדי שנה ומחצה. הוא מ-פ-ח-ד. אפשר לפתור את הבעיה הזו בקלי קלות, וזה המסר שלי לאשכנזי. תבקש מחברך מאיר דגן, להכריז על רצונו להצטרף לפוליטיקה. תבטיח לו מעל גלי האתר של כל ערוצי המדיה החדשותית בישראל כי אתה רוצה בו כשר בטחון. איפה יהיה ביבי עכשיו כשיסרב למאיר דגן להצטרף לפוליטיקה?! הוא לא ירשה זאת לעצמו, להיות בצד שנגד דגן. אז אשכנזי, אם מישהו שמכיר אותך במקרה נתקל בזה, שלח לי הודעה. אני גר לא רחוק ממך. אפשר להיפגש בארומה קניון ערים, כפר סבא, גם בשישי בבוקר.

ביבי מפחד. הם מפ-ח-ד-י-ם. זו הסיבה לקמפיין של ברק נגד אשכנזי, בצורה בוטה, שקופה ועלובה כל כך, שמתלבשת בול כחליפה תפורה קאסטם מייד, אצל חייט הודי בהונג קונג, עליו, ברק, הדמות השנואה ביותר בפוליטיקה הישראלית, עוד יותר מישי. אשכנזי יכול לחולל מהפיכה פוליטית בבחירות הבאות. הליכוד יתפרק למצביעי ליברמן וש"ס. חלק קטן לאשכנזי, חלק אחר לקדימה. קדימה תאבד הרבה לטובת אשכנזי. אם ליברמן לא בכלא הוא יהיה בעל המפלגה השנייה בגודלה בישראל. ליברמן זה הליכוד האמיתי היום. לבן, אשכנזי, קיצוני, פורט על נימי הפחד האולטימטיבי ברטוריקה בזויה של שטיפת מוח בשנאת ערבים, באשר הם, פצצה גרעינית איראנית כבר אתמול, ועוד משפטי מחץ-פחד רגילים. מסומאי הליכוד וליברמן מחכים לזה כמו נרקומן לפני מנה. אני יודע שחלקכם צוחקים עלי, מה פתאום ליכוד אשכנזי, לבן, אבל מיום הקמת המפלגה ההרסנית הזו, היו לה ארבעה ראשי מפלגה, כולם אשכנזים לבנים. בגין-שמיר-שרון-ביבי. עובדה. גם הצ'חצ'חים יודעים מה טוב יותר עבורם כיו"ר.

הבחירות כאן, והליכוד יודע זאת. מתערב איתכם על ארוחה בארומה, כי ביבי תיכף יתחיל עם סיפורי "הידקנו את החגורה בזמנים קשים בגלל בעיות כלכליות עולמיות, ועכשיו הזמן לשחרר את החגורה", ופתאום יבנו לנו אקרשטיין, והמע"מ ירד באחוז מדורג, מס ההכנסה ירד שוב, אבל רק למי שיש לשלם, כמובן, ומיסים שלא קיימים יבוטלו, כמו מס על טלוויזיות או מחשבים שביבי ביטל (היה אחוז אחד מס על מחשבים וביבי ביטל!! כיפאק היי, כיפאק היי…). כלכלת הבחירות הצפוייה של ביבי תתחיל להרים את ראשה, פינקלשטיין יגיע בסודיות אל האח הגדול, תרתי משמע, ואנחנו נזרוק את ביבי הביתה כמו ב-1999. ביבי יהיה הלוזר האולטימטיבי של ישראל עם ארבע מערכות בחירות רצופות של הפסדים.

חברת הכנסת, לבושתנו, מירי רגב, קוראת לדחות את המלצות ששינסקי בשנתיים, עד ליישומם. היא עקבית בדרישה נגד העם, נגד מס הגז מהעשירים ביותר, ותמיד בעד המיליארדרים. הנה לכם חברת כנסת שלא הייתה מסוגלת להיבחר בבחירות ישירות ולעמוד בפני עצמה ללא מפלגה, היא מייצג הרע בצורת הממשל והבחירות שלנו. אישה לא ראויה משום בחינה ציבורית לשרת את הציבור, כישלון קולוסאלי במלחמת לבנון 2006 כמדבררת הצבא של חלוץ, ולא הייתה מבריקה יותר מדי בתפקידה כצנזורית ראשית (שנה אחת), ולפני זה. אישה פרגמטית לחייה האישיים בלבד, שחושבת אך ורק על היום שאחרי הפוליטיקה. היא לא תבחר שוב, אלמלא הבוחרים המטומטמים של הליכוד, ואני משוכנע שיש לה דיל סגור עם תשובה או חבריו לשדות הגז השכנים, לתפקיד רם דרג ומעשיר חשבון בנק.

אין שום קו מנחה, מנומק ורציונאלי במעשיה בכנסת ועוד יותר נגד מס הגז. אם כבר גז, אז עכשיו החלו המריבות הצודקות, מתי כבר יגיע הגז הישראלי לחברת החשמל? דווקא יצא לנו מתוק מכיכר א-תחריר בקהיר. המצרים איבדו עוד מקור הכנסה שוטף, אנחנו נרוויח גז מהיר יותר. שוב, בעיה קטנטונת היא שאין לנו מי שיחליט ויעשה. אם היה לנו מנהיג, הגז כבר היה מולאם, מתוקצב, ועשרת אלפים איש היו ניגשים לעבודה זריזה. אבל אין לנו מנהיג, ואנחנו לא זריזים, בעבודה ממשלתית כמובן.

אז מה אתם אומרים, בחירות יש או אין? תהיה לנו תקווה או שנארוז כבר עכשיו?! דרך אגב, מי מחזיר את המפתחות לאו"ם? יו"ר הכנסת או הנשיא?

להמשך פרק ב'…

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. יוסי בן יועזר הגיב:

  כמב פעמים צריך להגיד לך לא לשכוח לקחת את הכדורים בבוקר??????????????????????

 2. עוגיפלצת הגיב:

  אחייי אתה ענקקקקקקקקקקקקק! אני לא יודע אם אני חושב בידיוק כמוך אבל אני מתבטא בידיוק כמוך ,והרגת אותי בניתוח הגאוני והנכון של הזלזול האימתני של הפוליטיקאים באינטלגנציה שלנו כאילו אנחנו אמריקאים פתיים עם נטייה להשמנת יתר מול הטלווזיה ….(למרות שהרבה מהישראלים בדרך לשם )

  • זיו הגיב:

   ענק אני לא, אולי נטייה להשמנה קלה (ירדתי 16 קילו…) תודה!! מרבית הישראלים כבר שם. לצערי. הרבה מדי פעמים אני אומר לצערי, באחרונה.

 3. יניב בללי הגיב:

  "חברת הכנסת, לבושתנו, מירי רגב…" – גדול, פשוט גדול.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s