The Ten Commandments, In SVG

חסר משמעות

שומרי תורה ספרדיים. ש"ס בראשי תיבות. אלו ששמו עצמם להגן על תורת משה ועם ישראל. יוצאי ספרד. בטוח שמעתם את אלי ישי יותר מפעם אחת אומר, שההוא פועל למען המזרחיים. הוא מזרחי אמיתי, לא אשכנזי. בואו נבהיר דבר ראשון, כפי שאמרתי בעבר ואומר בעתיד, אין לי כלום הגד מוצאו של כל אדם באשר הוא. אנשים נשפטים אצלי רק לפי מעשיהם. דבר שני, לא ביקשתי מאלי ישי לשמור לי על המסורת ועל היהדות. מצחיק הוא שאלי ישי הוא טוניסאי, וקורא לעצמו מזרחי. הוא מערבי במקרה מצפני, וצפון אפריקאי במקרה גיאוגרפי. מזרחי הוא לא. מקסימום אולי התחתן עם עירקית, או פרסיה, שהיא מזרחית. לא יודע. הרבנים האשכנזים לא מתייחסים אליו למעשה, כמו לעובדיה יוסוף, ומשקל הפסיקות התורניות שלהם לא ממש מעניין את הממסד המרכזי, האשכנזי. עובדה היא שאלי ישי שולח את ילדיו לבתי ספר ומדרשות אשכנזיות טהורות ולא למפעלי העוני והטפשות של ש"ס. הוא יודע למה.

ניסיתי פעם להבין לעומק את הבעיה החרדית אשכנזית עם שאר העדות שאינם אשכנזיות. רב כלשהו גילה לי את הפסוק "ובני גמר אשכנז וריפת ותגרמה ", פרק י' ספר בראשית. אשכנז הם בני גמר, נכדי יפת, ניני נח. הוא אמר שאשכנז מופיעים בתורה ואילו האחרים, המזרחיים, אינם. אולי הם כן, אבל אין קשר לשמות הקהילות שלהם היום עם עברם המקראי לכן הם אינם קיימים. מבחינה חרדית אשכנזית, הם האליטא עד אשר יוכח אחרת. אני לא יודע עד כמה זה נכון, אבל אין לי משהו אחר טוב מזה, נכון לעכשיו. דרך אגב, מאז הרב הזה שגם אמר לי כי בראשית ברא אלוהים, ניתן גם לקריאה כ"בראש יתברא אלוהים", קראתי את התורה שלנו כבר ארבע או חמש פעמים, ולא רק פרקים נבחרים עבור שטיפת המוח היהודית הדתית של משרד החינוך. תתפלאו כמה דברים מגלים שם.

בשבועות האחרונים יש תחושה של פעילות פלילית ענפה למדי סביב ש"ס, חבריה בממשלה, בעיריות, במועצות ואצל המקורבים, למי שלא יהיה המתקרב. רק היום גילינו כי פשעים קשים כאונס, מעשים מגונים, בעילה אסורה בהסכמה, כליאת שווא וגם שוחד והפרת אמונים, מיוחסים על ידי המשטרה לסמי לוי, שכיהן כממלא מקום וסגן ראש העיר חדרה מטעם ש"ס. בידיעות יש עוד כתבה על אליהו עזריאל מש"ס, שתופר לעצמו ג'ובים שאינם קיימים, שוב בעיריית חדרה ואחרות. מה שמפתיע אותי כאן, ודוגרי אני אשכרה מופתע, זה למה אני לא מופתע ומקבל את זה כחלק מהחיים השיגרתיים במדינה, ממש בשיוויון נפש. אלו רק מתווספים לכל אות מעשים פליליים שרואים אצל "מקובלים", באבות, עסקנים אזוריים, הולילנדים למינם, מושאי תחקירים רבים של רפי גינת והחקיין שלו, והרשימה לא נגמרת. ארוכה ארוכה ארוכה. כל יום, יש נאשם חדש. רק רף הפליליות עולה. ש"ס זו המפלגה עם הכי הרבה מורשעים, מסולקים, ויושבי כלא. מה יש בכיפה השחורה שמחוברת לשמלת הוורסאצ'ה של עובדיה יוסוף, שמדביקה את כולם בפלילים, שחיתות, אלימות, ועבירות מין כל כך קשות?!

אני מייחל ליום שבו עובדיה יוסוף יגיע לפגוש את אלוהיו, שהם בוודאות לא אלוהי, וכבר בכניסה יתברר לו כי הוא לא ממש מוזמן פנימה. מי שמנהיג קהל עצום כל כך של עצמים טיפשים, עלובים, סתומים, חסרי בינה ודעת, שמעודד אותם לחיות על חשבון אחרים, בבטלנות וגזל, ממש נגד חוקיו של אלוהים, לא ראוי להגיע למעלה. אלוהים, זה שבתורה, ההוא מגן העדן שאמר בְּזֵעַת אַפֶּיךָ תֹּאכַל לֶחֶם עַד שׁוּבְךָ אֶל הָאֲדָמָה כִּי מִמֶּנָּה לֻקָּחְתָּ כִּי עָפָר אַתָּה וְאֶל עָפָר תָּשׁוּב" (בראשית ג יז), לא יסכים לקבל אדם בזוי כזה. איש כזה שמטפח עדר מעריצים טמאים, הסוגד לו ולחייו הרהבתניים, לא ראוי לכלום. גדודים של פושעים, עושקים, גנבים ובעליי שררה כפרעונים קטנים הוא מטפח ולא אומר מילה נגדם. מעולם לא אמר מילה נגד כל עלובי החיים שיש בש"ס ונעצרים על ידי המשטרה בוקר בוקר. עושה דברו המגונדר, אלי ישי טוען כל הזמון כי הוא הרי הקים מערכות חינוך שבהם אין את "התרבות החילונית של פשע וסמים ואונס" וכו' וכד' וכיוצא בזה. ברור. נכון. ללא ספק. אני מאמים שכולם טהורים מבטן ומלידה, רק החינוך שהם מקבלים הופך אותם לכאלו. מי מחנך אותם?!

עם ישראל אשם. אנחנו אשמים שאנחנו בוחרים חברי כנסת שלא מסוגלים לעצור את הכסף לבנק ש"ס ובכך לחסל את המפלגה הזו. יש תקווה?!

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s