Flag of Israel with the Mediterranean sea in t...

מול הים

הורי!! טירקל סיים את בדיקת פעולות ישראל במשט!! יצאנו צדיקים!! עוד קרדום לביבי וליברמן לחפור בו על נימי הפטריוטיות המזוייפת שלנו ושלהם. טירקל הגיע מאוחר מדי, גרוע מדי, אחרי הססנות פחדנית מדי, ובמיוחד אחרי ביצוע רשלני לעילא ולעילא של הלוחמים שיצאו בלי כלים נכונים תחת פיקוד יח"צני, מזוויע ומנותק מביצוע משימה, והגרוע מכל חסר מטרה. כולנו יודעים שעצירת המשט הייתה הנכונה יותר והמוצדקת יותר מבין פעולות ישראל בשנים האחרונות. אין לאף מדינה אחרת, שלא לומר אירגון קיקיוני כזה או אחר, מגובה בפעילי טרור מוסלמיים ורצחניים, הזכות להפר את ריבונותה של מדינת ישראל. היה עליהם לטבוע בים באירוע לילי מכונן. אין לי בליבי שום טיפת אמפטיה למשתתפי המשט הזה.

אם הייתה לנו הנהגה ראויה, או אפילו סתם הנהגה, עם משמעות למילה הנהגה, הרי שבכלל לא היינו מגיעים לשלב טירקל. בעולם אחר, מקביל, שפוי שלפני ליברמן, היו לנו יחסי חוץ כאלו שמדינות העולם היו מריעות עם הטבעתם של כל הספינות בדיוק כמו שלא הפריעו לנו לתקוף בלבנון ובעזה. זה היה, אם אתם זוכרים, במשמרת של אולמרט. אצלו כל העולם עבר לדום וסתם את הפה. בעולם שבו היה לנו שר ביטחון, ולא רק בובת ביטחון נפוחה מחשיבות עצמית, היינו יוצאים לפעולה כמו שצריך, עם אפלה צבאית ותקשורתית, באמצע הלילה, עם הפגזת גז מדמיע מאסיבית, מיסוך עשן כבד, כלי נשק אמיתיים ואולי אך חיילים מאומנים לפיזור הפגנות, קרי מג"ב (!!!). תנו לחייל מג"ב הפגנה טובה, והשוקר שלו מפיל חללים, שובר עצמות, ובעיקר מפגין לכולם מי בעל הבית בהפגנות אלימות. כל המשט הזה היה רק הפגנה אחת גדולה, וכך היינו צריכים להתייחס אליו מלכתחילה. שר בטחון לא היה מבקש עזרה מהשר לבטחוחן פנים (שסרב), אלא היה מנחית פקודה. על ביבי אין מה לדבר, הוא היה בחו"ל, "במקרה". גבי אשכנזי גם נכשל כאן כישלון מהדהד כרמטכ"ל צה"ל. או שאתה מפקד או שלא. אם פיקדו לך מעל הראש, ושלחו בניגוד לדעתך לוחמים לא מאומנים לסוג המבצע הזה, כולל חוסר בכלי נשק, תתפטר! פשוט תתפטר. בסוף, אתה המפקד.

טירקל קם בחטא הפחד. הפחד שלנו לעמוד איתן מול העולם. כשהוחלט כבר להקים את הועדה המגוחכת הזו, ולא היינו צריכים להקימה מלכתחילה, היינו צריכים להזמין את הטורקים להשתתף. את השבדים, הצרפתים, הבלגים, הירדנים, המצרים, היוונים, הספרדים, האמריקאים, את כולם אפילו חוקר מטעם האו"ם. אם אנחנו צודקים, הרי שאין לנו מה להסתיר, יבוא החוקר הטורקי למשל, ויראה במו עיניו. נשמע אותו מכחיש את העובדות. אם יש לנו מה להסתיר, למה יש ועדה? יותר פשוט להתנצל ולעבור הלאה. טירקל קם בחוסר מדיניות חוץ. כשהעולם רואה שמשתינים עלינו קיקיונרים טורקיים, הוא מחזיק להם את הנר ואפילו עוזר. העולם לא ממש נגדינו, אבל בכל הזדמנות קיימת הוא כן. למה? בעיקר כי זה מסית את התקשורת מהבעיות הפנימיות שיש לכל מדינה בעצמה, הזרקורים מופנים אלינו. גם הם עסוקים בשרידות פוליטית, וכמה קל לשפוך נפט על ישראל הבוערת, הרי התקשורת העולמית מאוהבת בלהבות שעולות מכאן.

חנן זועבי. עליה צריך להרחיב את הדעת ולצמצם את הפעילות. לדעתי חנן זועבי זה רק עוד אחד המיצגים הגרועים ביותר לקצה גבולותיה של הדמוקרטיה הישראלית. לא גאווה גדולה להתפאר בה בעולם על ריבוי הדעות והפתיחות שיש לנו. אנחנו אולי נראים כנותנים פתח רחב גם למיעוט עם דעות שונות, אבל האמת הפשוטה היא שחנן זועבי משמת פה וצינור להפצת תעמולה חבלנית של אירגוני טרור פעילים נמרצות, נגד אזרחי מדינת ישראל, והגרוע מכל זה שאני ואתם משלמים על זה דרך כנסת ישראל. אין עוד מדינה כמונו בעולם, וטוב שאין. בכל מדינה אחרת היא לא היית ה היכן שהיא. חנן זועבי צריכה להיות מסוקלת, אולי מסוקלת, מהכנסת עוד אתמול, על אחת כמה וכמה להיות נחקרת וכלואה בעוון סיוע לאירגוני טרור, קרי החמאס. היא מחבלת מחבלת מחבלת. חבל שאין התגייסות גדולה יותר לזרוק אותה. ח"כים בלי תכלית שאבדו את הקשר הישיר להבחנה רוחבית בין טוב לרע. אם יש סיבה להתרחקותם של ישראלים מערבים, ליבוי השנאה, הניכור, הגזענות והאלימות, הרי שהסיבה הזו התעצמה עד מאוד, בחזקות, בגלל חנן זועבי. היא כנראה אחד המסמרים האחרונים בשכנוע של הציבור הישראלי כי "כל הערבים מחבלים", במיוחד שאנחנו בהתקפף פארנויה עצבני אחרי הפיאסקו של המרגל האיראני בכנסת, עזמי בשארה (עדיין לא הוכח שהוא מרגל).

טירקל קם כשלאף אחד לא ממש איכפת, וחבל. היינו יכולים לעשות מזה מטעמים מדיניים, אבל כרגיל אצל ביבי, בזבזנו זמן, בזבזנו ועדה, כי הכל קדוש למען ההישרדות שלו. הכלבים כבר לא נובחים, השיירה המשוריינת עוברת כתמול שלשום. טירקל קם כי אין לנו הנהגה.

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…»

 1. מנשה הגיב:

  אתה חכם לאחר מעשה.
  להזכירך, שאף אחד לא העלה על דעתו שתהיה תקיפה קטלנית מצד המשתתפים.
  אם היו יודעים היו עושים את כל מה שהצעת.

  ברגע שאתה פותח פתח להזמין נציגי מדינות זרות לחקירות פנימיות, אתה רק מוכיח שכל מה שחקרת בעבר היה בלוף והצגה ולא חקירה אמיתית.
  שלא לדבר על זה שהמדינות ממש לא רוצות לשלוח לפה נציגים להשתתף, כמו שישראל לא שולחת נציגים לחקירות של מדינות אחרות.

  • זיו הגיב:

   אני לחלוטין לא מסכים. הצבא מאוד העלה על דעתו את אפשריות התקיפה כנגדו, בדיוק בשביל זה הוא מתכונן. המודיעים אף ידע חלק מהדברים אבל היה לא מספיק טוב. הצבא גם עשה הנחות לעצמו והחליט להילחם בשביל להקטין את מספר האבידות בצד השני. הוא נלחם בחוסר כי כך החליטו לשלוח את הלוחמים. זו טעות קשה. העובדה שהיו מסוקים ולוחמים רבים באזור רק מעידה כי הצבא חשב גם חשב על האפשרות הזו. הטעות הייתה רק של שולחי הלוחמים. לצבא יש מספיק מזל"טים בשביל לעקוב ימים רצופים אחרי ההכנות על הסיפון. הוא כשל בהרבה מאוד נקודות.
   בועדת חקירה כולם חכמים לאחר מעשה, אבל אף אחד לא נותן את הדין. זו תמצית הבעיה שלנו.

   כמו שאמרתי, כל קיום ועדת טירקל זו טעות יסודית, אבך ברגע שהוחלט עליה ועוד הביאו שני משקיפים זרים, אז מוטב כבר להביא את כל מי שירצה. יש למדינות זכות סירוב להשתתף, אבל חובתינו לשלוח הזמנה. אין חשיבה מדינית מתוחכמת יותר אצלינו. הכל נעשה לכיבוי שריפות, לא להימנע מהן.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s