כולם מפחדים. גם אני, גם אתם. שמעתי שיש זן מיוחד של אנשים שלא מפחדים מכלום, ברוס ויליס עשה על זה סרט. הם נדירים. אבל כולנו כנראה לא ממש כאלו נדירים, מבחינת הפחד כמובן. (ברור שאנחנו נדירים בפני עצמינו, אחיותי ושתחייה. ווינק ווינק). תודו שבדיוק עכשיו, ממש בשניות אלו, וגם בשניות שהיו לפני השניות האלו, ואתם יודעים שגם בשניות הקרובות, אתם מ-פ-ח-ד-י-ם. אל תכחישו. אין לזה הרבה ערך פנימי עמוק, במילא אתם לא מאמינים לעצמכם ובטח שהסביבה לא מאמינה לכם. אנחנו יודעים שאנחנו מפחדים כי כל היום מפחידים אותנו, ולא פחד מעכבישים, או בננות.

אחמדינג'אד. זה מפחיד. ליברמן זה גם מפחיד. הימין הקיצוני, מפחיד. השמאל הקיצוני אשכרה מפחיד (היסטוריה מתועדת של שבילי דם ושנאה יוקדת של השמאל הקיצוני, זה מפחיד לאללה). שרה זה מפחידה. ביבי זה מפחד. ברק זה פחדן. חלילה שתחשדו בי בהטחת השמצות כאלו. אני רק מצוטט את העיתונים ובכירי העיתונות בישראל. הם מפחידים אותנו כל יום. פחד זה הקילר אפליקיישן החדש של העיתונות. למדו היטב מהפוליטיקאים.

פחד העל המדינתי, או מסגרת הפחד של ישראל ברשות ביבי, ורק ביבי זה כמובן אחמדינג'אד סלש איראן, (דרך אגב, מי שרוצה להיבחר כביבי לא יכול לבקש אחרי הבחירות להיות בנימין נתניהו. כושי לא הופך עורו. עובדה. מיקל ג'קסון לא נחשב). הפחד הזה משקם תקציבים, בונה תפקידים, ומרחיק עיתונאים מעיתונות.

בשבועיים האחרונים מפמפמים לנו שוב את ליברמן, כמושא הפחד. הוא ישמיד אותנו, ברור לכולם. אוטוטו אנחנו מחזיקרים את המפתחות לאו"ם. בכלל, איך הוא מעז לפתוח את הפה ככה על האירופאים הנחמדים והמנומסים, שרק מבקשים את טובתינו. חוצפן. משמיד יחסי חוץ סידרתי. הממממף.

למען הסר ספק, לא הצבעתי לו ולעולם לא אצביע. הדעות שהוא משווק במסגרת המפלגעה הגזענית שלו, מקבילים לדעות שלי בכל שהם לעולם לא יפגשו. (מי זוכר הנדסה בכתה ד'? שני קווים מקבילים וכו'). מצד שני כמו שאמר אבא שלי יבדל"א שמצטט את אבא שלו זצ"ל, גם שעון עומד צודק פעמיים ביום. בכל ההארות (בכוונה כתבתי הארות) שיש לו לשרי החוץ האירופאים המנומסים, הוא צודק לגמרי. אני מסכים לכל מילה. אבל הפעם זה לא תואם את הפחד שמחדירים בנו העיתונאים והטמבלויזה לגבי ליברמן. עכשיו העיתונאים מפחדים. כיצד נכתוב שליברמן צודק? זה יערער את "האמינות". אז מוצאים דרכים אחרות, ובפשטות, לא נסטה מהקו שעבדנו עליו כל כך הרבה.

אם היו העיתונאים משקיעים 50% מזמנם בנושאים האלו, שרובם זה כתיבה עקרה, חסרת תכלית ומלל שלא מתאים אפילו לעטוף בו עיתונים (כולל דוגמגישי החדשות, והאמנונים-דניאלים שיש שם), והיו משתמשים במומחיות ההפחדה שלהם בנושאים אזרחיים כמו תאונות הדרכים, העוני, פערים בחברה, מחירי הדירות שלא ניתנים לתשלום מהמשכורות שלנו, ועוד ועוד, היה המצב נראה אחרת. היה מרי אזרחי בעם, והפוליטיקאים היו אולי (בספק גדול) עובדים גם בשבילנו ולא רק למען חשבון הבנק שלהם. נכון, תגידו שכותבים על זה כל הזמן. אני טוען שלא נכון. זה נכתב בהייפ רגעי וזמני בלבד. אין רציפות טיפול בנושאים האלו. את איראן וליברמן תמצאו כל יום בעיתון. כמות הכותרות הראשיות שיש למואי הפחד האולטימבטיביים, בטלה בשישים לעומת הכותרות בנושאים האזרחיים.

פחד נעים להיום. תתעדכנו בחדשות כל שעה עגולה ומבזק חצי. מנת הפחד היומית שלי.

*********************************************

אשמח אם תפיצו ותרשמו. הערות והארות תמיד מתקבלות בשמחה, גם כוכבים אם אהבתם.

תגובה אחת »

  1. […] שליברמן וסר ההסברה תחת שקרניהו, יתנו להם לעבור בירוק. אפקט הפחד בעיתונאים יוכיח את עצמו. כמו תמיד. אין לנו תבונה מדינית לאומית או […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s