60/365: hot potato, hot potato

הוט פוטטו

מעבר לעובדה הקטנה שדי נמאס לדון בזה, הסאגה לא נגמרת, ואני מרגיש חובה להמשיך. ממש חובה. מכבסת המילים כנראה התחילה לעבוד שעות נוספות. גלנט לא שיקר, אלא טעה, ולא במכוון, ולא בזדון, רק התגלו סתירות בדבריו. "רק". סתירות. הרמטכ"ל המיועד לוקה בסתירות בדבריו לבתי המשפט בישראל. במקרה גם לוקה בסתירות לגבי שלושים וחמישה דונמים ועוד עשרים ושמונה דונמים, שסופחו "ללא כוונת זדון". גם לי יש "ללא כוונות זדון" כאלו בדיוק. רק שאותי ואת החקלאי שניסה לפניו יכניסו כנראה לבית האסורים עוד באותו הלילה. להזכירכם, גלנט עדיין לא החזיר את הקרקעות הנשלטות, למרות כל מה שהובטח, הוכרח, נפסק ונאמר.

תסבירו לי את ייתכן כי בישראל יהיה רמטכ"ל שמיום כניסתו לתפקיד הוא לעולם לא יהיה זכאי? הוא חתום על מכתב התשובה והאי חזרה של תא"ל פארס, ומה הוא יגיד לצ'יקו תמיר, במידה וזה יגיד לו שגם הוא "פעל ללא כוונת זדון"?! המערכת הממונה שלנו, קרי הממשלה, פשטה את הרגל המוסרית שעוד, אולי, הייתה לנו. ביבי וברק מתגלים כחד תאים שזווגו יחד, ורק שלא ייצא משם דור המשך. ב-י-ז-י-ו-ן, זו המילה שלמדנו בטירונות, ואין לי מילה טובה יותר לתאר מזו את התנהלות הממשלה, שר הבטחון וראש הממשלה, שהוא הפוסק האחרון, ואמור היה כבר לבקש שיוציאו מהתחת שלו את היד שמפעילה אותו, ולהגיד לכולם בפשטות ישראלית, ישירות מהשוק במחנה יהודה אליו הוא אוהב להגיע לצילומים קדם בחירות, משהו כמו: באמא'שכם תסתמו את הפה, די, נמאס, זה בזוי, משפיל, מעליב, אומלל, חסר בושה, לא ראוי, ולא כך נוהגים במדינה אחראית ומתוקנת. "גלנט לא יהיה הרמטכ"ל. נקודה. מצאו מישהו חדש". כל זה לא קרה. כל זה לא יקרה. בובה ביבי (נשמע כמו הבאבא בובה), איבד צלם מנהיגות ואחריות.

אני מרגיש כחי בחלום מדינתי רע, שלא ניתן להתעורר ממנו. זה ממש אוכל אותי מבפנים, ליקוי המאורות העצום והמתמשך הזה, של הפגנת עליבות מנהיגותית ממשלתית, הגרועה ביותר שאי פעם נראה כאן מאז ימי דוד המלך (אולי), ומה שמוסיף לי תרעלה בחלום הזה, זו האין נחמה כי בבחירות הבאות משהו ישתנה. העם מטומטמם כל כך שייבחר בביבי שוב. ברק יגיע יחד איתו. כנופיית מחממי התחת בכנסת, לא יפילו אותו אף לא למען העם. הם שם למען עצמם, ועצמם בלבד. אנחנו כבר עברנו את הגועל המדינתי של שנת 99, בו הכנסת הפילה את ממשלת ביבי ודרעי, והעם לא בחר בביבי חזרה לשלטון. זה הרבה יותר גרוע ולא למדנו דבר. רק כנופיית הח"כים למדה לא להפיל ראש ממשלה, כי לא תהיה להם עבודה. תשאלו כל חבר כנופייה שאתם פוגשים איך הוא חי עם עצמו ועם הרמטכ"ל הזה שחי "ללא כוונת זדון".

אז ממבקר המדינה התגלה בחוכמתו החדה, והעביר את ההוט פוטטו הזה ליועץ המשפטי לממשלה, כדי שהאחרון יפסוק. הצחקתם אותי עד דמעות אבל הדמעות לא מצחוק. עכשיו תור האתנן שוינשטיין צריך לשלם. הרועץ שפעם, רובינשטיין, שהיום בעליון, שילם פעמיים אתנן לביבי בדמות דוחות ציבוריים במקום העמדה למשפט פלילי. הון-שילטון-שחיתות חי קיים ובועט בישראל, בישראלים יותר נכון. חכו תראו מחר.

פעם היה מפכ"ל שהתפטר בגלל צילום הג'אקוזי, היום אפשר לחיות עם עשרות דונמים גנובים ומסופחים "ללא כוונת זדון", בעוד שלאישתו של הללא כוונת זדון, יש קשרים מסחריים ענפים עם נשותיהם של פיקודיו (לפי תחקיר מעריב). אם לדילמה מוסרית כל כך קשה הגענו עם רמטכ"ל, שאיבד צלם פיקודי ומנהיגותי, הלך עלינו. הכל נגמר. זה האיש שצריך להגיד "אחרי". סליחה, אבל לא תודה.

»

  1. קצין במיל. (חיל הים) הגיב:

    מסכים עם כל מילה

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s