שוב הצליחו הפוליטיקאים נחותי המחשבה להרגיז אותי הבוקר. ממש ציפיתי ליום שקט, ככה גלגל"ץ רגוע ממש דקות לפני הסופ"ש. אבל לא. הם לא יתנו לנו שעה שקט. מעניין מה זה יעלה לנו עכשיו הפלוץ (סליחה) היומי של סר האוצר, פינוקיו שטייניץ.

הבוקר פורסם כי משרדו של הפינוקיו, אישר יבוא של חמאה בגושים של מעל קילו, ועוד כמה אלפי טונות תפו"א (שפת הירקנים בשוק בפתח תקווה, אומרת תפדמה: 'ת-פ-ד-מה' בפתח-קמץ). מה המשמעות של קילו חמאה? פשוטה למדי. מחירי החמאה המיובאת יקרים בעשרות ומאות אחוזים בבסיסם לפני מיסים, מהחמאה המקומית. זה אומר שהמוצרים שלנו יעלו יותר. גם אם נניח, שטרה לדוגמה, תארוז מחדש את החמאה לקוביות 100 הגרם שאנחנו רגילים מהסופר, זה יעלה יותר מייצור מקומי. בתכלס אנחנו עכשיו נשלם יותר, תמיד זה אנחנו שנשלם יותר. הסעיף שמרתיח אותי יותר מכל, הוא שלמרות שיש פיקוח, אין למעשה פיקוח על המחירים, הרי ברור לכל בר דעת ישראלי מצוי, כי האוצר יתקפל כמו חרק "אורי כדורי" בפני בעלי השררה והממון, ואנחנו נישאר עם מחירים גבוהים יותר אחרי שבלוף הייצור המקומי יחזור לפעילות נורמאלית. מה היה לנו בשביתת המאפיות?! פיקוח שמיקוח, מחיר הלחמים הוכפל. אתם יכולים להקיש מזה לבד על התפו"א. רק תחליפו חמאה בתפו"א.

ממתי יש בעיית חלב בישראל?! ממתי אין מספיק רזרבות ייצור?! צ'יזבטים של חברות ענק בשליטת תנובה, בעיקר. תנובה היא מועצת החלב ומועצת החלב היא תנובה. לדעתי, זו אחת המועצות המושחתות ביותר במדינה אחרי קק"ל, כנראה. בכל אופן זו תחרות קשה על המקום הראשון, כאשר חח"י (חברת חשמל ישראל), לא מפגרת מאחור. יש מכסות ייצור במשק החלב, מה שאומר כי המחלבות שנאנסות למכור לתנובה את החלב (למעלה מ-85% מהחלב עובר דרך תנובה), יכולות לייצר הרבה יותר, ובטח מייצרות יותר, אבל העודפים נשפכים ישירות לביוב. דומה לעודפי הביצים בארץ. אין בעית חלב בארץ! יש מספיק פרות ורפתות, ואם אין אפשר לגדל עוד. לא נולדה בעיית חלב בין רגע. עליה בצריכה היא דבר תמידי וניתן למדידה והשוואה כמותית עונתית. בולשיט של קיץ חם. אני משוכנע גם שבמחסני הסיליקון של תנובה יש הרבה מאוד עודפים, לפחות של מוצרי חלב.

כולנו ראינו, וחלקנו אף סבל, מהשקר הענק והחמדנות נטולת הבושה, בערב ראש השנה, כאשר חלב הזול יותר שבפיקוח, בשקיות של ילדותינו, נעלם לו מהמדפים. למה היה חלב לקרטונים ולא למדפים?! בשיאי שיאי הלחץ של עם ישראל, בעונת הקניות הגדולה לארוחות חג, החלב הזול נעלם, ונשאר רק חלב יקר. אם זה לא מכוון אני לא יודע מכוון מהו!
עיתונאי רבי דרג ומעמד נחשב (בפני עצמם בעיקר, והמראה ממול), כתבו על זה רבות. פוליטיקאים נחותים, אבל זריזים, סיפרו לעם ישראל "שלא ייתכן כזה הדבר", אבל בתכלס, בבוטם ליין, אף אחד לא עשה מעשה. ממשלת ישראל (יותר נכון הועדה המסדרת ג'ובים לישראל), לא ביקשה לחקור, לבדוק, להימנע, להתכונן. כלום. נאדה. גורנישט שיגרתי של אפסים בתת עשייה. מי יבדוק את בעלי תנובה?!! מישהו בודק את אנשי השררה והממון??! הרי הם זה הפוליטיקאים האמיתיים. הממשלה רק עושה דברם, תוך כדי כיפוף מרשים עד ביותר.

 

יום עובד, שנה חולפת, והממשלה אותה ממשלה. הדמויות אותן דמויות. הצביעות אותה צביעות. השקרים רק גדלים משעה לשעה. החידלון זועק לשמיים. מי האפסיים של העשייה הציבורית, עכורים מתמיד. אותה חוסר מקצועיות בכל משרד קיים, אותם כישלונות, רק מפוארים יותר, ויקרים יותר. ואנחנו משלמים. אנחנו סובלים. כל יום משהו אחר. עלובי החיים מנהלים אותנו. אבל רק אנחנו אשמים!!! אנחנו בחרנו בהם. בכולם. בכל המושחתים, הגנבים, והפושעים שבכנסת. גם מי שלא בחר, למעשה בחר. חוסר הצבעה זו הצבעה למיעוט קיצוני.
מתי תקום כבר המפלגה הישראלית הבאה על חורבותיה של הפוליטיקה הישראלית הנוכחית, מפלגה חדשה, עם עשייה ציבורית בעורקיה, זו שרוצה את טובתינו, משלמי המיסים, ולא את טובת המיטה של שרה בבואינג המפואר, לשופינג בארה"ב? מתי???

זה לא יהיה יאיר לפיד, אני צופה כישלון מוסרי, כבד יותר מהכישלון של אביו כשנכנס לפוליטיקה (אולי זה כן, והלוואי שאני אתבדה). זו בבטחה של מיליון אחוז, לא ציפי 'לייק' ליבני. הדור העכשווי 25-40, בורח לעבודה בחו"ל, לא נשאר להילחם על הבית. גם אני הייתי בורח לחו"ל. נראה שאין עבור מה להילחם.

 

זה מחיר ההפרטה של ביבי. אל תחפשו רחוק. ביבי אשם בשה באופן ישיר. ידיו עשו את ההפרטה והרסו את המשק.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s