הגיע הזמן לחזור לכתוב. רציתי מזמן אבל התירוץ הרגיל (מי אמר למי "אין לי זמן"?) מנצח. ככה זה כשיש כבר 3 ילדים, חתול זקן ושתחייה עצבנית. מצד שני, ובבקשה אל תגלו, באמת  שיש זמן, פשוט התרגלתי להנות מהעצלות. יש ימים שזה בכיף הכי גדול, העצלות. לא לעשות כללום ולספר לכל העולם שאני מאוד עסוק. ימים שלא עונים לטלפונים, ולא עושים כלום. מה שנקרא בשפה יפה "יום לעצמי".

אז שכר הבכירים. משהו ברומו של עולם ועניין. שלי היקרה חצתה את הקו מצדקנות יפאית מתוגמלת היטב בתקשורת וצדקנות מתוגמלת היטב בכנסת, חושבת שמין הראוי הוא שהכנסת תיהיה קצת סוציאליסטית יותר (סשוציאליסטית או סוציאלית?), ותגביל את שכר הבכירים עד פי 50 משכר העובד הזוטר בחברה. למעשה מדינה עם שוק חופשי ומדיניות בולשביקית טהורה במסווה של צדקנות. כעסה המוצדק יצא על המיליונים שמרווחים בכירי המשק אך בדרך היא שכחה משהו קטן וחושב על שוק חופשי, וקצת (הרבה!!) ערבבה שכר מנכ"לים בנקאיים מיוחדים בעיקר עם השוק החופשי. בשוק החופשי, אני כבעל המפעל יכול לתת איזה תגמול שאני רוצה לעובדים שלי כולל המנכ"ל. מי שלא מתאים לו שיפרוש לחברה אחרת. המפעל שלי, הכסף שלי, הכללים שלי. אל תתחילו עם זה שהעובדים עובדים הכי קשה ומגיע להם יותר ושאר הסלט ירקות הזה. עובד מקבל משכורת מוסכמת מראש. לא מתאים לו שילך למקום אחר. ככה זה עובד בשוק החופשי. מייצרים, מרווחים ונהנים מהכסף. אל תשכחו גם שצריך כישרון לא מבוטל לנהל חברה קטנה כגדולה, ובשביל להביא אנשים טובים יותר ומעולים גם כן, צריך לשלם הרבה. הם הרי יצמיחו את החברה שלי קדימה. כללים בסיסיים בשוק חופשי. גם הכישלון ירשם עליהם ולא על העובדים. אף אחד לא זוכר את המפתח או המלגזן כשהמפעל נסגר. כולם מדביקים את זה למנכ"ל. יש לו אחריות והיא עולה כסף.

עיקר קצפה של שלי יחימוביץ נולד לאוויר העולם בתקופת שכר הבנקאים השערורייתי. לזה אני מסכים. שכר מטורף, שמרבית רווחיו באים מגניבה ישירה מחשבונות הבנקים של כולנו. הבנק מייצר כסף ע"י לקיחת כסף מאיתנו, בחסות החוק. כאן יש מקום להגביל, לחוקק חוקים ולהדק את הפיקוח, אבל הממונה על הבנקים יתנגד כי זה יזמבר לו את התפקיד הבא שלו בבנק כזה או אחר.

לדעתי האישית (הרי הכל כאן זו דעתי האישית), לא צריך לערבב בין השניים. מה ששלי שוכחת שלשוק תמיד יש פתרונות קלילים לביצוע. אם יעבור חוק כזה בעתיד (למרות שהוא נפל, יש סיכוי שיחזור), אז השוק החופשי יפטר את כל העובדים הזוטרים שפוגעים בשכר הכבירים בחברה ויעביר אותם למיקור חוץ (איזה מילה מוזרה. מה רע באאוטסורסינג?). חברת החשמל כבר מעבירה קורסים מתקדמים כאלו באוניברסטה של החיים למעלה משלושה עשורים.

בכל אופן, אני עדיין בלי מפעל שלי, אין לי מנכ"ל בשכר מופרז (יש לי רק מפקחת צמודה), והשכר שלי……..אוי גוועאלד.

תעירו, תאירו ותגיבו. אני אכתוב כמעט כל יום……….

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s