בראש וראשונה הכי מעצבן אותי, זה שאין גשם. תלמדו מההיסטוריה והכתובים. שבע שנים רזות, שבע שנים שמנות. בצורת של שבע שנים, תסתיים בשנה הבאה. ככה זה, בדיוק כמו שגם בשנת בצורת יירד גשם בפורים. חוק זה חוק.

עכשיו למה שבאמת עיצבן אותי. ההתעסקות האובססיבית עם תמלוגי הגז. הגז שייך לי ושייך לכם. לא שייך לתשובה ולא לאף אחד אחר. הוא קיבל רישיון למצוץ בקש ארוך את הגז, והשקיע מאות מיליונים ממשקיעים בשביל זה. גם אני הייתי יכול להביא משקיעים ברבע שנייה, אם המדינה הייתה עובדת בשקיפות ונותנת רישיונות לכולם, ולא רק לחברים המקורבים והתורמים העשירים לגועליטיקה. תמלוגי גז זה העתיד שלי ושלכם. של כולנו, כמובן במידה וממשלת האבדון הזו תיעלם לנצח ותהיה כאן ממשלה אחראית מספיק לנהל את התמלוגים האלו. מגיע לתשוובה וחבריו החזר על ההשקעה בחיפוש הגז, כמו מענק פיתוח מקובל בתחומי תעשייה אחרים. זה מתקזז תוך חודש בממוצע מהכנסות הגז. מקסימום חודשיים. שיפסיק הוא, חבריו ושליחיו היקרים לקלל, להפחיד ולאיים. בבוטם ליין הם יישארו מיליארדרים, מאוד מיליארדרים, גם אחרי התמלוגים והקיזוזים. הבעיה שלנו, כרגיל שלנו, זה חוסר החלטיות משווע של הממשלה, תחת איומי סרק של ,משקיעים קטנים", אינטרסנטים בשכר מופרז ויועצי אחיתופל. ראש הממשלה מתגלה, שוב ושוב ושוב, המלוא מערומי חוסר כישוריו לקבל החלטה, ונכנס עם גבירי העם למו"מ. שיחפש את הקוהונס שלו במקרר אצל שרה, ויקבל החלטה! הגז של כולנו, זה גובה התמלוגים המקובלים בעולם, וכך יהיה גם בישראל. לא תחריג לי ואל תגדיל לי. הפעם אני מרחם של שטייניץ. קיבל החלטה נכונה, מתעקש עליה, וביבי מתקפל לו. שוב. לא מתאים להם, שילאימו את הגז, יוציאו מהבלטות של בנק ישראל עשרים מיליארד דולר ויעשו לבד. נקבל הכנסות של מאה וחמישים מיליארד לפחות, בלי העשירים באמצע. כך נוכל גם לבנות עוד ועד מושחת, אבל הרבה ישראלים ימצאו עבודה חדשה. די כבר. ה-ח-ל-ט-ה עכשיו!!!

ליברמן כבר לא מעצבן אותי. התקשורת של ליברמן מעצבנת אותי. הוא הפך להיות אחמדינג'אד חדש. כל פוק קטן שלו מגיע לכותרות ראשיות, וכל מערכות החדשות בארץ צובעות את הצהוב הזה בהרבה אדום. תפסיקו לתת במה לפאשיסט-גזען טהור ומטומטם הזה. תתמודדו עם הבעיות האמיתיות שליברמן רק סממן שלהם, וזה איבוד הזהות הדמוקרטית-ישראלית-יהודית שלנו. ליברמן זה רק סימפטום בהקצנת העם לכדי מדינה חשוכה, אפילה, עם משטר אפרטהייד טהור. עוד מעט אנשים יתחילו להיעלם למחנות ריכוז רק כי הם העזו לחשוב שונה מבייבי סטאלין. יש יותר מדי טיפשים, בורים וחשוכים בעם המיטמטם הזה, שמקשיבים לו, אבל למה להעצים את הסירחון לכדי סערת גזים רעילה?!?!!? שוב, ביבי, שוב חוסר מנהיגות. הכל מתחיל, מתרכז, מתנקז וממשיך עם חוסר התפקוד המוחלט של ביבי. ראש ממשלה אחר, מהדור של רבין ולפניו, כבר מזמן היה מעיף אותו לאלף עזאזל. אולי פעם יהיה לנו ראש ממשלה שלא מפחד. כנראה שרק דרעי יכול. האמת, אולי אפילו אולמרט היה עוד אחרון ראשי הממשלה הטובים.

מזמן רציתי לכתוב על היהדות, ואקדיש לזה פוסט או שניים במיוחד, אבל בשבועות האחרונים, עקב מכתבי הרבנים, פסקי הלכה הזויים, וסתם גזענות טהורה, מחדדים אצלי את המסקנה כי היהדות היום, של הרבנים העלובים, ראויה רק לכינוי עבודת אלילים. אין להם קשר להיסטוריה של העם, של התרבות ושל המסורת. מזמן שכחו את התורה, ומחפשים את אלוהים רק על שטר של כסף. התורה מעלה על נס על היחס לגר. שלושים ושישה פעמים היא מזכירה ומציינת את זה. בתורה שלנו, אדם וחווה נבראו יחד כבני אהווש, לא כיהודים. הם נטולי זהות דתית. למה הפסיקו ללמד את התורה להסמכה לרבנות?!

קדימה מקבלת מתפקדים חדשים. הרבה מאוד. מה הם יודעים שאנחנו לא יודעים?! למה גלעד שרון ראוי בגלל להיות פוליטיקאי?! נגמרו ערוצי הכסף של אבא אריאל? אין יותר חברים עם קומבינות אדמות, פירסום, בקר, יבוא וייצוא שאפשר להינות מהם? נשבר לי הZין מכל הבנים של, מורשעים ונחקרים שרצים לפוליטיקה. כישלונות מהדהדים, אנשים בלי קבלות, בלי יכולות. מישהו באמת מאמין שהם באים לעשות לציבור ולא לעשות לביתם?! צריך ביג בום בפוליטיקה שלנו, ודחוף. החיים שלנו מתמוטטים והחגיגה נמשכת. ביבי נראה לי כמו הקיסר נירון, רק שהוא לא יודע לנגן.תחפשו בגוגל ותקראו Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus.

כדורגל. כמה מילים ריקות מתכון נשפכו על נימני, וגולדהאר ומהפכים, ושילטון שבא אל קיצו. רבעק, זה רק כדורגל, ישראלי, לוזוני, נחות, מוזנח, זניח, עלוב, רע. את מי לעזאזל זה מעניין???!!! למה לא משקיעים את הררי המילים האלו, את המוספים המיוחדים, את הכתבות על מצב התעסוקה בעם? על מצב העוני? על מצב החינוך הרע והמתדרדר? רק כשיש סקר בינלאומי על מצבנו העגום והנורא בחינוך, חושך לגויים, אז החינוך מקבל את מחצית העמוד הראשי של עיתנוות היום, אבל רק בבוקר. אחרי הצהריים חוזרים לליברמן. בחינוך כבר האסון קרה. לא צריך לחכות להרוגים בשביל לדעת שאין כאן תקווה. תשתיות חינוך שרופות ורקובות עד היסוד. עשרים שנות הזנחה ואנחנו נופלים הרחק מאחורי שאר הגלובוס. הדור הצעיר כבר מבין. הוא לא חוזר מחו"ל אחרי הטיול בצבא. מקסימום לומדים בארץ, ואז בורחים. מה יישאר כאן?! באמת צריך מומחים גדולים להבין את זה? אבישי ברוורמן, פרופסור מכובד, היכן אתה? למה אתה בממשלה? גדעון סער נכשל. כל החלטות התקציבים לחינוך התקבלו במשמרת של אולמרט והוא מחרבש אפילו את הביצוע.

אחרון, כי צריך לקצר. בית המשפט העליון קיצר את העונש לרוצחיה של מיטל דהן. הנימוקים של העליון הם לתפארת משפטית. הכל נשמע נכון, אבל צורב בגרון. אי אפשר לבלוע. במקום החלטה קרה ומחושבת על פי פסיקות עבר בפשעים דומים ואחרים, העליון היה צריך לקבל את העונש של המחוזי ולהבין כי החוק הישראלי לא מתמודד עם הפשע. צריך ענישה גבוהה ומוגזמת לפשעים. רק כך יחזור הפחד לפושעים עוד לפני הפשע. זה הזמן לענישת מינימום. זו הייתה אפשרות מעולה לאותת לבית הנבחרים המקולקל שלנו, כי עליהם לבנות מערכת חוקים ושיפוטית חדשה. החמצנו שוב.

מילת חיזוק גדולה מגיעה לדני רוזן. עושה נכון בזמנו, בקצב שלו, בהחלטיות מרשימה, בנחישות וצניעות. למען אהובה תומר, זוגתך זצ"ל. חזק ואמץ.

ורק על גלעד אף אחד לא מדבר 😦


 

החיים דבש

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s