Picture of Harry Behn smoking the peace pipe w...

אחוות גברים שבגברים

אחוות גברים. יש דבר כזה. באמת, אלו לא אגדות עם אינדאניות עתיקות על רקע פייפ מעשן, או צ'יזבטים של מילואימניקים משנות השבעים, שלחמו יחד בתעלה. זה גם לא קשור למטרוסקסואלים חדשים ששורצים בבארים למנויים בלבד. אחוות גברים זה הדבר האמיתי, אנחנו חיים את זה כל הזמן. קחו שני גבר כלשהם, נניח שמכירים אחד את השני מימים עברו, הכרות שיטחית או יומיומית, ארוכת שנים, מהילדות או מהמסטינג, או אף שנפגשו לעיתים רחוקות, בטעות, כמכרים בלבד דרך צד שלישי או רביעי, אין זה משנה. שימו את הגבר הראשון בויכוח קולני מול זוגתו, הגבר מקופל ובדרך להודות בתבוסה. שנייה לפני שגורלו נחרץ, לאותו היום, כי מחר גורל חדש, הגבר השני, ממקודם, מגיע. עובר ליד, בטעות. בלי לדעת על מה היה הויכוח הראשון תמיד יאמר "אוווו הנה X נשאל אותו, תראי שאני צודק". נקודה. הגבר השני, להלן X, יצדיק באופן מיידי את הצד של הראשון, מבלי לדעת על מה הויכוח אבל, שימו לב לאבל הזה, הוא יזרום עם הטענות ככל שיועלו בפניו וישנה את סיפורו כך שיתאים לתמיכה מאסיבית בחברו, הראשון. זו אחוות גברים. יש דרגות שונות לאחוות גברים. כבר יגיעו ההסברים.

אנחנו, אלו הגברים, תמיד נרגיש צורך בלתי נשלט (אבל עם קורטוב של קור רוח), לחוש לעזרתו של גבר אחר. הסיבה העיקרית היא די פשוטה. יש לנו ניסיון עם הויכוח הזה ב-96%. כבר חווינו אותו ונשמח לחלוק מעברינו העשיר, והטועה כמובן, עם גבר אחר. אולי במקרה של אחת למיליון שמונה מאות אלף ושלוש, האישה ממול דווקא תסכים עם ההיגיון הלוגי שלנו ואנחנו ננצח. ברגע שגבר אחר התערב בויכוח, אף על שייתכן כי לא הוזמן, הויכוח הופך להיות "שלנו". לדעתי הסיכוי שזה יקרה שווה ערך לסיכוי לזכות בלוטו פעמיים ברציפות וכל זה בריבוע. האינסוף נראה מציאותי יותר. הסיבה השנייה קשורה ישירות לראשונה אולם מהכיוון ההפוך. יש סיכוי של 4% בלבד שאנחנו לא מכירים את הויכוח הנוכחי, ועל כן נתערב בשביל ללמוד ממנו. נקשיב, נתערב, נקטלג ונזכור (זה אחד הדברים הבודדים שאנחנו מסוגלים לזכור, טענות לויכוח עתידי), האם ניתחנו או הפסדנו. שווה את הטענות או שאלו הטענות המפסידות. בבהירות שאין שני לה, כמו התגלות אלוהית, אנחנו יודעים שגם לנו מחכה הויכוח הזה מעבר לפינה. מתישהו בארבעים ותשע השנים הקרובות נעשה לו היוון ואז נשלוף ממכרות הבוידעם המוחי שלנו את הטענות האלו, ונחליט און דה ספוט, אם הטענות שוות התמודדות או פשוט למדנו מה לא לומר. החיים הפשוטים.

נשים נלחמות שנים באחוות הגברים הבלתי נהירה הזו להן. לנשים יש אחוות נשים רק "על הנייר". הן קלפעטות אחת לשנייה, ולא ממש מסוגלות לצאת לעזרתה של אחרת, באמת. תמיד אחת מבין שתי נשים תשנה כיוון באמצע הויכוח, ואז הן נלחמות במקומינו. תמיד, לעולם ועד יגיע המשפט "טוב, אולי זה נכון, אבל אצלי זה אחרת!". הן חייבות להרגיש מנצחות גם מול בנות המין שלהן. זה המזל הטוב שלנו, הגברים. זה חוק מספר שתיים בויכוח במידה ואתם ממש, אבל מ-מ-ש צריכים לנצח. לא רוצים, אלא צריכים! פשוט תביאו עוד אישה לויכוח. היא תפנה נגד השנייה תוך 7 שניות ורבע לערך. ניצחתם. נקודה, סוף. אל תשתפו בבקשה את התגלית הזו, עם נשים. זה ירחיק אותי מפרס הנובל אליו אני חותר, ואני צריך את תמיכתן של נשות הועדה אי שם בנובל קומיטי. מצד שני, אוהוהואו מצד שני, לנשים יש תחבולות קשות כיצד לפגוע באחוות הגברים. הם משוות גודל, אורך והספקים בעבודה, בעזרת בני הזוג שלהן מול בני הזוג של האחרות. אנחנו רוצים רק סקס, זה המניע החייתי, הקיומי, היחיד למעשה ואין טעם לשקר יותר, אז אנחנו פשוט משתפים פעולה. גברים זה עם מטומטם, באמת צריך להזקיר?!*

אם אישתך (או כל מעמד אחר של בת הזוג שלך), חוזרת מהעבודה עם חיוך גדול ונשיקה רטובה, אל תצפו לסקס בסלון, זה לא בגלל שהיא הרסה את הרכב, או קנתה לך אנדרואיד חדש (אייפון זה לילדים). היא פשוט זכתה בתחרות היומית מול החברות שלה. זה אושר עילאי עבורה, שיכול להימשך יום שלם, לפחות. המושלמות השמיימית היא אושר עילאי ביום חמישי. זה נמשך כל הסופ"ש. מהו מקור האושר, כי בעיקר לא הבנתם מההקדמה, ועדיין לא הסברתי? הנה ההסבר. נניח כי שלחת פרחים לאישתך, לעבודה. אין זה משנה מה עשית ולמה, פרחים לעבודה מזניקים אותה לעמדת ניצחון מזהיר מול האחרות כי כל היום שואלים אותה "מה קרה? ומה הוא עשה? ומה את חוגגת?". היא מסבירה באריכות את הסיבה, אתה יוצא גבר מושלם (=פרחים לעבודה של האישה), ובעיקר בן יונה גדול מולינו, שאר גברים העולם. בן יונה, כזה גדול, שתסולק מאחוות הגברים לעולמי עד. לא חשוב מה נעשה מעכשיו, אין לנו יכולת להתמודד עם השאלה "למה לי אתה לא שולח פרחים כמו ש-X שלח לה?!" בן יונה. מנייאק. זה אתה. אם וקרה המקרה,וחלילה שלחת פרחים ביום הנישואין שלכם, יום האישה, יום המזכירה, יום המזקירה, יום האם, יום המשפחה, יומולדת, גם שלך, גם של אמא שלה, "סתם כי אני אוהב" (נו באמת, תתבגר), והוספת חטא על פשע בדמות כרטיס ברכה בכתב ידך, "שהכינותי מראש", ולא הזהרת אותנו מראש (!!!), אתה בן יונה עם קבלות. סילוק לאלתר מאחוות הגברים. אין חזרה. אבל….יש נסיבות מקלות, שיכולות לעכב את הסילוק, בכפוף לשימוע.

נניח כי מישהו אחר (אני) אוהב לבשל, ובטעות, ללא כוונה שלחתי ארוחת צהריים ביתית, מבושלת מעשה ידי, עם שתחייה לעבודה. היא לקחת גם לחברות שלה. הם מייד שאלו איך אני מכין וכו', כי הגבר שלהן לא עושה ככה. עכשיו, אני מסביר ארוכות, תמיד ארוכות, כי לא כל גבר יודע לבשל, ואני למשל לא עושה כביסה, לא ספונג'ה, לא מנקה ולא מגהץ, ככה שירגישו טוב יותר עם הגבר שיש להן בבית. אולי הוא כן עושה משהו מזה? אני לא בן יונה. מנסה לא להיות. אבל לפעמים זה יוצא בלי כוונה. הרסתי את הסופ"ש למישהו אחר, זוגתו הפסידה השבוע. אלו נסיבות מקלות. אני מתחשב, ורוצה שיתחשבו בי. ברם, (תמיד רציתי לכתוב ברם) אלא אם פותחים מולי במלחמת "בן יונה". אז אני בן יונה מאסטר שף. לא רק משקיע בבישולים, זה גם לא יום אחד, אלא כמה ימים ברצף עם תבשילים משתנים לכל יום, אני גם שולח פרחים לעבודה רק מורד שמיר ברישפון (מומלץ בגדול למתחנפים, לשוכחים, למשקיענים ולרומנטיים, שאני לא ממש מחבב). שיעלה משכנתא, אבל אני אנצח את הבן יונה שתקע אותי בלי תשובות. זה למען ילמדו ויראו. טבעות זהב, צמידי יהלומים, דירות חדשות, רכבים אובר סייז לזוגתך, לא מעניינים אותי. תחושת האשמה שלך שגיהצה את חשבון הבנק, היא לא חלק מתהליך "בן יונה". כאן אנחנו בשבילך. זה מהות אחות הגברים בעיקר למקרים כאלו. דרך אגב, פרחים שולחים לבית, לא לעבודה. פרחים לבית מקבלים חסינות אוטומטית מהדחה הערב, ממועצת השבט, והיא תחזיק לך את הלפיד. באחריות.

בכל מקרה, גבר שלא משחק את המשחק, כנראה כבר נזרק מהאחווה, ואין לו יותר מה להפסיד. לסיום, בקשה קטנה. תחשבו טוב, עלי, עלינו, האחרים שבעולם, אלו שיבואו לעזרתכם במקרה הצורך בלי לשאול שאלות מיותרות, רגע לפני שאתם משחקים במשחק "הבן יונה", ולא משנה עד כמה אלוהית היא זוגתך.

נודה על האמת, כולנו נשואים לאותה אישה. שני הגברים הפסידו בויכוח אם למישהו היה ספק.

* להזקיר, לא טעות, מכוונת. בפרק הבא, חלק ב של פרק ה', נדון ,"בפתקים חמודים", וסוגי פרחים למשלוח.

הפרק הבא

הפרק הקודם

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

נודה על האמת, כולנו נשואים לאותה אישה. שני הגברים הפסידו בויכוח אם למישהו היה ספק.

»

  1. […] לנקות כלים ברמת הניקיון שהאחת דורשת. לא יודע לעשות ספונג'ה. לא יודע לתלות כביסה. לא יודע לקפל כביסה. אני לא יודע […]

  2. […] סיימת עם זה? איפה זה שינה את חיי? את חייך? לא עדיף להיות בן יונה ולשלוח לך פרחים לעבודה? לא חבל על אובדן שמחת החיים שלי […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s