זה באמת ייתכן? מישהו שמע חדשות הבוקר? הצהריים? אתמול? שלשום? לפני שבוע? אולי החדשות של מחר? "אמא הודתה שחנקה למוות (רצחה!!!!!!) את שתי בנותיה בנות 4 ו-5. איזו נפש מסוגלת להכיל את זה?! איזו מפלצת מסוגלת לרצוח ילד???!!! איך אפשר לומר "אמא רוצחת"????!!! כמה ילדים נרצחו בשנה האחרונה, בחמשת השנים האחרונות ע"י הוריהם? כמה מבוגרים נרצחו ע"י נוער?!!

אורון ירדן, נרצח בקיץ 1980. אני גדלתי על הסיפור הזה. זה היה רצח שזעזע מדינה שלמה. לא הכרנו, אז, משהו כזה. רצח כופר של כמה מיליוני שקלים. הרוצח, ימח שמו, זכרו וקיומו, חי בנוחות מסויימת על חשבון מדינת ישראל, זאת אומרת על חשבוני וחשבונכם. צבי גור, נקרא בן השטן הזה. בתי הספר הכינו אותנו היטב למקרה דומה. דיברו איתנו רבות על מפגשים עם אנשים זרים, ואיך להימנע, מה לעשות. אני זוכר את זה כאילו היה הבוקר. להבדיל אלפי הבדלות, השקיעו אז בחינוך שלנו יותר. אני לא יודע בדיוק איך להגדיר את סוג החינוך הזה, אבל היה דגש גדול על זהירות בדרכים, חפצים חשודים, אנשים עם סוכריות…אתם בטוח זוכרים את תוכניות ערוץ החינוכחית בנשואים האלו. כמו תשדירי שירות ארוכים. היו זמנים.

כל מבזק חצי מכין אותנו לפריצה מהשטח על משהו שעדיין אין פרטים מלאים לגביו, וכולנו כבר מבינים. רציחות שעתיות. רוצחים את כולם, מתינוקות ועד קשישים. רצח ללא הסבר, רצח עם הסבר, רצח על רקע אתני, רצח על רקע פוליטי, רצח על רקע נקמת דם, רצח לשם השעשוע, "רצח כי סתם רצינו להרביץ, ולא לרצוח". רצח זה רצח זה רצח. הרוצחים נהנים מחיי כלא נוחים למדי, ומחכים "לקצוב את עונשם על מנת שישתחררו אחרי 25 שנים פחות שליש. בישראל העונש לרצח זה מאסר עולם, לא 25 שנים. הנשיא קוצב את זה ל-25 שנים, על סמך המלצות משרד המשפטים ותהליכיו הפנימיים. ככה זה.

היום, אנחנו עדים לביטול מוחלט של שמץ מוסריות בעם הזה, ואני כבר מזמן לא יודע מה זה העם הזה. מה היינו זה ברור. חשבנו שאנחנו אור לגויים. התנהגנו גם בהתאם, כך נראה לי, בתפוצות, ובישראל. חשבנו, יצרנו, כתבנו, נולדו הוגי דעות, סופרים, אנשי רוח, אנשי מעש, אנשי חזון, אנשי אדמה, אנשי תעשייה, מובילים בעולם, זוכי פרס נובל.. ניצחנו מלחמות בלתי אפשריות. שרדנו את השטן הגדול במלחמת העולם השנייה. פעם עשו הרבה מכלום. היום זה רק מכות, שתייה, רצח מיותר, מטופש, על מקום חניה. בתם בשביל סיגריה בחוף הים. אני לא מדבר על חולי הנפש דוגמת בן לוציפר, אלי פימשטיין, שרצח את הודיה קדם. או אח של השטן, איתי בן דרור, שרצח את שלושת ילדיו כנקמה באמם. לא יכול לומר שהיא בתו או שהם ילדיו. אב לא רוצה את הבת שלו, גם לא את הבן. גם אם לא רוצחת. מעניין אם יקצבו את עונשם.

אני לא יודע אם רצח זה המזעזע מכולם או לא. דרגת הזעזוע של כולנו, לפחות אצלי, די התקדרה וכהתה עם השנים, בעיקר האחרונות. סב שאונס במשך שנים את נכדותיו גרוע לפחות כמו רוצח, אם לא יותר. כל שבוע מקרה חדש. קשה להזדעזע מחדש כל בוקר כאילו זו הפעם הראשונה.

הרבה מבעיות הפשיעה הקשה, קיימות בעדות ישראל. כל עדה בישראל והצרות שלה. רק שומעים "רצח והתאבדות" ביישוב ספר, מייד חושבים על אתיופים. "כבוד המשפחה" זה ערבים או בדואים או דרוזים. נערים פושעים, אוטומטי זה "רוסים שיכורים". "ארוע דקירה או קטטה" זה ערסים מבת ים. התקבענו כך, כי הרבה מזה, זו האמת המרה, והעצובה. לא מוחלטת, אבל מרכזית מאוד. אין תוכנית אב ממשלתית, כנסת ישראלית, לטיפול פרטני בבעיות האתניות האלו. אין שרים שאיכפת להם. לא שמענו על תוכניות מניעה, חינוך וטיפול תומך. יש אלפי בוגרי פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ויכולות אנושיות, שעומדים בלשכה לבטלה, אשר רוצים ויכולים לעשות את העבודה הזו. אני משוכנע שהם גם יהיו שוטרים מצויינים. אבל למשטרע יותר חשוב לאבטח ראש אירגון פשע עם מאות שוטרים, על מנת שלא יחוסל, מאשר להקצות שוטר אחיד טוב למוקד 100, שיקשיב לתלונות וישלח צוותים במהירות הנדרשת. אבטחת ראש משפחת פשע, פשוט מצטלם טוב יותר.

מתי יכולו כל הקיצין וירעדו אמות הסיפים, עד כך שנחליט כעם לשבור את החוקים, להילחם חזרה על השפיות שלנו?! האם נראה חברי כנסת, האמונים על החוקים כגול מחוקק, באים לעזרתינו? לא הגיע הזמן שנפטר את חברי הכנסת ונבחר חדשים?! לכולנו נמאס ממקרי האלימות הנוראים האלו, מקרי הפשיעה בכל רמה, מאירגוני פשע שסוחטים כספים, דרך נערים שמתעללים בקשישים עבור 100 ש"ח ועד. אין לי "ועד". זה פשוט לא נגמר. האמת, אני לא בונה הרבה מדי על חברי הכנסת שלנו. ח"כ בישראל הפך להיות מזוהה עם חבר כנופיה, לא חבר כנסת. אין שינוי חוקתי לפשיעה קלה וקשה, אולי עיקר הסיבה היא, שהם שומרים על החברים שלהם. מפלגות נתמכות ע"י אירוגני פשע, וזו הסיבה, אחת מהן. המשטרע בישראל, היא לא יותר מאשר ניצבים בסרט (משובח, הסרט) של לואי דה פינס.

אין לנו תוכנית עונשין נכונה. אין עונש מוות (האמת זה קל מדי לרוצחים, אבל מוצדק!). אני בעד ובגדול לענישה עם עבודות פרך, אם לא עונש מוות. יש אנסים, רוצחים, מתעללים וסוחרי סמים שמגיע להם למות. הם בזבוז של חמצן ומים. למה שלא תחול בישראל ענשית מינימום שאומרת כי אנס יקבל לפחות 20 שנות מאסר אחרי קיזוזים והפחתות מס במקור. רוצח יהיה בכלא לא פחות מ-40 שנים, וכן הלאה. ענישת מינימום זו תמצית הבעיה של הענישה בישראל. תובנות משפטיות אציליות נפש על "עצמאות בית המשפט" פשטו את הרגל ממזמן. בתי המשפט אינם יכולים להתמודד עם כל כך הרבה מקרי פשיעה שונים ומגוונים. לשופטים יש יותר מדי חופש פעולה לרחם על הפושעים, במקום לרחם על הקורבנות. פסקי דין חוצבי להבות ופאתוס לעם, מסתכמים בקול ענות חלושה, של ענישה מגוחכת עד מעליבה. אנחנו עדים לזה יומיום, שעה שעה. פשעים נוראיים מסתכמים בעבודות שירות, או שנים בודדות בכלא. "שיקום האסיר" מעניין לי את השערות הקטנות והשחורות. אני רוצה נקמה בפושעים! נקמה של עשרות שנים בכלא!! שלא יחזרו לחברה לעולם!!! מי צריך אותם??? כמה מטינופות האדם האלו חוזרים לפשוע שנייה אחרי השחרור??!! שימותו באבדון .

מתי זה נגמר? מתי היינו גויים בלי אור?!


****************************************
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. קיצי הגיב:

  אתה כל כך צודק )):
  אני מזועזעת כל פעם מחדש. זה בלתי נתפס.
  אם גם מההורים אי אפשר לקבל את הבטחון אז מה נשאר?!
  אני מרחיקה את הילדים שלי מהטלויזיה שלא יראו אבל זה בלתי אפשרי.
  איך אפשר להסביר לילד שהורים רוצחים את הילדים שלהם? איך?!
  )))):

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s