הגיע הזמן לומר את האמת המרה והמבחילה (כבר אמרתי בעבר, יותר מפעם אחת). הפעם אני מקווה שהשופר הזה טוב יותר ואני אגיע ליותר אנשים. משטרת ישראל זו המשטרה הגרועה בעולם, הכושלת בעולם, הנחשלת בעולם, עם הפיקוד האינטרסנטי-פוליטי הגרוע בעולם. לפעמים נדמה שמשטרת ישראל זו אירגון פשע על כל היבטיו כפי שמוגדר בחוק: מאפיה במדים כחולים ובמימון אזרחי ישראל. המשטרע לא הפנימה מעולם שהיא כאן לשרת ולהגן. הם כאן לשרת את עצמם, ולהגן על חבריהם. חמישה שוטרים עבריינים החליטו לרצוח עבריין אמיתי, מורשע. בזו השנייה הם הפכו להיות עבריינים עם ניסיון לרצח. כל צמרת המשטרע התגייסה לעזרתם. למה???!!!

השלישייה שקיים על פי הודאתו, ניצב בר לב (איזה שם אירוני לפרשה הזו), עם סמים או בלי, רק מדגישה את אפסותה של המשטרע. אם אלו פעולותיו של ניצב במדים, וכולנו מחכים לשמוע את הסיפורים על הניצבים האחרים, מה כבר נצפה מהמשטרע? ניצב במדים שאינו יודע להבחין בין טוב לרע ואמור להיות מפקדם של שוטרים אחרים האמונים על שמירת הטוהר והמוסר בעם ישראל, קרי הם אמורים לטפל בתלונות יומיומיות בנושא. והשאלה עכשיו די עצובה, למה להם לטפל בזה אם ככה עושה הניצב?! האמת, מצידי שיעשה חמישיות ושמיניות. לא מעניין אותי מה עושה ניצב בתחתוניו, בחדרו בביתו או במלון, בעיקר אם זה מחוץ לשעות המשכורת שלו. גם לו יש חיים פרטיים, וחלקינו אף די מקנאים בו על השלישייה. לדעתי הוא מסתיר שהיו שם סמים והבחורה אכן הייתה מסוממת, אבל זו הרגשה בלבד. הדבר היחיד שחשוב לי כאן, זה האם ניצב כזה יכול להיות מפקד המשטרע או לא. כאן הוא נפסל. אנחנו לא צריכים מפקד משטרע, אלא מפקד משטרה. הדבר נכון לחלוטין גם לגבי הרמטכ"ל הנכנס, אלוף יואב גלנט. אם הפרסומים עליו נכונים לגבי הבית שלו במושב, השביל המקודש והפרטי, מעצר השכן בידי המשטרע על לא עוול בכפו וחלקת הזיתים שהוא סיפח לעצמו, הרי שהוא פסול באותה מידה להיות רמטכ"ל. לדעתי הוא לא ייכנס לתפקיד כי בג"ץ יעצור את זה. מידה אחת לכולם. אולי ימצאו חברי כנסת שיעצרו את זה.

הבעיה המשטרתית תמיד הייתה בשוטר למעלה, במפקד. השוטרים אינם רעים, או עושים דווקא להרע לעם ישראל. הם אינם נכשלים במשימותיהם בכוונה. נודה על האמת, הם פשוט לא מתאימים לתפקיד שלהם. המשטרע אינה בוחרת את הטובים כי הטובים אינם מגיעים. לא משלמים משכורת מכובדת לזה, אז לא באים. השוטר הישראלי הממוצע ירוד ביכולותיו ממרבית השוטרים האחרים בעולם. בהשכלה, באינטליגנציה, בכושר פיזי, במוטיבציה, בפרופיל פסיכולוגי. עילגות של שוטרים כבר מזמן לא מעניינת אפילו את הקומיקאים. התרגלנו לצרה הזו. תראו את המפכ"ל הנוכחי. לדעתי, הוא הגרוע שהיה לנו מעשורים האחרונים. אישיותו אינה מתאימה, עוסק בפוליטיקה כל היום (תקראו שוב את מקרה אח שלו שקודם במהירות הבזק לתפקיד בכיר, או מקרהו של קרמשניט, החוקר המהולל, או לחילופין את דבריו של אסף חפץ משלשום). ביצועיו מחרידים, ורוויי כישלונות בכל פרמטר אפשרי במהלך כהונתו. נוסיף רק שהוא מונה לתפקיד ע"י אחד, לא ממש טהור בשם צחי הנגבי. הכל מתחבר.

הבעיה היא רק למעלה. למפקדים הבכירים יש יכולת בינונית מינוס, ואני נדיב, מפקדים אינם יודעים לבחור אנשים או לדרוש ביצועים. אינם יודעים לפקד, ולעמוד במשימותיהם. אינם יודעים לתת פקודות מבצעיות ולנהל את המבצעים. מה נלין על השוטר? הוא אינו אשם, אשם מי שבחר בו, מי שמינה אותו ומי שמפקד עליו. אשם מי שמדריך אותו. השוטר אינו נכשל, הוא פשוט אינו יכול. תפתחו את העיתון ותראו דוגמאות לכך יומיום. תקשיבו לרדיו ותשמעו על סיפורים כאלו כל שעה. מקרה אחד שזכור לי מאוד היה מבצע "ענק" של סמל מחלקה במשטרת התנועה במרחב הצפוני, שהתגאה כי הוא הרים בעצמו מבצע מיוחד לעצירת אופנוענים שטסים במהירויות גבוהות בכביש 6. הוא ביים תאונת דרכים בכביש בשעות הבוקר המוקדמות, ואילץ את האופנוענים לעצור, ואז "תפס אותם"!! התוצאה הייתה שנדרשו לו כעשרים שוטרים, ארבעה כלי רכס כולל אמבולנס, ושתי ניידות, אמצעים פרוסים על הכביש, וכל זה בשביל לעצור אופנוען אחד שטס במהירות של 200 קמ"ש. אחד!!! השני ברח…….זה היה אצל רזי בבוקר. עכשיו, השוטר הזה התגאה עד מאוד המבצע הזה והדגיש והוסיף כי המשטרע תפעל בדרכים רבות וערמומיות לתפוס את הנהגים העבריינים. אם אני הייתי השר לביטחון פנים (20 שנות כישלון של התפקיד הזה), מפקד משטרת התנועה היה עף הביתה לפני סוף היום, וכן כל צמרת הפיקוד של משטרת התנועה במרחב הזה. רק הסמל היה נשאר. הוא לא אשם שהוא מבזבז משאבים עצומים על זה. אשמים רק המפקדים שלו שמאשרים את זה, ואף אחד לא חושב לעצור את האירוע ההזוי הזה. מתי ראיתם בפעם האחרונה שוטרים שמגיעים לאזור תאונה על מנת לכוון את התנועה במקום? אני ראיתי שלשום, תאונה קלה, שלושה כלי רכב בכניסה לבית עלמין ירקון. שישה שוטרים, בלי אמבולנס היו במקום. הסתובבו, צילמו, דיברו לקשר. כולם דיברו לקשר, עם ההטיה של הראש לעבר הכתף שם נמצא הקשר. אף לא אחד מהם עמד בצומת וכיוון את התנועה.

אינספור סיפורים על חוסר מענה של מוקד 100, התעלמות מפניות של אנשים. כולנו יודעים שהסיבה לתלונות על עבירות רכוש ואלימות קלות נועדו רק לצורכי הביטוח. אין שוטר אחד בישראל שמחפש גנבים. אם אנחנו מחפשים עזרה הגנתית כלשהי, מעשה שביומיום, אפילו בסכסוך שכנים פשוט, השוטרים לא ממש יגיעו. מתי ראיתם נוכחות של שוטרים בעיר מגוריכם, נוכחות של שוטרים ברחובות העיר, בקניונים, לתת הרגשה של ביטחון? אין. פשוט אין. יותר קל לשבת ברכב הממוזג ולהשמין מנחת. ואם נמשיך את בעיות המשטרע, אז מי מכם ממש מאמין ליחידה לחקירות שוטרים?! נשמע כמו בדיחה של החמישייה הקאמרית.

כמה רעיונות עבור חברי הכנסת למען עתיד עם ישראל והמשטרה:

 • מועמדים לתפקידי ניצב ורב ניצב (מפכ"ל) חייבים לעבור שתי ועדות ציבוריות. אחת המורכבת מחברי כנסת, קרי "נבחרי העם", והשנייה מועדה אזרחית, בה יש גם שופט מחוזי לשעבר לפחות.
 • תהליך הבחירה למפכ"לות, חייב לכלול גם מועמדים חיצוניים. אם אין כאלו, לא יתקיים תהליך הבחירה.
 • הקמת מוקד 100 ארצי בדומה למודל 911 האמריקאי. מוקד 100 מורחב בשלושה אזורים ארציים, שמטפל בכל שירותי החירום של ישראל. לא צריך שלושה מוקדים ועוד עירוניים..
 • לחוקק חוק שקובע כי היחס בין שוטרי המשרד, לשוטרים ברחוב יהיה 75% לטובת הרחוב. מפקד תחנה שלא עומד בתנאי הזה במשך שני רבעונים רצופים יפוטר לאלתר. מפקד מחוז שפוטר אצלו מפקד תחנה שני (שני פיטורים) יפוטר לאלתר גם הוא. ארבעה מפקדי תחנות ארציים יגרמו לפיטוריו המידיים של המפכ"ל. הם צריכים לדעת לשלם בכיסאם ותפקידם על כישלונותיהם.
 • היחידה לחקירות שוטרים צריכה להיות תחת מבקר המדינה ולא משרד המשפטים. זו ההזדמנות גם להפוך את משרד מבקר המדינה ל- FBI הישראלי. חקירות עצמאיות כולל הגשת כתבי אישום לבית דין פדראלי מיוחד. רשות עצמאית לחלוטין.
 • שכר שוטרים צריך להיות מוכפל. יש לזה כסף. מצד שני לכל שוטר יש שימוע על ביצועיו כל שנה. שנתיים עם ביצועים נמוכים בציון נמוך מ- 70 מתוך 100, יגרמו לפיטוריו. הביצועים יינתנו לו ע"י שני מפקדים, ומבקר תחנה אזרחי, במינוי חיצוני.
  • חובה לתת לשוטרים משכורת על שעות נוספות. היום אין להם
 • קצין משטרה שעולה לתפקיד פיקודי על צוות או יותר, חייב בתואר ראשון.
 • להחזיר את שוטרי המקוף לתפקידם. כל שוטר שיוצא לקצונה או לתפקיד פיקודי חייב להיות לפחות שנתיים בתפקיד שוטר מקוף.
 • להחזיר את ההרתעה לשוטרים. העבריינים לא מפחדים היום. יש לשנות את נוהלי הפתיחה באש שיהיו כמו בארה"ב. העבריינים חייבים לפחד. חייבים.
  • חובה כאן לחוקק עונשי מינימום אגרסיביים ודרקוניים, האמת. מאסר עולם על רצח, אונס וסמים לא יפחת מארבעים שנה, אחרי קציבת העונש.
  • עבירות רכוש, גניבות, מעילה, רמאות, וכו' יזכו את העבריינים במינימום חמש עשרה שנות מאסר, גם בחישוב שלאחר הפחתת שליש.
  • עבירות מין לא יזכו בהפחתת שליש ויהיו עם מינימום של שלושים שנות כלא.
  • עבירות של אנשי ציבור יזכו את הפושע הציבורי בשלילת הפנסיה שלו (חובה!), ועונש מאסר מינימלי של עשרים שנה בקלבוש. כל עבירה והרשעה של איש ציבור תהיה עם קלון וסילוק לצמיתות מהחיים הציבוריים. הוא לא יוכל להיבחר שוב לעולם.

 

בינתיים אנחנו מפסידים. הכנתם כרטיסים לחו"ל ליום הדין?


****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. מ. הגיב:

  אתה כותב מקסים זיו ומעלה נקודה מאוד חשובה וגם כאובה.
  הרעיונות שלך מעולים אך למי יהיה את העיניין והרצון ליישם? רק לנו "האזרח הקטן" שאינו קובע מאום! עצוב אך זאת המציאות.
  אולי תקים מפלגה "צדק לכל"? מבטיחה להצביע ואז לא אזדקק להכין כרטיסים לחו"ל.

  • זיו הגיב:

   במבנה הבחירות הנוכחי בארץ, זה די מיותר להקים מפלגה חדשה. רק אחרי שינוי שיטת הבחירות והשלטון זה יהיה בעל משמעות ועניין.

   תודה!!!!!!!!

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s