היו היה מנהיג דגול, לפחות כזה שנכתב עליו, העונה לשם שארל דה גול. צרפתי. בשנת 1968, בכהונתו הצרפתית, התחילה מהפכת סוציאליסטית (קומוניסטית של אז), ואחד ממנהיגיה היה דניאל כהן- בנדיט, שכונה "דני האדום". היו מהומות, שביתות באוניברסיטאות, שביתות של 10 מיליון פועלים, ועוד מרעין בישין של מהפכה אמיתית. היו תוצאות והישגים. תעשו גוגל, השיעור בהיסטוריה נגמר.

אצלנו הייתה שביתה כזו אחת, מוצדקת, מהוללת, אם השביתות הנכונות, עם 1000% תמיכה של העם. (שוב היסטוריה?! כנראה שנדונו לחזור עליה…..), השנה הייתה שנת 1998, ערב באג אלפיים. עולם בלחץ, מדבקות Y2K הודבקו על כל דבר. רשתות העולם היו בפאניקה מהמעבר לשנת 2000. אצלנו חגגו המעאכרים. ביבי קיבל את מינוי נציגות שרה בממשלת ישראל (déjà vu למישהו?). הסטודנטים יצאו לרחובות על שכר הסטודנטים. שבתו 44 ימים. שרה הביאה פיצות. לא ממש הרבה פיצות. אחרי 40 ימים אולי. כולם נלחמו בביבי על העלאת שכר הלימוד. הסטודנטים התקפלו ראשונים כשהודיעו להם על ביטול הסמסטר. הם נבהלו. מנהיגי הסטודנטים, חלקם, היו "מזוהים עם מרץ". הדרישות שלהם היו מגוחכות, עלובות ומעליבות. שבתו על כלום. בכלל היו דרישות?!! קיבלו הסדר פריסת הנחות רב שנתית, על שכר הסטודנטים. עשו להם תרגיל א' בספר תרגילי ההימלטות של האוצר: פרק א' בספר ההדרכה של ההסתדרות לשובת הנכון, נפתח במילים: "אל תחתום עם האוצר על תהליך רב שנתי אלא אם אתה יו"ר ההסתדרות".

חלקם פרש ברעש גדול ל-15 שניות של תהילה מצומצמת. כנראה שלימודי מדיניות לא היו ממש חזקים אז, או שהסטודנטים היו מתחת לרמה הנדרשת עבור ח"כ מצוי, וזו רמה נמוכה, מאוד-מאוד-מאוד נמוכה.

היום, שנת 2010, מילניום חדש, הביבי אותו הביבי, שרה עברה לפלאפל, והדרישות אותן שטויות מטופשות. אין מנהיג בקרב הסטודנטים, אין הנהגה. יש להם את תמיכת העם. מיליון אחוז הפעם. לא סתם אלף אחוז. מיליון. אבל אין שם מנהיג אמיתי. כנראה שאין דור מנהיגות פוליטית בישראל אם אלו הסטודנטים שלומדים "פוליטיקה" באוניברסיטאות. בנושא הכאוב והחשוב הזה, אין לנו תקווה. כל סטודנט לאחר סיום לימודיו, שיכול לברוח לחו"ל, מוטב שיעשה זאת. אני מצר על כך יומיום. הייתי צריך לברוח מכאן לפני הרבה שנים.

כנראה ששכחתם, אבל אני כאן גם בשביל להזכיר. ביבי שונא "אליטה". שמעתם אותו מלהג נגד האליטות הרבה פעמים. אבל, ביבי הוא אליטה. אשכנזי אליטה. כנראה שיש לו תסביך אב קשה ביותר. אביו הוא אליטה, פרופסור להיסטוריה. ביבי עושה הכל בשביל להשמיד את החינוך בישראל. והוא מצליח. רק לראות את כמות האידיוטים שיוצאים מש"ס והחברה החרדית בשביל להבין שהוא מנצח, ובענק. מוכר אותנו, את משלמי המיסים ועושי המילואים, את עם ישראל העובד, בשביל הכסא המרופד שלו והמיטה של שרה, בטיסות לשופינג בארה"ב.

השביתה הפעם יותר מוצדקת מהקודמת. למה לשלם לבחור חרדי עבור לימודים מזויפים בכולל ולא לשלם לסטודנטים? האם האברך משלם שכר לימוד? הוא עושה משהו אחרי הלימודים שלו?, עובד? משלם מיסים? עושה מילואים? תורם לחברה, תורם לקדמה? תורם לכלכלה? האם יש משהו אחד שהחרדים יכולים להתגאות בו על כך שהם הביאו למען אזרחי המדינה? "תפילה\נשמה\ערכים" הם לא הביאו. הביאו הרבה כלום. שממה. כולנו עובדים בשביל החרדים. אנחנו זה הבנק שלהם. מישהו יודע איך משפחה של 6 בנות קונה דירות לכולן כחלק מנדוניית הנישואין? אני יודע. אני משלם להם עבור דיור חינם.
אנחנו חשים היטב את הקוף ומשפחתו של עשרה צאצאים, על הגב שלנו. זה הקוף שמאט אותנו, מונע מאיתנו להתקדם ולחיות חיי רווחה. קוף חרדי. כולנו משלמים מיסים ישירות לחרדים. לבנק החרדי המנוהל ע"י שטייניץ ומפעילו, ביבי. שניהם כמובן מדווחים לשרה. אשת חינוך ידועה.

כבר כתבתי בפוסט קודם שצריך לשלם להם כפול. הסברתי גם איך. גם הפעם יש לי עוד כמה תוספות לסטודנטים הטיפשים "שנאבקים" בגזירה. טיפשים, כי רק 8000 הגיעו להפגנה היום. טיפשים ועלובים. תשביתו את הלימודים לשני סמסטרים ותייצרו בעיה עצומה למשרד החינוך, האוצר, וביבי איך לנהל את שנת הלימודים הבאה. תלחיצו אותם, הם לחיצים!! הנה רעיונות למקח מול האוצר:

 • בניית 50 אלף חדרים למגורי סטודנטים בחינם, עד סיום תואר שני
 • הלוואות מסובסדות עד 200 אלף ₪ לכל סטודנט, לתשלום עד 10 שנים מסיום התואר, כאשר חצי מזה יהיה מענק בסיום התואר השני. מענק מלא למסיימים תואר שלישי ועובדים בארץ 5 שנים לפחות לאחר סיום התואר.
 • פטור ממס הכנסה מלא במשך 3 שנים לאחר סיום התואר.
 • פטור מלא מארנונה
 • תשלום קבוע למים וחשמל עד 250 ₪ בחודש. נסיעות חינם בתחבורה ציבורית (רכבת, אוטובוסים) במהלך הלימודים
 • הכפלת דמי ביטוח לאומי לכל סטודנט משרת מילואים עבור תקופת המילואים
 • הקמת קרן מענקי מחקר, לכל מחקר שהוא, עד מיליון ₪, לכל סטודנט לתואר שלישי.

תמשיכו כיד הדמיון הטובה עליכם. למה כל כך קשה היום להעביר את "חוק הסטודנט" בישראל?!

2010, ההסכם של 1998, עם הסטודנטים כמובן שלא קוים, והתמסמס עם השנים. תראו כמה משלמים היום…


****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

 1. דני האדום היה סטודנט גרמני בצרפת, שעיקר מאבקו, עוד באוניברסיטת נאנטר, נסב על זכותם של סטודנטים להישאר במעונות הסטודנטיות עד שעה מאוחרת. אם כן: הוא נשא עמו ניחוח של מדינת אויב בעבר הקרוב, ועסק במיניות. בתרגום לישראל, מה שאתה מחפש הוא סטודנט מצרי חרמן.

  ובתרגום לרצינות, הנטיה לחשוב במודלים וסמלים היא כאן לרועץ. עיקר הכוח של מאי 68' בצרפת לא היו הסטודנטים, כי אם איגודי העובדים שהטילו למערכה את מלוא משקלם. הסטודנטים שיתקו את האוניברסיטאות; האיגודים המקצועיים שיתקו את צרפת. דניאל כהן-בנדיט, באישיותו ובהתגלמותו, היה תופעה נכונה (האמנם נכונה? עניין של טעם. ללא ספק מלהיבה) לשעתה. אבל אין לצפות לדמות כזו שתצא מתוך מאבק על שכר לימוד – נושא הרבה יותר דוחק (והרבה פחות סקסי) מגישתן של האוניברסיטאות ליחסים בין המינים.

  אם משאלתך היא להביא על ישראל טלטלה בנוסח זו שעברה על צרפת ב-1968, טוב נעשה אם נשב ללמוד לא את מאורעות חודש מאי – שהיו, אגב, כשלון דרמטי אם למדוד אותם מול כוונותיהם של המהפכנים – אלא את מאורעות השנים שקדמו לו: את הבניה השקדנית של קהילות וארגונים, את הפיתוח של קשרים בין איגודי עובדים וקהל העובדים לעתיד (הסטודנטים), וכן הלאה.

  ואם נרצה לא לחזור על הכשלון של מאי 68', חשוב מאד לא להזניח את בניית הקשרים עם כלל חלקי האוכלוסיה. רוב אוכלוסיית צרפת, יש לזכור, לא תמכה בהתפרעויות, מה שתרם לכך שהמשטר בצרפת נותר כמעט בדיוק כשהיה. במקום בו אנו צודקים, לא יצמחו פרחים.

  • kenzoka הגיב:

   תודה רבה לתגובה המנומקת עד מאוד. לא נכנסתי לפרטי היסטוריה של "דני האדום", או מקור ילדותו. עיקר הכוונה שלי היא די פשוטה. צריך מנהיג שיכול לשבור את הכלים מול הממשלה. לדעתי, זה הזמן למהפכה. אמיתית, שתסחוף את העם. נלקק את הפצעים לטוב ולרע אחריה, אבל המצב הקיים לא יכול להימשך עוד.
   הסטגנציה של הממשלה הזו, והפולטיקאים הרעים שנמצאים שם בעשורים האחרונים, הביאו אותנו למשבר קשה. משבר בבטחון הכלכלי, במגורים, ביוקר המחייה, בחיי היומיום, שלא נדבר על יחסי החוץ של ישראל. אין דור חדש של פוליטיקאים, אין רצון לעבודה אזרחית למען הבוחר.

   אם יעשה את זה סטודנט מצרי חרמן, אין לי שום בעיה עם זה. העיקר שמשהו ישתנה, וישתנה לטובתי.

 2. […] לאוהלים למחות על מצבם הקשה, והכמות הזו היא ארצית (!), אזי הסטודנטים כבר לא רלוונטים. הם או עייפים מדי מהלימודים, או עובדים קשה מדי לכסף […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s